Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Když jsem se tak minulý týden připravoval na přijímačky na Molekulární biologii, tak jsem si řekl, že si během učení zkusím po kouscích pro odreagování napsat nějakou malou zásobníkovou mašinku v Pythonu 3. Python jsem se stejně chtěl naučit už delší dobu a o assemblerech, zásobníkových počítačích a podobných obskurnostech vím úplné kulové, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Mimochodem, pro lidi, kteří ví, co jsem zač: nebojte se, na matfyzu ani zdaleka nehodlám skončit. Jen mi tam začalo být trochu těsno, tak jsem si podal přihlášku ještě i na tu molekulárku.
Tak se mi dnes k věčeru stala neuvěřitelná věc. Jel jsem si takhle z nákupu stodvanáctkou z Holešovic na Pelc-Tyrolku, kde mám koleje. Vystoupil jsem na zastávce, došel jsem ke kolejím, doběhnul zavírající se výtah a ze zvyku sáhnul do zadní kapsy u kalhot, abych zkontroloval, jestli v ní mám mobil -- kapsa prázdná, telefon nikde! Já trouba ho nechal na místě, kde jsem seděl, v autobuse, který si to mezitím hnal směrem k ZOO v Tróji.
Dneska mi konečně přišel ThinkPad, který jsem si vybral po diskusi pod tímto blogem (nechal jsem si do notebooku přidat ještě 512MB RAM navíc - i s touto pamětí mě stál 20 265 Kč). Už od rozbalení jsem v nepřetržitém stavu nadšení. Ten notebook je prostě dokonalý.
Před pár dny jsem přijel ze soustředení na Albeři (akce pro prváky matfyzáky, kdyby někdo nevěděl, o co jde), a tak jsem si řekl, že bych vám o tom mohl něco napsat. Ať už pro ty, kteří by si rádi připomněli časy minulé, tak pro případné budoucí matfyzácké adepty (aby věděli, do čeho půjdou :o))
Už jsou to asi tak tři týdny, co si vybírám notebook na vysokou školu. Nejdříve jsem pokukoval po Asusu, pak po Toshibě. Za tu dobu jsem si pečlivě prošel jejich nabídky a u obou značek jsem si vybral potenciálního kandidáta. Pořád jsem ale nebyl úplně spokojen. Až před pár dny jsem se mrknul na ThinkPady od IBM/Lenova a bylo rozhodnuto. Můj notebook prostě bude ThinkPad a už mám i pár kandidátů. Než si z nich ale nějaký vyberu, měl bych později pár otázek.
Koukám, že vogo, právě nastoupil na brigádu. Já ji zase zrovna ukončil, tak se podělím o své dojmy.
Dobrý den všem. Doufám, že tím nikomu neublížím, ale potřebuju taky poradit s výběrem výšky. Na rozdíl od váhajícího kolegy přede mnou však potřebuju poradit ne s výběrem školy v Olomouci / Brně, ale v Praze. Snad tedy ti, kteří nenapsali do předchozího blogu, protože k tamním školám nemají co říct, napíší sem a ti, kteří se tamní diskuze zůčastnili, se nebudou cítit otravováni. Pokud mi ale budou chtít pomoci, tak budu samozřejmě rád.