Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.
Všem vše nejlepší do nového roku 2026.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.
Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().
Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
tak jsem si tak nějak uvědomil co bych si přál -
- aby se Luxovi podařilo v 98 protlačit vyrovnaný rozpočet a ten se dostal do ústavy a byl dodržován
- aby naše normy byly platné pro dodavatele na náš trh - ne normy výrobce
- aby se ubývání obyvatelstva řešilo podporou rodičovství a ne zvaním dalších a dalších cizinců - samozřejmě ne stylem "porodné 100 000 za každé dítě" a podobnými výpotky
- aby zájmy firem (jakýchkoli) nebyly stavěny nad zájmy obyvatel
- aby politika zahraničního obchodu znamenala podporu našich firem a podniků
- aby oběť trestného činu byla maximálně chráněna bez ohledu na rasu a původ
- aby pachatel trestného činu byl maximlně potrestán bez ohledu na rasu a původ
- imigrační politiku vést tak, že naše zákony jsou u nás platné
- zavést zpět při jednoznačných případech trest smrti
tak a teď zátky do reality ... :(
jak je to možné?
amerika blokuje odkup našich L 159 !!! - co si to ta amerika dovoluje???
omlouvám se za mikroblog, ale ve světle zdejších diskuzí mě první možné vysvětlení dost pobavilo :-)
při tom je to náš klasickej bordel a korupce až na půdu, ale může za to amerika :-)
ahoj, mám problém, který asi nepatří do poradny ani do blogu, ale nevím, kam jinam se obrátit - tak nějak se trochu starám o tyhle stránky a dneska ráno jsem zjistil, že jsem měl asi návštěvu :-( jde o to, že registrovaný uživatel, kterému přidělím roli admin, se dostane k celému obsahu bez problému, ale jiný si ani neškrtne - zobrazí se mu uvodní stránka a to ani ne úplná - spíš takové torzo. Jinak stránky vypadají takhle na drupal forum jsem psal, ale zatím bez odezvy - zkouším si pohrát s právama, ale bez úspěchu. nevíte někdo, kde hledat problém?
Ty nepoužívaš najnovšiu verziu ICQ? Chcem ti niečo odoslať, ale nedá sa - moje nervy. Choď na http://www.icq.com/download a stiahni si okamžite najnovšiu verziu!!!
It's a shame you are not using the latest ICQ version, because I wanted to send:-$:-$=-O;-)O:-)O:-)O you something. Go to http://www.icq.com/download and download the latest version now.
To je hanba, vy nepoužíváte poslední verzi ICQ, protože jsem vám chtěl něco poslat. Jděte na http://www.icq.com/download a stáhněte si nyní poslední verzi
a to jsem myslel, že už mě moc věcí nepřekvapí ....
tenhle blog nemá žádnou informační hodnotu - je to pouhý výlev