Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 18:27
Nějakou dobu si říkám, že musím napsat malý oslavný post na Subversion. Mám ten soft totiž opravdu rád. Používáme ho na školní projekt (asi 4 lidi), ale ukládám si do něj i věci, na kterých dělám sám (dokonce i binární dokumenty).
Líbí se mi, že to funguje jako stroj času, zkrátka když commitnu revizi 101, tak vím, že už je tam navěky a můžu ji mávnutím kouzelného proutku kdykoliv vyvolat. Bez nějakého explicitního tagování z CVS. Taky mám rád, že to automaticky funguje jako zálohování - běžně na jedné věci pracuji na dvou až třech počítačích a už tím, že na každém z nich pravidelně dělám svn up
, se cítím bezpečnějí. Taková synchronizace je zásadní, přenášet ručně rozdělanou práci mezi několika počítači je o hubu.
Teď si ale nejsem jist, jestli nejsem hlupák, neb jsem shlédl skvělou Linusovu přednášku o gitu
Ve skutečnosti vím, že hlupák nejsem, pro mě je svn ideální, ale na velké otevřené projekty to chce distribuovaný SCM. Už proto, že to řeší tu citlivou otázku, komu povolit zapisování do repozitáře a komu nikoliv.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.