Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Co si o takových soutěžích myslíte? Kamarád už byl vyloučen, že si prý naklikal spoustu hlasů. Zprvu to prý šlo lehce, ale pak tam jak jsem teď koukal dali ověřovací captchpa kód. Před tím samozřejmě to bylo hlasování blokováno dle IP adresy. To samozřejmě stejně moc nezabrání lidem, aby si hlasy naklikávali. Zajímavé je, že kamaráda vyloučili s podezřením, že si hlasy naklikal. Spousta jiných pohlednic s naklikanými hlasy tam zůstala.
Je spravedlivé to, když máte na Facebooku 1000 přátel a každý vám dá hlas, oproti člověku, který si myslí, že když tam dá pěknou pohlednici, že mu lidi naklikají za to, že je pěkná, ale bohužel nemá tolik FB přátel? Jak může ČP poznat, pokud někdo si naklikával hlasy z cizích IP adres, že to ve skutečnosti nejsou známí toho člověk z ciziny? V klikacích soutěžích samozřejmě spravedlnost není, ale pokud vyloučí jednoho, měli by vyloučit i zbytek, v podstatě i ty, co mají spousty FB přátel, kteří jim naklikají, protože pak to není soutěž o nejhezčí pohlednici, ale kdo nakliká víc. A v tom případě, může člověk naklikávat jak chce. Jaký je váš názor?
Tiskni
Sdílej: