Portál AbcLinuxu, 25. června 2026 23:01

Červené alebo modré tlačítko

26.4. 13:28 | hardware

Všetci na svete musia v tajnej voľbe stlačiť červené alebo modré tlačítko. Ak viac ako 50% ľudí stlačí modré tlačítko, všetci prežijú. Ak menej ako 50% ľudí stlačí modré tlačítko, len tí čo stlačili červené prežijú. Ktoré tlačítko by ste stlačili?        

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Anketa

Ktoré tlačítko by ste stlačili?
 (62 %)
 (38 %)
Celkem 55 hlasů

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

26.4. 13:41 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Modrý, červenou barvu mají lidi spojený s destrukcí, na tlačítku obzvlášť, modrou s mírem a klidem, takže většina bude mačkat modrý. Ale přihlašovat se kvůli tomu nebudu abych hlasoval.

Jedině že bych viděl Kapustu něco mačkat, potom bych mačkal opačný, protože je to blb (bude mačkat to špatné) a zaslouží si umřít.
26.4. 16:25 Want
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko

Hodnocení blogu není anketa hlupče. A přežili by nejspíš jen ti, co by nemačkali nic, což není tvůj případ. Ty by ses vypařil i se svým hlasovacím zařízením, aniž by se kdo zajímal o to cos mačkal.

26.4. 16:42 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
awwww, tady je někdo twigwed. cute :-D
26.4. 17:37 Want
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
26.4. 20:44 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
nebweč
26.4. 14:48 karkar | skóre: 14 | blog: Kartrolling
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Vyplatí se mačkat modré, protože sebestředných idiotů, psychopatů a sociopatů není ve společnosti víc než 20 %.
kotyz avatar 27.4. 14:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
vyplati se mackat cerveny, protoze tam prezijes v kazdym pripade. u modryho jen pokud ho zmackne dost lidi a to nemas jisty.
Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
29.4. 18:23 _
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Zase u červeného zůstane společnost s nadreprezentací různých sociopatů, ankapů apod. Takže sice přežiješ, ale nepřežije společnost. Vznikne něco pro lidi s morálkou a empatií mnohem horšího než předtím.
kotyz avatar 8.5. 12:45 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Většina logicky uvažujících lidí podle mě zmáčkne červený, protože to je míň riskantní.
Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
9.5. 11:04 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko

Čistě technicky. Není náhodou, že nejrůznější bezpečnostní „stop” tlačítka mají červenou barvu.

A co kdo zmáčke? Záleží člověk od člověka. Jsou takoví, co kliknou na první volbu co se jim namane, aniž by se zamysleli nad průvodním textem. I takoví co už kliknuli a pak pro jistotu už neklikají na nic a jen čekají až se situace sama vyřeší – třeba tak dlouho, až skončí s kompletně zašifrovaným diskem. Jiní se zas nejdřív, pro jistotu, poradí s někým komu důvěřují.

Každopádně časy, kdy nějakou roli hrála v boji čest, jsou pryč. Zůstaly v 18. století. Tenkrát ještě platilo, že co použiješ ty, dává protivníkovi právo použít to samé proti tobě. Jenom ten, kdo se cítil v absolutní převaze, si tak dovolil nejrůznější sviňárny. Ovšem pak musel být důsledný, aby nezůstali naživu žádní svědci.

A dnes? Je teror využíván bezohledně všemi a na všech úrovních. A právě to přispívá k dělení společnosti na ty, kterým se to nelíbí a ty, co tomu tleskají.

26.4. 15:15 Radovan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Kdo chce spáchat sebevraždu, ať jí spáchá, ale mě z toho vynechá. Takže červené.
26.4. 16:12 Want
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko

Nemačkal bych žádné. Nejsem blb jako loki, abych mačkal tlačítka u kterých není jasné jaký to bude mít efekt, bez ohledu na to jakou mají barvu.

Shrnuto: pokud má být výsledkem nějaké úmrtí, tak nejjednodušší je aby to jeblo ihned po stisku libovolného tlačítka. Reklamace nebude.

26.4. 16:42 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
awww, jak se urazil :-D
26.4. 17:48 Radovan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Všetci na svete musia
Pokud mě někdo do něčeho nutí a nedává mi na vybranou, dám přednost možnosti, která ho zabije pravděpodobněji. Chtěl to sám ;-)
Člověk z Horní Dolní avatar 26.4. 16:00 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ještě bych přidal oranžové - Rusku zmizí všechny jaderné zbraně a balistické rakety.
26.4. 17:55 Radovan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Rusové jsou žabaři, na ně si útočit troufneš a sám podporuješ mnohem větší zlo:

https://www.zeit-fragen.ch/en/archives/2026/no-6-24-march-2026/us-sanctions-on-countries-responsible-for-38-million-deaths-over-50-years-expert-says

Mimochodem, spočítal to profesůrek blbě, po roce 1945 je to přes 138 milionů mrtvých v režii USA :-D
regine2 avatar 27.4. 13:44 regine2 | skóre: 14
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko

Průkaznější je zabíjení zdravotnickými firmami - šíření AIDS.

Dokud nepřiletí mimozemšťané, všechno už jaksi bylo.
27.4. 19:37 Radovan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Což mi připomíná, už Pfizer zaplatil odškodnění za ta mrtvá děcka v Africe, na kterých testoval léky bez vědomí jejich rodičů?
vencour avatar 26.4. 18:00 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Rákosníček kdysi taky řešil záhadu, jestli vodu v rybníčku vypily dýně nebo okurky... A přišlo mu to ohromně důležité.
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
26.4. 20:10 Radovan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
To byl skřítek Hajásko, a vyřešení problému skutečně důležité bylo:

https://www.youtube.com/watch?v=dlHn75B9s0U

Mimochodem, špičková sci-fi, kam se na tohle sere většina celého Star Treku!
26.4. 18:52 Roman
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
A nebo - uspořádat tohle hlasování a po něm zabít červeňáky - a pak budeme mít těžkou pohodičku! ;-)
26.4. 19:40 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zelená ukľudňuje. Preto ju má strašne veľa silových zložiek na uniforme.
Glee avatar 27.4. 03:43 Glee | blog: Gleekoviny
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Dnes:

Nekolik dronu Ceske Televize zautocilo na sousedni spratelene zeme. Vice se dozvite na strane 7 tesne pred Sportem. Drony nesly nastesti pouze vzkaz - uvalite-li na nas sankce, tak se muze stat, ze dulezite veci odsuneme v poradniku. Vase Veda 24.

Jinak jasne ze o neco radejc kradnouci straky, nez kovany bolsevicky komouse z, pro nas zivotne vzato, relativne davne minulosti.
Nord Stream, 1997 / UA & GE will be NATO, Bucharest, 2008 / Donroe compression of EU into federalization has begun, 2025
27.4. 08:10 karkar | skóre: 14 | blog: Kartrolling
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
S hodnocením ještě počkám tak na 50 hlasů. ;-)
Glee avatar 28.4. 01:59 Glee | blog: Gleekoviny
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
S hodnocením ještě počkám tak na 50 hlasů. ;-)

:-D :-D
Nord Stream, 1997 / UA & GE will be NATO, Bucharest, 2008 / Donroe compression of EU into federalization has begun, 2025
12.5. 15:11 karkar | skóre: 14 | blog: Kartrolling
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Eště jeden hlas... ;-)
27.4. 14:57 Valgrind
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Nevim, co to ma vypovidat. Cervene je jednoznacne lepsi volbou. Pripomnelo mi to Trolley problem. Ja bych s vyhybou opravdu nehybl...
28.4. 11:33 Isthvan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Dalo by se to preformulovat jako varianta trolley problemu: po kolejich jede vlak a vubec nic se nedeje. Bud se muzes postavit vedle koleji, kde jsou mozna nejaka tlacitka k mackani, aby to vypadalo tajemne, ale vastne na nich nezalezi, a kde te vlak nemuze v zadnem pripade srazit, nebo se muzes postavit na koleje pred vlak a zmacknout tlacitko, ktere jej na dalku zastavi. Pozor, tlacitko je zasekle, musi jej zmacknout dost lidi naraz.


