V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
To je co? Blbá jednotkaTehdy ještě neexistovalo IEC 60027-2.
a že se to dostalo na 48kB je spíš hříčka náhodyNe, paměti tam určitě nebylo 48 000 B, ale 49 152 B.
u verze 48kB byla osazena paměť 32kB (8ks levných defektních původně 64kB pamětí)Jinak těch uživatelských 32kB bylo rozděleno ještě na dvě 16kB banky. Prostě ZX Spectrum 48K a víc nad tou jednotkou nemá smysl dumat.
A právě Ezop je ukázka že Free Software fungujetak proste vyvoj dvacet let stoji - takze nechapu, co tu rozporujes :)je stejně dobrý jako většina současných proprietárních syntezátorů..
Hmm. Lidí chtějí změnu, chtějí vidět, že na tom nejsou tak blbě.
Jeden klasik říká (tuším Holodoktor), že na nedostatek fantazie je řešením ještě více fantazie. Stejně tak by i fantazie mohla platit na přízemnost.
To je moc dobre. Dekuji za vsechny.
Takze priste jiz zde?
Vypis adresare bude bohate stacit pro orientaci.
Takze priste jiz zde?Ano.
epos - Text-to-speech systema spustíš
eposd
, tak pak můžeš příkazem say blablabla
rovnou ten text odříkat. Oproti tomu webovému rozhraní to má tu výhodu, že eposd
se dají předat různé parametry jako třeba rychlost přednesu (--init_t 200
), drmolení a další (viz eposd -H
).
[
a ]
.
Mazec
To sem fakt poslechl uplne cely.
Zkousel jsem i webove demo a jako parada.
Vyslovnost je snad lepsi nez u znameho komercniho sw pro win na jehoz nazev si momentalne nevzpominam.
Hudba 1+
Synteza 1 .... asi ani nic lepsiho nebude.
Proste parada.
Nevím o jiné službě zdarma kam to dát.Server abclinuxu.cz - dej mi vědět předem (to platí i pro jiné autory podcastů) a já to umístím přímo server Abíčka.
Tiskni
Sdílej: