Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Akorat misto jednoho filmu uvidite na zacatku dalsi 3 jine kratke filmy ...a tohle se snad změnilo? - akorát před více lety místo reklam na sračky chodily reklamy na úspěchy našeho socialistického hospodářství (což vlastně ve většině případů byly taky sračky, takže vše při starým)
Na dušičky pozor dejte, do mechu v lese si nelehejte. Světy se prolnou na dušičky, tak buďte doma a zapalte svíčky.
Co ty, ale já půjdu zpátky sám...
Ale je fakt, že tam byly jenom tečky a nebyla to kompletní citace.no a co? - byla to dostatečná část na to, aby bylo zřejmé, oč jde ... zákon nijak neřeší, o jak velkou část díla musí jít dovolil bych si v této souvislosti ocitovat momentálně poslední příspěvek u relevantního článku na webu ČPS:
jak často pečete zdi? By Neznámý on 28.3.2010 at 17:41 Tvrdit, že vypuštěním slova přestává být věta autorským dílem, je absurdní. Možná někomu už diskrétní počítačová logika trochu leze na mozek, ale normální člověk nemyslí mechanicky a vypuštění slova nebo dvou nemění nic na tom, jak lidi celou větu vnímají. Když na papír nakreslíte kruh, malou část z něj vygumujete a požádáte kohokoli, aby to dokreslil, doplní to opět na kruh. Když vezmete známou báseň nebo píseň a slovo nebo dvě vynecháte, každý normální člověk to stále bude vnímat jako známý text s vynechaným slovem. Další věcí je, že na sloganu bauhausu opravdu není nic vlastního - zeď se nepeče. Pokud někdo přijde s rozumným vysvětlením, co tím sloganem chtěl bauhaus říci, tak prosím, ale mě to opravdu neevokuje nic jiného, než původní Svěrákův text. A na konec - opravdu si myslíte, že kdyby Svěrák tuto píseň nikdy nenapsal, dal by si Bauhaus do reklamy právě tato slova? --no-X
Aha, výborně, takže stejně jak u ČPS bylo kdesi napsáno jinde, když si teď nějaká banka udělá reklamu se sloganem "Já chci hypotéku" tak je může další autor za to zažalovat - to je OK?ocituju sám sebe z téže diskuse: když se vrátím k těm hloupým příkladům, uslyším-li v rádiu slogan "já chci žít zdravě!" v normální řeči, projde nepovšimnut, avšak uslyším-li rytmizované "zdra-vě, já chci žít zdra-vě!" podbarvené disco rytmem, také se na Davida (kterého btw taky nemusím) nebudu zlobit, že od autora reklamy bude, za současného systému autorských práv, požadovat nějaký bakšiš ...
Kdyby si Bauhaus ve svý reklamě pustil kus celé té písničky, tak se asi nedá nic namítat...a jak velký kus by to podle tebe musel být? - třeba 20 sekund nebo kolik typicky spot trvá? - a nehádal by ses potom úplně stejně, že je to absurdní, že je popotahujou jenom za pár slov, ehm, totiž taktů, a že kdyby si jim tam Bauhaus pustil celou, tak by se asi nedalo nic namítat atd.?
Ale takhle za chvíli budeme muset všichni povinně držet hubu, abychom neporušili něčí autorské dílo...slova silná, sláma prázdná ... tady opravdu nešlo o nějaké obecné použití jazyka, aby ses musel bát vyřknout "Já chci hypotéku", šlo o jasné zneužití populárního autorského díla - a pokud hodláš obhajovat opak, tak nejprve zodpověz otázku z titulku minulé citace "jak často pečete zdi?"
Tiskni
Sdílej: