Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 04:54
Po více než pulroční pauze jsem se opět na chvilku zbavil otravných školních povinností, dodělal většinu prací a našel si tak čas na věci, které mě baví. No a protože sporty se musejí prokládat prací, aby je bylo z čeho zaplatit, tak jsem se ozval Leošovi, jestli by nepotřeboval něco na abíčku. Zde popisuju, jak jsem bojoval s rozběhnutím vývojových nástrojů.
Během půlroku se mi povedlo vyměnit (upgradovat) distribuci z openSuse 10.3 na openSuse 11.0 (hlavním důvodem bylo PulseAudio) a tak mě čekala komplet nové rozcházení všech vývojářských věcí.
Tak už tady nemáme CVS, ale SVN. Skripty, které jsem si napsal na checkout a vytvoření pracovního adresáře už nefungují. Rovněž skript generující patch od Luboše už není k dispozici (pořád se ale válí u mě na disku). Vypadá to, že dostanu svoji vlastní větev a přístup do repozitáře pro zápis, hurá!
Nainstaluju MySQL z repozitářů, nastavím konfiguraci a nedaří se mi připojit na jiný stroj než localhost
, ačkoliv podle netstat -tap
mysql poslouchá na všech rozhraních *:mysql
. Zkouším zadat adresu, dozvídám se, že host není povolen. Viníkem se nakonec ukazuje Diablo2, které vyžaduje odstranění řádku localhost
z /etc/hosts
, aby fungovala hra po síti a battle.netu. Poté se dozvídám, že MySQL rovněž vyžaduje, aby každá IP adresa, na kterou se snažím připojit, byla dosažitelná DNS překladem [resolvable]. Po menších úpravách /etc/hosts
vše běží tak, jak má.
Instaluju nejnovější verzi jetty. Vytvářím mu extra uživatelskou skupinu a uživatele. Runscript se mi tu válí už od předchozí instalace, je vlastně použit z databáze eXist, se kterou jsem si hrál ve své bakalářce (proč si neudělat reklamu: Nativní XML databáze :). Na adrese http://localhost:8080
skutečne naslouchá jetty.
V minulém semestru jsem si hrál s JOGLem, a kvůli tomu jsem si nastavil jako výchozí verzi Javy 6, jednak proto, že lépe spolupracuje s OpenGL, jednak proto, že práce v týmu, kde jeden používá Javu 5 a další Javu 6 je na zabití.
@Override
, což je ve verzi 5 syntaktická chyba.
Nastal tedy problém, jak změnit v openSuse výchozí verzi javy. Zachránil mě příkaz
update-alternatives --config java
, nebo jsem si to aspoň myslel. Protože po buildu abíčka a deployi jsem se dozvěděl, že .class soubory mají špatné číslo verze. Chvilku jsem hledal, jestli Jetty 6.1.14 nepotřebuje Javu 6, nakonec jsem s bojem zjistil, že jí stačí Java 1.4, pak se ovšem viník ukázal. Stačilo update-alternatives --config javac
, a bylo vyřešeno.
Momentálně už mám abíčko načteno u sebe na localhostu, zbývá zjistit, proč se negeneruje TagCloud (a že zrovna to já bych měl vědět ;), a pak už hurá do práce.
Tiskni
Sdílej:
nevím jaké používate ide, ale v eclipse se da zapnout jaky kod ma delat...
Ano, vím. Nicméně si na to člověk musí vzpomenout, a potom se stává, že se to zjistí až po prvních checkoutu commitu, který ostatním nelze zkompilovat.
Posledně byl problém obrácený, já měl 5 javu a dostával jsem commity z 6 verzí. Než to všem vysvětlovat, radši jsem si přidal 6 a po problémech se synchronizací projektu na SVN (původně nevhodně uložené ecliptácké soubory do SVN), jsem raději natrvdo změnil verzi pro celý systém.
njn tyhle věci se v týmu mají dohodnout hned na začátku, verze javy, kódování, odsazování, další konvence psaní kódu atd.
Rovněž skript generující patch od Luboše už není k dispozici (pořád se ale válí u mě na disku).Je to schované v SVN
Viníkem se nakonec ukazuje Diablo2, které vyžaduje odstranění řádku localhost z /etc/hosts, aby fungovala hra po síti a battle.netu.Jestli tim myslis situaci, kdy se pripojovaci dialog silene kouse, tak to jde urcite poresit lip nez smazanim localhostu. Snad to bylo pridani jmena pro adresy ostatnich rozhrani, nevzpominam si uz presne. Vim ale urcite, ze to bylo pridani neceho a ne mazani.
Doma už běžím na JDK6, takže možná už je čas na upgrade i na serveru.
BTW: díky za přechod na SVN
(nějak jsem to postřehnul až díky tomuto blogu)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.