Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 09:23
Po přechodu na linux jsem se setkal s mnoha výhodami UNIX systémů. Ale pak taky s jednou tou nevýhodou a tou je nedostatek zábavy.
Chyběla mi taková nějaká hra, kde by se člověk opravdu odreagoval, zapomněl na okolí a chvíly se věnoval tomu virtuálnímu světu. Občas navštěvuju http://happypenguin.org/, abych kouknul jestli se nějaká taková blbůstka pro mě neobjevila. Dneska můžu hrdě prohlásit, že jsem jí konečně našel :)
Stendhal je velmi jednoduché online RPG s oku lahodící grafikou. Co jsem se tam tak procházel, tak k dispozici je jedno městečko s relativně rozsáhlým světem. Říkám relativně, protože když jsem se od něj dostal dál, tak mi s mým levelem šlo už dost o krk. Po městě pobíhají NPC postavy, se kterými je možno komunikovat s jako s každým živým hráčem. Jejich slovník zas tak velkej není a mám občas problémy jako neanglán se snima domluvit, ale účel plní :)
Hra je napsaná v javě a k dipozici je i možnost vytvořit vlastní server. Díky javě je hra odproštěna od složitých závislostí. Verze 0.46 nám nepřímo říká, že se bude ještě hodně vyvíjet. Za dobu co jsem jí hrál mi ani jednou nespadla a chovala se dost stabilně. Jak je na tom s nároky na připojení nevím.
Před touhle gameskou jsem zkoušel ještě The Mana World, která je podobného ražení. Tu se mi, ale bohužel nepodařilo rozchodit :(
Jelikož nepíšu recenzi, ale blog tak místo nějakého delšího popisování bude lepší hodit odkaz :)
Tiskni
Sdílej:
Jo, už to mam stažený, ale kdy se k tomu dostanu, nevim.
Dík za dva tipy.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.