Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 10:00
Povídání pěkné, ale OpenCard je Desfire, kde to funguje trochu jinak.Tak OpenCard je DESFire? Jsa nepražák, žil jsem v přesvědčení, že je to nějaká verze MIFARE Classic (1K nebo 4K), už z toho důvodu, že jednou z kritizovaných nedostatků OpenCard byla její nedostatečná bezpečnost a možnost jejího klonování s použitím běžně dostupných čteček.
Zdravím, jsem adminem v NTK,
NTK používá čtečky pro karty Mifare (Clasic i DesFire). Žádná aplikace se na kartu nenahrává. Pracuje se pouze se seriovým číslem karty. Tj. žádný velký bratr.
Různé typy čteček mají různé schopnosti. Pravděpodobně došlo k natržení vnějšího okruhu anteny v kartě jejím nalomením. Některé čtečky zvládnou vybudit i interní rezonátor. SelfCheck stanice mají čtečky nejhorší, na turniketech jsou asi čtečky nejlepší. U čteček u počítače pak hodně závisí na způsobu založení karty.
V případě jakýchkoliv dotazů jsem k dispozici
Vašek JansaJinak kromě opencard je možné používat plzeňskou kartu, většinu ISIC karet (nové mají Mifare), kartu českých drah. Nebo libovolnou jinou kartu standardu Mifare.
Sami tiskneme karty pro zákazníky na karty Mifare DesFire
Specifickým případem jsou studenti a zaměstnanci ČVUT a VŠCHT, tito mají přístup zajištěn předáváním čísel karet a přístupových oprávnění z IDM systémů vysokých škol do IDM systému NTK
Pokud by někoho zajímaly podrobnosti, tak článek o tom je ve sborníku INFOS 2011
Jinak kromě opencard je možné používat plzeňskou kartu, většinu ISIC karet (nové mají Mifare), kartu českých drah. Nebo libovolnou jinou kartu standardu Mifare.Nebo třeba emulátor karty vyčtené v tlačenici. Díky za tip :).
RFID je nadmnožina, v RFID množině je mnoho různých pásem, protokolů... My využíváme podmnožinu MiFare, komunikace na 13.56 MHz. Protokol MiFare. Varianty karet Classic a DesFire. Jediné co se používá je skutečně "unikátní" číslo karty. Unikátnost u nekvaltních karet MiFare nebyla zas moc dobrá, ale i VŠ už přecházejí na DesFire, mimo jiné i kvůli možnosti podvrhu MiFare Classic (první Opencard a staré ISIC).
(první Opencard a staré ISIC).víte, kdy nastal přechod na novou verzi u ISIC? Sám jednu kartu mám, tak by mě zajímalo, jakou mám verzi.
Je to tedy značně různé. Pro školy je podstatná úspora, kdy MiFare Classic stojí třeba 1/4 DesFire.To je dost rozdíl.
Pokud budete mít cestu do NTK, tak se stačí zeptat služby u registrace, jestli máte dlouhé nebo krátké číslo karty.No, číslo průkazu mám čtyři čtveřice číslic a ISIC Card Number je ve tvaru čtyři trojice číslic a na začátku a na konci čísla je po jednom písmenku.
Docela by mě zajímalo, co DesFire přineslo oproti starším kartám MiFare.DesFire nejde cracknout, nebo se o tom alespoň neví. Mifare Classic se dá s využitím timing attacku zlomit s HW implementací (Proxmark, USRP) za pár sekund, s lepším počítačem (Core2Duo) a USB čtečkou kolem půl hodiny.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.