Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Jj, vývojová verze se mi taky dost líbí. A jsem rád, že se tam to přispůsobení widgetů dostalo, já si udělal takovej minirok :)
Taky používám verzi z GITu. Verze 2.1.1 mě padala při scanování kolekce. Jinak souhlasím s tím, že plasma je zde celkem zbytečná. Možná až vznikne pár pěkných widgetů, změníme názor. Například kdyby se povedlo přehrávat podobná videa z youtube přímo v přehrávači, zobrazovat statistiky z Last.fm... . Třeba widget wikipedie je na tom také lépe nežli ve starší verzi.
UseNativeWidgetStyle=true
do [Settings]
v konfiguráku Plasmy si asi neskúšal, však?
Haha, nenaštartuje? Čo ty s tým robíš, človeče? Jediné, čo mi v KDE4 padá, je Konqueror na idiotských flashových stránkach. Aj to len občas.
Mne by stačilo aby celá plasma používala natívne widgetyMyslím, že použitím Aya + UseNativeWidgetStyle + Oxygen sa dajú dosiahnuť celkom konzistentné výsledky. (Prosím nereagovať na (ne)použiteľnosť Oxygenu.) A ešte mimo - porovnávať s OS X sa veľmi neoplatí, tam sú Stacky tiež implementované inak (1, 2) ako obyčajným menu. Plasma nikdy nemala byť konzervatívny desktop shell ako ten z KDE 3.x, či Gnome 2.x, či dokonca XFCE. Ak niekto uprednostňuje konzervatizmus, tak nech Plasmu naozaj nepoužíva. A čo sa týka implementácie Plasmy ako takej - takže si myslíte, že ideovo je fajn, len vývojári mali uprednostniť iný spôsob implementácie? Ak áno tak aký? Nepoužiť SVG, QGraphicsView, ...?Takto aby si človek vždy keď sa rozhodne zmeniť tému písal vlastnú tému pre plasmu aby nevyzerala zase ako z inej planéty.
Do not use more advanced SVG features since they will not be rendered properly. If you want to add blur or something similar, consider pre-rendering to PNG, and then import the PNG into the final SVG file.Ale na Plasme v Amaroku sa zhodneme... :|
Monitorovanie baterky cez plasmu nepoužívam, kalendár je to najškaredšie čo som kedy videl (s každou témou). Tie rozdiely medzi obrázkami sú na spôsob: nájdite 3 rozdiely ak na to máte. Mimochodom do konfiguráku plasmy som to tiež vtrepal.
Povedzme, že mám viacero okien v jednej položke taskbaru, kliknem na položku a namiesto menu so zoznamom okien na mňa vyskočí niečo, čo sa snaží napodobniť menu. Stlačím alt + tab na prepnutie okna a vyskočí na mňa niečo, čo sa snaží napodobniť zoznam. Stlačím alt + f2 a vyskočí na mňa niečo ... no neviem čo to je, ale štandardne to rozhodne nevyzerá. Je možné aby po kliknutí na povedzme hodiny na mňa vyskočil štandardný Qt Widget (kalendár)?
Stale ta ista otazka - uz to ma equalizer?! Ano? No haaaaaleluja - uz to kompilujem! Nie? Tak s tym nepodarkom chodte do riti!
Používá pořád svoje OSD nebo už to KDEčkové informování?
Tiskni
Sdílej: