Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Gratuluji
(a doufám, že od příště budou už jen příspěvky )
Vi čechové !!!! kebi nebolo vás tak mi slovaci piseme teraz vsetko s mekkim I... a nasa sturovska slovencina bi bola omnoho lahsia ale nasi sa opicili po vas a preto prebrali Ipsilon (Y) do slovencini
a zakazal bi som aj X na miesto neho bi sa pisalo "ks" .. rozmislam ci nezalozim "simple slovak = jednoduchu slovencinu" po vzoru "simple english"
len tak pre zaujimavost preco Y nie je logicke v slovenskom jazyku.. si zoberte vybrane slova!!!! clovek sa ich musi ucit naspamet pretoze z gramatiky nie je jasne kedy sa pise Y a kedy mekke I.. preto sa ich treba ucit spameti normalne logicke opodstatnenie to nema..
Ja nechapu proc se vubec vyzdvihuje forma pred obsahem ...
Ona ta forma má nějaký smysl, třeba aby byla výpověď srozumitelná. Existují zde jakási základní pravidla (pravopisu, stylistická,...), která by měla toto zajišťovat. Opravdu se divím, jak to tady tak čtu, jak je možné, že tolik lidí není schopno je akceptovat, vždyť jsou triviální.
Dyk, Dylina, Dyskoteka, Dyparpl
+1 gratulace
01:07.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05) 01:07.1 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [Audio Port] (rev 05) 01:07.2 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [MPEG Port] (rev 05)Kupoval jsem ji uz pred nekolika lety, hned po te co se zacala vyrabet, takze to asi bude nejaka starsi
Já jsem ji taky měl... ale nešel mi zvuk, nešel ani ve Windows... tak jsem ji reklamoval a koupil avera (kterej nebyl pořádně podporovanej do 2.6.26). O nějakých revizích jsem se dozvěděl na abclinuxu minimálně o rok později
Tiskni
Sdílej: