Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »
Jééé a on se zmiňuje i o BLEK.ovi, nepletu-li se (chce být první a tak čeká do půlnoci
)
, radeji bych FLAC
Jen jsem chtel podotknout, ze FLAC by byl pekny, ale stacilo by asi i 192 MP3. 128 je IMHO zkratka malo. Nechtel jsem to ale nejak rozebirat.
No tak UTcko asi nehrajes kvuli hudbe, ne?Já třeba jo a také to byl asi jediný důvod proč jsem toužil po UT3. Jinak je mi zcela ukradené.
Jen jsem chtel podotknout, ze FLAC by byl peknyByl, ale i tak… nevím jak je to teda s tou distribucí, ale myslím si že i tak je to moc pěkné.
ale stacilo by asi i 192 MP3Subjektivní názor. Dle mého zcela subjektivního názoru by zas bylo morálnější/vhodnější použít zcela jiný formát než je MP3. Co člověk, to názor.
Ten se jenom budoval… ale spíš se o tom jen mluvilo.
... zachoval si svůj kritický pohled i po listopadu, přestože si tím znepřátelil spoustu lidí.takovejch je víc, ale zrovna ve společnosti obdivovačů Nohavicy se o nich nehodí mluvit
Na to že je 20let stará. Tak je hodně pravdivá.poslechni si někdy osvobozence ... ... že přišel spásonosný osel, už věříme oslovi, jen když nás ten osel hlučně osloví.
Zajímavé je, že na oficiálních Krylových stránkách jsem ji nenašel.
.
.
Někdo chce být první a tak o půlnoci čekáTen Nohavica snad čte Roota
I ten zbytek sedne.
Tiskni
Sdílej: