Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Za nějakou tu dobu co Linux používám, jsem došel k menšímu zjištění.....z 13 linuxáků co znám osobně (doufám že sem na nikoho nezapomněl), jich 11 poslouchá metal, a na druhou stranu znám jenom hodně málo metalistů co linux nepoužívají, že by nějaká závislost? :D a to znám řádově mnohem víc widláků než linuxáků, a ještě víc "ostatních lidí" než metalistů, asi je prostě Linux systém pro tvrdý chlapy :D
Tiskni
Sdílej:
hehe, a to jako slayer je dechovka, jo?
doprd.... tam mel bejt tenhle odkaz. sry
Jj, nesmí rušit. Čili spíše něco důvěrně známého.
Princip je stejnej, máš nějakou kulisu, která dělá filtr od okolí.
Moje řeč. Není nic lepšího než při práci poslouchat ticho, max. sebe sama něco mumlat pod fousem. Nedovedu si představit práci u takového rachotu. V mém případě je to něco jako pro někoho pracovat pod kulometnou palbou (ale někomu to zas třeba nevadí).Až se dostaneš do nějaké rušnější kanceláře, nebo nedej bože do openspace, tak budeš rád za sluchátka a nějakou vhodnou hudbu.
No tak jsem vyjímka, nemám rád metal.. Mám rád Wagnera, Mozarta a Beethovena.
Posloucham i Mozarta. Pak Vysockého, Kryla, Jarrého, Mertu, Sinatru. Abych prolít spektrum.
Jak kdy, "zkoušim se prokopat ven" ... a styly jsou i podle toho, z čeho se chci zrovna dostat ... Mňága má na to i lepší verše ... teď si nevzpomenu.
Uuuuž ... Když jsi v tísni, řekni to písní ...
Oh, zdravím kolegu chiptune-posluchače!
Tvoříš taky nějaké tracky nebo jen posloucháš? Já abych se přiznal, tak zatím pouze poslouchám (již několik let). No, kdyžtak mrkni na můj YouTube chan...
Tvoříš taky nějaké tracky nebo jen posloucháš?Ne, ne. Já na to nemám to správné střevo. Ale prej tu mezi námi někde jsou (a nebo to možná bylo na Rootu). Takže jen věrný posluchač.
No, kdyžtak mrkni na můj YouTube chan...Za Sabrepulse dík. To zní dobře a to jsem neznal. Jinak jsem trošičku víc na klasiku.
originál. Max by se za něj dal považovat tak Toscanini, ale nevím jestli kdy to jeho vystoupení vůbec kdy bylo nahráno.
>Ja vsetko okrem popu. Ten nemozem vystat. Clovek si sadne na pivko a z radia sa na neho vali jedina spravna hudba.
Tak pod toto bych se podepsal!
Už jsem to našel ... jsem starej, ostatní si to nepamatujou nebo o tom úmyslně ještě nikdo nepsal? Případně je opakované praní prádla považováno za neškodné a přínosné?
A Vy posloucháte co??checkboxy, pls
dostanu nějaký nálezný?No, dostaneš. Klidně si to Céčko můžeš nechat, když už si ho tak pěkně našel.
něco jako ultramoraváctvíNo tak o tom nepochybuj. Máš vůbec ponětí kolik je v Brně ne-Moravských vetřelců co se prohlašují za Moraváky?
Sad but true určitě country neni
metalistou se člověk nestává, ani nepřestává být. Tím prostě buď je, nebo není.Já věděl, že ve skutečnosti je to hlavně diagnóza!
Mám i lepšíBLEK.u?!
V té anketě je metal, rock a punk dohromady... To si pak nevyberu.
Takže ostatní. Například J. S. Bach. Ten je fakt hustý. No ale vážně. Takový pop je cosi spotřebního, po čem neštěkne ani pes, jakmile to vypadne z hitparád. Rock a metal jsou na tom mnohem lépe, nejlepší kousky můžou žít asi tak stejně dlouho jako generace, která je poslouchá. Zato takový Bach, ten je prostě už nějakých 300 let celkem in. Nikdy sice nebyl králem hitparád, ale propadák taky ještě nebyl.
To ovšem není dané čtyřiadvacátým prosincem, nýbrž vlastní osobnostíTo nepopírám. Je to vhodné především pro náš systém. Představa, že si úplně každý udělá Vánoce v den kdy zrovna uzná za vhodné… a aspoň každý rok člověk ví přesně na jaké datum se má těšit.
Většinu z nich taktéž rád poslouchám, jen toho prvního bych ze seznamu vyškrtl. Mozart byl už ve své době v podstatě trapný kýčovitý hitmaker. Smetanovi nebo Dvořákovi se podle mého (ryze osobního) mínění nemůže rovnat. Nicméně přízeň lidu je vrtkavá a nevyzpytatelná. Beethovenovy klavírní sonáty mám moc rád (jako posluchač i interpret), jen většině jeho orchestrálních věcí nějak nemůžu přijít na chuť.
Na Bachovi se mi líbí hlavně jeho znamenitý multitasking. To žádný jiný skladatel nemá. Kdo někdy hrál 3. větu Italského koncertu, ten dobře ví, že není snadné spustit si ve své nervové soustavě tři vlákna.