Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 19:33
Designer's Guide to VHDL je skutečně hodně obsáhlá, ale dá se použít i jako učebnice. Sám ji používám jako referenci, když potřebuji jednou za čas použít nějakou ne úplně běžnou část jazyka. Jako trochu jednodušší alternativa se dá použít Ashendenova další kniha The Student's Guide to VHDL, která je už spíše učebnicí.
Na Free Range VHDL jsem úplně zapomněl, a přitom je to v podstatě jediná svobodná kniha věnovaná VHDL. Navíc není úplně špatná a pro pochopení jazyka a jeho běžné praktické použití naprosto dostačuje. Díky za připomenutí, do blogu ji doplním.
Z online zdrojůfpga4fun, a to nejen pro FPGAčkaře.
Díky za připomenutí. Web znám a přidám ho do blogu.
ISE sice částečně podporuje i obvody řady 7, ale ne všech a na špatné úrovniJo to byla legrace, ve škole jsem dělal rekonfigurovatelnou partišnu v PlanAheadu pro nějakej kintex 7 a vždycky to při mapu házelo nějakou superpodivnou chybu (zarovnání-přeříznutí propojovací matice a CLB). A nic tomu nepomáhalo. Nakonec jsem zjistil, že planAhead zapisuje úplně jiné bloky (definující tu partišnu), než zobrazuje a opravit to jde tím, že se ručně zapíšou chybný hranice partišny (oddělené SLICEM a SLICEL v jednom CLB) a ono to pak FUNGUJE
A to nejsou jediné problémy. Jednoznačně doporučuji používat ISE pouze pro FPGA do řady 6. Vše pro 7 a výš dělat rozhodně ve Vivadu.
Když to srovnám s Alterou, tak ta udržuje Quartus zpětně kompatibilní a konzistentní. Tam se podobné problémy moc nevyskytují. Pro Xilinx je často třeba udržovat některé starší projekty v konkrétní historické verzi ISE.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.