Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Snazim se v jednom Qt projektu vylepsit system callbacku. Callback v sobe ma pointer na objekt, na kterym se ma provest a nazev funkce, ktera se ma spustit. Pouzivam QMetaObject::invokeMethod a tim padem je to zavisle na MOC a funkce musi byt bud slot nebo Q_INVOKABLE.
V diskuzi jsem vyjadril napad o hlasovani na zabanovani trolla. Timto se chci nezavazne dotazat (nejsem admin), zda by komunita byla pro, nebo proti.
Tento otravny troll sproste nadava zakladatelum, majitelum a stalym uzivatelum abclinuxu. Svymy utoky kazi dobre diskuze. Nechodi sem z dobre vule.
Mrzi me, ze takovi psychopati siri spatnou naladu. A kazi povest abclinuxu.
Mám laserový vychylovací systém podobný tomuto. Zrcátka jsou navzájem kolmá, takže umožňují vychýlení paprsku v navzájem kolmých osách. Motory jsou skrze zpětnou vazbu řízené napětím, kdy napětí přesně odpovídá úhlu natočení zrcátka.
Rád bych vám představil svůj zbrusu nový výtvor, související s mým učením se funkcionálnímu jazyku erlang, vhodnému pro psaní serverů.
Nejsem moc dobrý matikář a potřeboval bych trochu pomoct s rovnicí.
Stránka tohoto dobrého distra byla kompromitována (pozor zlý javascript tam je).
Zrovna jsem si dokompiloval do archlinuxu aktualni ovladac pro intel s podporou GEM.Podrobil jsem ho testovani v gtkperf a 3D programech
Resil jsem problem - klient od rajce.net je jen pro windows. Nekteri moji pratele a rodina aktivne pouzivaji tuto sluzbu.Proto jsem se rozhodl zalozit projekt, ktery by dokazal uploadovat fotky primo pres webove rozhrani.
Tady najdete muj dnesni vytvor. Zatim mi funguje jen prihlasovani a vypis galerii, ale casem se to zlepsi. Planuju to (v nejake rozumne podobe) vydat pod AGPL, ale pokud se nekdo chce kouknout aspon na princip funkce, nebo mi neveri ze mu nekradu heslo :-D tak na vlasta.labsky@jabber.root.cz (icq 469279629) se muzeme domluvit. Myslim, ze inspiraci z meho kodu by se dal dopsat plugin/aplikace i pro desktop, bohuzel na to si jeste netroufnu.