Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
1. intro 2. minirozhovor s Leošem Literákem 3. zprávičky 4. minirozhovr s Amigapowerem 5. zprávičky 6. outroKe stažení na edisk. Nevím o jiné službě zdarma kam to dát.
Tiskni
Sdílej:
To je co? Blbá jednotkaTehdy ještě neexistovalo IEC 60027-2.
a že se to dostalo na 48kB je spíš hříčka náhodyNe, paměti tam určitě nebylo 48 000 B, ale 49 152 B.
u verze 48kB byla osazena paměť 32kB (8ks levných defektních původně 64kB pamětí)Jinak těch uživatelských 32kB bylo rozděleno ještě na dvě 16kB banky. Prostě ZX Spectrum 48K a víc nad tou jednotkou nemá smysl dumat.
A právě Ezop je ukázka že Free Software fungujetak proste vyvoj dvacet let stoji - takze nechapu, co tu rozporujes :)je stejně dobrý jako většina současných proprietárních syntezátorů..
Hmm. Lidí chtějí změnu, chtějí vidět, že na tom nejsou tak blbě.
Jeden klasik říká (tuším Holodoktor), že na nedostatek fantazie je řešením ještě více fantazie. Stejně tak by i fantazie mohla platit na přízemnost.
To je moc dobre. Dekuji za vsechny.
Takze priste jiz zde?
Vypis adresare bude bohate stacit pro orientaci.
Takze priste jiz zde?Ano.
epos - Text-to-speech systema spustíš
eposd
, tak pak můžeš příkazem say blablabla
rovnou ten text odříkat. Oproti tomu webovému rozhraní to má tu výhodu, že eposd
se dají předat různé parametry jako třeba rychlost přednesu (--init_t 200
), drmolení a další (viz eposd -H
).
[
a ]
.
Mazec
To sem fakt poslechl uplne cely.
Zkousel jsem i webove demo a jako parada.
Vyslovnost je snad lepsi nez u znameho komercniho sw pro win na jehoz nazev si momentalne nevzpominam.
Hudba 1+
Synteza 1 .... asi ani nic lepsiho nebude.
Proste parada.
Nevím o jiné službě zdarma kam to dát.Server abclinuxu.cz - dej mi vědět předem (to platí i pro jiné autory podcastů) a já to umístím přímo server Abíčka.