Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
A *o
na *functor
, možná to jen nechápu...
struct { size_t a; size_t b; };
Nejspíš by se i našel způsob, jak během compile-time zjistit, jestli ten member func pointer není větší...
operator ()
, protože tam se to castuje na jiný typ, než který byl uložený, a každý může mít jinak velké member pointery.
#ifndef NDEBUG ... #endif
)
at
je hází úmyslně, neházející verze je operator []
.
GCC má debug verzi STL, která asserty obsahuje.
typeid(void(Ts...))
nebo neco podobneho.
template <typename ReturnT, typename... ParamTs> class Callback { protected: struct Iface { virtual ~Iface() {} virtual ReturnT operator ()(ParamTs... params) = 0; }; template <typename Type> struct Impl : public Iface { using Func = ReturnT (Type::*)(ParamTs...); Impl(Type &obj, Func func) : obj(obj) , func(func) {} virtual ~Impl() {} virtual ReturnT operator ()(ParamTs... params) { return std::forward<ReturnT>(obj.*func(std::forward<ParamTs...>(params))); } Type &obj; Func func; }; Iface& iface() { return *reinterpret_cast<Iface*>(buf); } size_t buf[4]; public: template <typename Type> Callback(Type &obj, typename Impl<Type>::Func func) { // Místo static_assert lze upravit, aby to použilo new static_assert(sizeof(Impl<Type>) <= sizeof(buf), "Buffer not large enough to capture callback"); new (buf) Impl<Type>(obj, func); } ~Callback() { iface().~Iface(); } ReturnT operator ()(ParamTs... params) { return std::forward<ReturnT>(iface()(std::forward<ParamTs...>(params))); } }; Callback callback(t, &Type::getValueForInput); int value = callback(input);
std::forward
na návratové hodnoty je zbytečný, navíc nebude fungovat s void
.
virtual ReturnT operator ()(ParamTs... params)
a virtual ~Impl()
v Impl
by bylo lepší označit override
.
Callback
templatová třída, pak se rovnou může použít std::function
, ne?
operator ()
) by šlo zabalit přes reinterpret_cast, protože není polymorfní (takže je to jen pointer na funkci, kde první parametr je this
), ale nebude to ověřovat typy parametrů.
Ten reinterpret_cast v původní implementaci nebude fungovat, pokud bude castovat z polymorfní třídy na nepolymorfní či obráceně, a nejspíš ani pokud bude mezi různými stromy polymorfních tříd, protože u virtuálních metod je to typicky implementováno jako index do vtable, nikoliv pointer.
class functor { protected: struct iface { virtual ~iface(){}; }; template <typename... Ts> struct args : public iface { virtual void call(Ts...) = 0; }; template <typename A, typename... Ts> struct impl : public args<Ts...> { A* obj; void (A::*func)(Ts...); impl(A* o, void (A::*f)(Ts...)) : obj(o), func(f) {} void call(Ts... args) { (obj->*func)(args...); } }; size_t i[4]; public: template<typename A, typename... Ts> functor(A* o, void (A::*f)(Ts...)) { static_assert(sizeof(impl<A, Ts...>) <= sizeof(i), "Buffer not large enough to capture callback"); new (i) impl<A, Ts...>(o,f); } template<typename... Ts> void operator()(Ts... params) { args<Ts...> *a = dynamic_cast<args<Ts...>*>(reinterpret_cast<iface*>(i)); if(a) a->call(params...); else qDebug() << "bad parameters"; } };
Tiskni
Sdílej: