Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »1. intro 2. minirozhovor s Leošem Literákem 3. zprávičky 4. minirozhovr s Amigapowerem 5. zprávičky 6. outroKe stažení na edisk. Nevím o jiné službě zdarma kam to dát.
Tiskni
Sdílej:
To je co? Blbá jednotkaTehdy ještě neexistovalo IEC 60027-2.
a že se to dostalo na 48kB je spíš hříčka náhodyNe, paměti tam určitě nebylo 48 000 B, ale 49 152 B.
u verze 48kB byla osazena paměť 32kB (8ks levných defektních původně 64kB pamětí)Jinak těch uživatelských 32kB bylo rozděleno ještě na dvě 16kB banky. Prostě ZX Spectrum 48K a víc nad tou jednotkou nemá smysl dumat.
A právě Ezop je ukázka že Free Software fungujetak proste vyvoj dvacet let stoji - takze nechapu, co tu rozporujes :)je stejně dobrý jako většina současných proprietárních syntezátorů..
Hmm. Lidí chtějí změnu, chtějí vidět, že na tom nejsou tak blbě.
Jeden klasik říká (tuším Holodoktor), že na nedostatek fantazie je řešením ještě více fantazie. Stejně tak by i fantazie mohla platit na přízemnost.
To je moc dobre. Dekuji za vsechny.
Takze priste jiz zde?
Vypis adresare bude bohate stacit pro orientaci.
Takze priste jiz zde?Ano.
epos - Text-to-speech systema spustíš
eposd
, tak pak můžeš příkazem say blablabla
rovnou ten text odříkat. Oproti tomu webovému rozhraní to má tu výhodu, že eposd
se dají předat různé parametry jako třeba rychlost přednesu (--init_t 200
), drmolení a další (viz eposd -H
).
[
a ]
.
Mazec
To sem fakt poslechl uplne cely.
Zkousel jsem i webove demo a jako parada.
Vyslovnost je snad lepsi nez u znameho komercniho sw pro win na jehoz nazev si momentalne nevzpominam.
Hudba 1+
Synteza 1 .... asi ani nic lepsiho nebude.
Proste parada.
Nevím o jiné službě zdarma kam to dát.Server abclinuxu.cz - dej mi vědět předem (to platí i pro jiné autory podcastů) a já to umístím přímo server Abíčka.