Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Obě byly pořezaný a to tak, že to vypadalo, že to dělají častěji. A nevím o žádný jiný skupině o který se psalo, že tohle dělá
. A radši at si hrajou na EMO, protože kdyby se řezaly bez toho aniž by byly EMO, tak to už by byly obě tak na odvoz do psychiatrický léčebny. Tohle řezání je podle mě jen taková póza.
mozno ich to rezanie vzrusuje - to je nas potom do toho nic :)
> nevím o žádný jiný skupině o který se psalo, že tohle dělá
To, ze sa clovek sebaposkodzuje, este neznamena, ze je EMO
a nemusime ho zaradovat do ziadnej specifickej skupiny ludi.
cs.wikipedia.org/wiki/Sebepo%C5%A1kozov%C3%A1n%C3%AD
http://www.zodpovedne.sk/kapitola2.php?kat=zavislosti // ma na mysli cast "Sebapoškodzovanie" nie "Emo"
No to je taky možný. Ale jelikož to měla i ta druhá. Že by byly sebepoškozovačky obě? V tom případě sem měl raději volat sanitku, ale jak sem psal, přišel tam ten týpek co je znal. Tak to s nima nějak vyřídil. A nevypadal zrovna vyplašeně. Spíš tak, že je zná moc dobře a ví o nich své.
Tak sem si v myšlenkách navrhl, že s ní budu chodit (třeba by se se mnou taky vyspala)
Ale potom je tu riziko, kedze to je nelieceny pripad pre psychiatra ze by ti po milovani - ked by si usnul, urobila pekny usmev ziletkou na krkuTak sem si v myšlenkách navrhl, že s ní budu chodit (třeba by se se mnou taky vyspala)
Něco na tenhle případ?
já bych asi zavolal záchranku kdyby ta krev cákala moc, nebo bych si jí vůbec nevšímal. docela by mě zajímalo jak by dopad nějaký průzkum mezi více lidma, ale mě holky co jsou ujetý nějakým směrem (emo, alternativní hippie, drsný skejťačky nebo dredatý smažky) absolutně nevzrušujou, není to pro mě "holka", postrádá něco ženského, i když je v základu hezká a inteligentní.
koukám že jsi z Jihlavy, měl jsi je doprovodit do toho velkýho domu na kopečku. Já bych jim asi nabídnul nožík. Když řezat tak pořádně, nějaký škrábání sklem je pro pozéry. Třeba by je ty blbosti přešly až by si zakrojily něčím pořádným.
Spíš sem je měl dovést k rodičům a ukázat jim jejich ruce. Toho by se asi strachovaly víc
.
A mozno by ti ich rodicia ukazali ruky a ty by sa strachom posr*l 
Anagram OEM....
Na základě poskytnutých informací nejde rozhodnout, že se jedná o emo. Mohlo jí to celé prostě přijít líto a někdo reaguje citlivěji. Kdo ví, jaké to má doma. Pokud jsi ji trhal strup v domnění, že jde o samolepku, tak bys možná nemusel tolik chlastat a nedělat to ještě horší než to je.
To s tím strupem sem si vymyslel
, nejsu zas takovej magor. Jen sem jí na to šahal.
Najednou? Jsem si říkal, jaké ti dám hodnocení, a teď už vím.
Ty to nějak nechápeš. Já mu nic nandavat nechci, ale to, že si pak najednou zčistajasna vzpomíná, že řada věcí byla trochu jinak, to pak takové historky nemusí psát nebo teprve až je bude mít trochu ujasněné.
Samozřejmě sem chtěl i pobavit, ale hlavně i kvůli sobě, protože to co sem viděl, mě dost vyděsilo. Tak sem si to s tím strupem vymyslel, aby na tom bylo aspoň něco usměvnýho. Protože jinak to bylo fakt depresivní. Sakra. Asi začínám být emo.
Kdybys taky několik lidí zachráníš před sebevraždou, tak se takovým věcem asi moc smát nebudeš.
Kde v tom vidíš narcisismus? Popsal jsem svou zkušenost, a proč se na to nedívám tak moc povrchně a chápu, že různí lidé mají různé důvody a těžká období. Nesouhlasím s tím, aby byly honem házeni do pytle lidí, kteří podle někoho nemají lepší starosti na práci než si jen tak hrát s žiletkama nebo nožema.
Na tvůj příspěvěk jsem odpověděl dle svých skutečných zkušeností. Prostě se to stalo a já kvůli tomu mám na takové věci chápavější názory. Pokud to chápeš jinak, tak tady jednoznačně prohlašuju, že to prostě chápeš špatně, a musí tě stát hodně úsilí podsouvat jiným úplné píčoviny.
Hele, tady se musím Petra trošku zastat. Ta nesouvisející sebechvála opravdu není v jeho případě narcizmus.
Ještě ne. Ještě jsme se totiž nedostali ke vzdělání, IQ testům a vědeckým studiím. 
Sebevraždu si představuju jinak. Určitě by měla spíš pořezaný žíly u zápěstí, než když je pořezaná nějakých 15 cm od zápěstí vejš.
Já měl za to, že tepnu můžeš naříznout kdekoli.
Ale uznávám, že na určitých místech je ta tepna natolik hluboko, že je její proříznutí přinejmenším nepohodlné. 
Na psychiatrii jsou vhodnými kandidáty i lidé, kteří by na tu holku nejraději "řvali, že by se z toho posrala" jen protože si myslí, že jde o emo.
Taktéž existuje depressive black metal.
No tohle je regulérní podžánr. I když řada hudebníků tvrdí, že "škatulky" si vymýšlejí novináři.
Hudební styly jsou hodně provázané
Nešlo mi ani tak o emo, ale o blízkost k sebevražednému jednání. Nemyslím si, že bych se v hudbě neorientoval 
))
Tiskni
Sdílej: