Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
...a v hlavě máte piliny.
Omlouvám se za tenhle mikroblog, ale mě to prostě nedalo. Po deseti letech půjdu do kina. Tohle prostě musím vidět . Ani sem nevěděl, že se něco takového chystá. A prý na tom dělal i někdo z Animata Design
.Prostě se mooooc těším
.
Tiskni
Sdílej:
Akorat misto jednoho filmu uvidite na zacatku dalsi 3 jine kratke filmy ...a tohle se snad změnilo? - akorát před více lety místo reklam na sračky chodily reklamy na úspěchy našeho socialistického hospodářství (což vlastně ve většině případů byly taky sračky, takže vše při starým)
Na dušičky pozor dejte, do mechu v lese si nelehejte. Světy se prolnou na dušičky, tak buďte doma a zapalte svíčky.
Co ty, ale já půjdu zpátky sám...
Ale je fakt, že tam byly jenom tečky a nebyla to kompletní citace.no a co? - byla to dostatečná část na to, aby bylo zřejmé, oč jde ... zákon nijak neřeší, o jak velkou část díla musí jít dovolil bych si v této souvislosti ocitovat momentálně poslední příspěvek u relevantního článku na webu ČPS:
jak často pečete zdi? By Neznámý on 28.3.2010 at 17:41 Tvrdit, že vypuštěním slova přestává být věta autorským dílem, je absurdní. Možná někomu už diskrétní počítačová logika trochu leze na mozek, ale normální člověk nemyslí mechanicky a vypuštění slova nebo dvou nemění nic na tom, jak lidi celou větu vnímají. Když na papír nakreslíte kruh, malou část z něj vygumujete a požádáte kohokoli, aby to dokreslil, doplní to opět na kruh. Když vezmete známou báseň nebo píseň a slovo nebo dvě vynecháte, každý normální člověk to stále bude vnímat jako známý text s vynechaným slovem. Další věcí je, že na sloganu bauhausu opravdu není nic vlastního - zeď se nepeče. Pokud někdo přijde s rozumným vysvětlením, co tím sloganem chtěl bauhaus říci, tak prosím, ale mě to opravdu neevokuje nic jiného, než původní Svěrákův text. A na konec - opravdu si myslíte, že kdyby Svěrák tuto píseň nikdy nenapsal, dal by si Bauhaus do reklamy právě tato slova? --no-X
Aha, výborně, takže stejně jak u ČPS bylo kdesi napsáno jinde, když si teď nějaká banka udělá reklamu se sloganem "Já chci hypotéku" tak je může další autor za to zažalovat - to je OK?ocituju sám sebe z téže diskuse: když se vrátím k těm hloupým příkladům, uslyším-li v rádiu slogan "já chci žít zdravě!" v normální řeči, projde nepovšimnut, avšak uslyším-li rytmizované "zdra-vě, já chci žít zdra-vě!" podbarvené disco rytmem, také se na Davida (kterého btw taky nemusím) nebudu zlobit, že od autora reklamy bude, za současného systému autorských práv, požadovat nějaký bakšiš ...
Kdyby si Bauhaus ve svý reklamě pustil kus celé té písničky, tak se asi nedá nic namítat...a jak velký kus by to podle tebe musel být? - třeba 20 sekund nebo kolik typicky spot trvá? - a nehádal by ses potom úplně stejně, že je to absurdní, že je popotahujou jenom za pár slov, ehm, totiž taktů, a že kdyby si jim tam Bauhaus pustil celou, tak by se asi nedalo nic namítat atd.?
Ale takhle za chvíli budeme muset všichni povinně držet hubu, abychom neporušili něčí autorské dílo...slova silná, sláma prázdná ... tady opravdu nešlo o nějaké obecné použití jazyka, aby ses musel bát vyřknout "Já chci hypotéku", šlo o jasné zneužití populárního autorského díla - a pokud hodláš obhajovat opak, tak nejprve zodpověz otázku z titulku minulé citace "jak často pečete zdi?"