Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Tak už se těším na rok 2013, to zase půjdu na film do kina na který se nesmírně těším . A na jaký? Na film Válka s mloky (teaser vypadá dobře. I ten mlok se tam na pár vteřin ukáže
), který bude natočen dle stejnojmeného románu Karla Čapka. Podle kreslených představ jednotlivých scén by to mohla být bomba, pokud to nezvořou. Snad budou i pořádné efekty, to snad nebude tak velký problém v dnešní době. Vůbec sem o tom filmu nevěděl, až dneska sem se o tom dočetl
. A to prý měl už vyjít letos. Tak snad na tom aspoň pořádně do roku 2013 zamakaj, navíc má být ve 3D, ale to ani tak nepotřebuju, stejně nosím brýle na dálku, tak si nemůžu nasadit ještě jedny
. Více o filmu a rozsáhlý rozhovor s producenty.
Tiskni
Sdílej:
Natočit Čapkův román je v každém případě odvaha.Zrovna ten o těch mlocích si ale o filmový scénář přímo říká. Žádný niterný vývoj hrdiny, spíš koláž vyprávěných příhod a mediálních zpráv (reportáží) spojená jedním tématem. Tak jak to maj filmaři rádi, takhle se pokoušej sekat co jde