Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu
… více »Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).
Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
Jak mohu zajistit, aby digitální data jako Google+, MyHeritage, FB, Youtube.. atd, zůstala udržovaná a byla ke zhlédnutí pro moji budoucí generaci? Jako taková památka, kde mám třeba videa svého syna atd..
Klidně bych si za to zaplatil :-), protože svět se žene kupředu a co funguje dnes, nemusí fungovat zítra a nikdo by už moje fotky, videa nikdy neuviděl.
Tak mě dneska tak napadlo, když sem si vzpomněl na film Statečné srdce, jestli je možné, když člověku useknou hlavou, jestli ještě chvíli žije jako hlava a ví, že nemá zbytek těla.
Mám pocit, že když vidím na fotce nějakého Linuxáka, tak má většinou dlouhé vlasy. Možná to má co souviset s tím, že většina Linuxáků (viz. předchozí blog) poslouchá metal (ačkoliv já metal neposlouchám, tak i tak mám dlouhé vlasy.)
Už sem to psal v bazaru, ale napíšu to i tady. Koupil bych nějakou starší konzoly GP2X, GP2X Wizz, Pandora.. (Pandora se asi ale ještě nevyrábí
, nevím jak to s ní dopadlo.
Po dlouhé době sem se šel podívat co se děje na stránkách mého oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavici a s radostí sem si všiml, že jsou ke stažení nové písničky. Hned první písničku kterou sem si poslechl si nemůžu nechat jen pro sebe. Hlavně ten text, který toho hodně vystihuje 
Už asi hodinové vytí psa, který mají sousedi co bydlí nademnou mě donutilo napsat tenhle zápisek.
Toto je jen krátký zápis, kterým chci najít někoho, kdo by dokázal svolat a sjednat datum na III. Pražskou defenestraci. Komu už došla trpělivost se stále stejnýma ksichtama v politice, kteří si stále dělají co chtějí a hnijou tam. Je na čase je všechny vyházet z oken a to na tvrdo. Chce to ale svolat co nejvíc lidí, porádně to připravit. Rozeslat odkazy na den konání aspoň tak měsíc dopředu na to upozorňovat letáky a reklamou. A v den defenestrace aby tam bylo co nejvíc lidí, že by je ani ochranka nedokázala zastavit. Ukázat, že už toho bylo dost. Dostat se dovnitř a všechny je do jednoho vyházet.
Aktualizace 7.1.2010
Dnes na novinkách vyšel článek informující o tom, jak děti v Panamě zabily nebohé neznámé stvoření, které vylezlo z jeskyně. Prý ze strachu ho umlátily. Prvně sem se tomu smál, ale pak sem si uvědomil, že to spíš udělaly z čisté zábavy a pak si ho vyfotily.
Takový pěkný . S velikým bříškem a tenkýma ručkama
. Ach jo. Určitě nebyl zlý.
Toto je jen krátký zápis, který se týká záchrany světa v tento den a v magický čas. Jestli se to nepodaří všichni zemřeme. Podle serveru Novinky.cz sem se dočetl, podle tohoto článku http://www.novinky.cz/koktejl/178441-devet-udalosti-vznasejicich-se-nad-magickym-datem-09-09-09.html ,že se dnes nesmí vydat žádný článek o kočkách a taky odstranit všechny fotky koček z webu. Tímto tě žádám o záchranu světa Amigapowere. Odstraň své kočky. Jakkoliv.
Tak si jdu včera večer opilej z hospody a co nevidím. Mladá holka na lavičce co pláče. Navíc vypadala celkem normálně a jelikož sem měl zvedlé sebevědomí chlastem, tak sem si řekl, že se s ní zkusím seznámit. Bylo jí asi tak 14 bych tipnul
.
Tak sem si stahoval s nadšením 64bit Debiana Lenny s tím, že vše bude rychlejší než 32bit. Nevím jestli to tak opravdu je, jelikož sem předtím měl Ubuntu 7.10, takže zrychlení bylo hodně zřetelné. Co sem ale četl tady už několik diskuzí o tom zda je lepší 64bit nebo 32bit, tak jedno můžu říct stoprocentě. 64bit je pro obyčejného desktop uživatele jako su já úplně na nic. Už z důvodu menší dostupnosti aplikací a když už si člověk chce stáhnout nějakou hru, tak je většinou dostupná jen pro 32bit. A i když mám nainstalovaný 32bit knihovny,tak to nepomůže. Navíc mám jen 2GB RAM operační paměti a co sem se tady právě dočetl v diskuzích tak pro 64bit je nejvýhodnější když člověk má 4GB RAM. Takže sem si opravdu nadběhl.
Tak dnes v 19:00 nás čeká den D. Většina z nás, už ale bohužel ví, že to bude jedno velké zklamání. Hlavně po zhlédnutí videí z natáčení dabingu, kde Bendera mluví Martin Stránský. Ano, je to hrůza. Z Benderova hlasu zmizela jeho dětská naivita a stal se z něj starej ožralej dědek. Pochybuji že se něco do odvysílání prvního dílu na Primě změní. Už teď jsem zklamaný. :-(.
Jelikož však nemám TV a první díl mi uteče, byl bych rád, kdybyste mi dal někdo do komentářů vědět, jak ten první díl v českém znění nakonec na vás zapůsobyl.
Tak to davaj jen na prima-cool. To stejně nemám
Ukázka dabingu.Nevím jestli něco takového existuje, ale podle mě ne. Jestli ale někdo o něčem ví ať mi dá vědět nebo ať někdo přeloží do češtiny The Definitive Guide to ImageMagick. Byl bych za to vděčný!
Tak mě tak napadlo zeptat se všech co sem chodíte, na čem sem podílíte, jakej projekt tvoříte pro linuxovou komunitu. Skiny, programy, témata, překlady, hry,... Jen ven s tím, třeba se tady najde někdo kdo Vám pomůže. Ať se dozvíme kdo co dělá :-). Mě to docela zajímá. Takže šup s tím do komentáře :-).
No a samozrejme musím sem dát co dělám já, je to nic moc ale aspoň něco :-).. témata pro Icewm. Tady sou a budou další:
Jo to bývalo když jsem hrával jako malej na starý Amize. Stokrát mě napadlo jaké by to bylo kdyby všechny hry jako SuperFrog, Turrican, Flashback, Ishar, atd. atd., byly vydány pod GPL licencí. To by je lidi předělaly do lepší grafiky s větším rozlišením, přeložily spoustu skvělých adventur do svých národních jazyků, přidaly další levely, atd. atd., jó to by se hrálo :-). Aspoň nějaké firmy by mohly uvolnit některé hry. Některé firmy už ale bohužel neexistujou. Na emulátoru to prostě není ono.