Bonusova varianta s rakouskym ekonomem: RegioJet se riti na kolej A, po ktere zrovna kraci Murray Rothbard natacejici na TikTok video o tom, ze jedina svobodna doprava je individualni a soukroma, ne hromadna a verejna. V teze chvili jdou po koleji B socialiste k volbam odhlasovat statni skolstvi, zdravotnictvi a kolejovou dopravu, cili pachat statni nasili. Na prvni pohled by se situace mohla zdat jasna, prehodit vyhybku na kolej B, zvolit budoucnost, kde prorok Murray zije a skolstvi, zdravotnictvi a RegioJet jsou sokrome. Je ale moralni omezit vlak soukrome firmy?
27.4. 15:28 boha jeho ta gramatika
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
"Tlačítko" je čechismus, po slovensky sa hovorí "dzindzik".
28.4. 08:52 Want
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko

Gombík ty dzindzik. Taky se tu běžně říká "knoflík", "čudl", "spínač", aj.

28.4. 12:41 boha jeho ta gramatika
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Na vojně, mechanik od Migu 21R v kabině rozlišoval jen mezi dzidzik (tlačítko) a cikvajs (páčkový spínač). Byl ze Záhorí...
28.4. 15:07 hefo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Záhoráčtina je jazyk slovenčinu pripomínajúci len veľmi vzdialene.
Max avatar 29.4. 20:26 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Tohle pravidelně oblétává socky a konečně to po x letech doputovalo i sem? :DDD
Hele, je to prosté, nezmáčku ani jedno. Nejsem vovce, co by šla s davem. Nenechám se sebou manipulovat! :D
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
30.4. 13:38 Valgrind
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
A co vyhybka, Maxi? Zabijes jednoho, nebo bez tveho zasahu zemre 5 jinych? Co ty na to? :-D
Glee avatar 30.4. 14:32 Glee | blog: Gleekoviny
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Tak kdyzs uz zminoval tu Trolley, tak v ty sirsi verzi by tech pet mohli bejt trebas duchodci, statni urednici, nackove, dosad cokoliv negativniho co chces. :-D
Nord Stream, 1997 / UA & GE will be NATO, Bucharest, 2008 / Donroe compression of EU into federalization has begun, 2025
Max avatar 4.5. 07:57 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
To je stále omílané dilema ve filmech, ne? Když hrdina se musí rozhodnout, zda zachránit svou milovanou osobu, nebo školní autobus, ale ne všechny najednou. No, v tom případě bych mohl opáčit filmem Star Trek (2009), kde pronesl, stále jako student, James T. Kirk, že nevěří na bezvýchodné situace :).
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
4.5. 08:14 karkar | skóre: 14 | blog: Kartrolling
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
No pokud šáhneš jako neoprávněná osoba na tu výhybku, dostaneš tak jako tak flastr za zabití z nedbalosti, buď za jednu nebo pět osob. Pokud na ni nešáhneš, jakože nesmíš, tak budeš max jako svědek nešťastné události...
4.5. 10:09 2012
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Nakreslím:
<|>
k červenému tlačítku, popíšu ho samými 666, poliju panel benzínem a zapálím.
MakeIranBombedAgain❗ avatar 15.5. 18:56 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

vobě dvě najednou :D ;D

tlustej pirát profrcal stamiliony za uplný hovadiny🫃, tlustá pirátka šíří antisemitcký bludy🐖
30.5. 06:57 Xerces
Rozbalit Rozbalit vše Re: Červené alebo modré tlačítko
Taky tak.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.