Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Na ČVUT ti stačí mít na vysvědčení nejméně dvě známky z matematiky ne horší než dvojky nebo nejméně dvě známky z fyziky ne horší než dvojky.Ne na vysvědčení, ale napsané v přihlášce samozřejmě. :o)
Už když jsem si přečetl dokument "Poznáte matfyzáka?", hned jsem se v něm shlédnul. ;o)To já ne...
Holt je to o tom mém dost nízkém sebevědomí...Pokud bych našel skleněnou kouli, která by mi ukázala, že Matfyz udělám, šel bych bez váhání na něj. Je mi ze všech škol nejsympatičtější. Ale nerad bych tam šel jako naivka, co si myslí, já nevím co...
Kdyz si das v zivote nizke cile, nikdy nic nedokazes. Neustupuj sam pred sebou, bojuj! Jses chlap, ne?
Zkus maximum, vydej ze sebe maximu, nevzdavej se a pak, po letech zhodnot, co jsi dosahl. Jsem ve skupine nositele nobelovy ceny za fyziku, kdybych si nedaval tezke, slozite a nedostupne cile, nikdy bych se sem nedostal.
Zdravím. Když to tak čtu, zjišťuji, že jsem na to téměř na chlup stejně jako autor příspěvku. ;) Nedávno jsem odmaturoval. Bez přímaček mě berou na MFF UK (Informatika) na FEL ČVUT (Elektrotechnika a Výpočetní technika). Před sebou mám rovněž rozhodnutí, kterou faktultu si vybrat. Zatím bych to spíš viděl na ČVUT, ale definitivně rozhodnutý nejsem. Nejsem si jistý, co je horší, jestli hodně matiky na Matfyzu nebo hodně fyziky na FELu.
Pokud jde o programování, za ta léta jsem "přičuchnul" ke mnoha jazykům stylem "od každého trochu", ale žádný větším projekt za sebou nemám. Spíš velké množství drobnější grafické a webové tvorby. Řekl bych, že mám relativně široké znalosti o Linuxu, ale z velké částí teoretické a povrchní. S praxí je to horší.
Na jednu stranu mě matematika a programování velice láká a přitahuje, ale občas je mi z toho nanic. Občas se přistihávám, že mě velice vzrušují některé matematické problémy, ale suchá teorie mě odrazuje. Rád poznávám nové věci, ale se studiem do hloubky to tak horké a záživné není.
Tak ještě uvidím, pro kterou variantu se rozhodnu...
Tento obor má pouze možnost bakalářského studia s tím, že je pak možno navázat na magisterské studium na EaI.Je snahou vedenia stihnut akreditovat navazujuci magistersky program pre STM do doby nez budu prvi absolventi programu bakalarskeho.
Tiskni
Sdílej: