abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    co bych si přál

    14.2.2012 11:06 | ostatní | Komentářů: 110, poslední 18. 2. 2012 | Hodnocení: 41 % (17 hlasů)

    tak jsem si tak nějak uvědomil co bych si přál -

    - aby se Luxovi podařilo v 98 protlačit vyrovnaný rozpočet a ten se dostal do ústavy a byl dodržován

    - aby naše normy byly platné pro dodavatele na náš trh - ne normy výrobce

    - aby se ubývání obyvatelstva řešilo podporou rodičovství a ne zvaním dalších a dalších cizinců - samozřejmě ne stylem "porodné 100 000 za každé dítě" a podobnými výpotky

    - aby zájmy firem (jakýchkoli) nebyly stavěny nad zájmy obyvatel

    - aby politika zahraničního obchodu znamenala podporu našich firem a podniků

    - aby oběť trestného činu byla maximálně chráněna bez ohledu na rasu a původ

    - aby pachatel trestného činu byl maximlně potrestán bez ohledu na rasu a původ

    - imigrační politiku vést tak, že naše zákony jsou u nás platné

    - zavést zpět při jednoznačných případech trest smrti

     

    tak a teď zátky do reality ... :(


    zase ta amerika !!!

    4.5.2011 08:15 | ostatní | Komentářů: 32, poslední 5. 5. 2011 | Hodnocení: 30 % (10 hlasů)

    jak je to možné?

    amerika blokuje odkup našich L 159 !!! - co si to ta amerika dovoluje???

    omlouvám se za mikroblog, ale ve světle zdejších diskuzí mě první možné vysvětlení dost pobavilo :-)

     

    při tom je to náš klasickej bordel a korupce až na půdu, ale může za to amerika :-)


    splatit - nesplatit???

    18.5.2010 09:10 | ostatní | Přečteno: 1796× | Komentářů: 66, poslední 20. 5. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Ahoj, řeším teď takovou otázku - splatit hypotéku, nebo ne?


    satelit

    14.12.2009 18:03 | ostatní | Přečteno: 1351× | Komentářů: 19, poslední 15. 12. 2009 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    ahoj,

    potřebuju doma poradit se zapojením satelitní tv do počítače - jedná se mi o toto:

    zase ostuda ...

    22.4.2009 07:15 | ostatní | Komentářů: 21, poslední 23. 4. 2009 | Hodnocení: 73 % (11 hlasů)

    tak jsme se včera večer sešli u nás doma s tím, že budem stříhat nějaká videa a rovnat fotky z dovolené...

    ... občerstvení připravené, kafe uvařené, smile, kdenlive i digikam nastartované ...

    ... po pěti minutách komplet vytuhl počítač - nevím proč, prostě se začal chvět obraz a konec (od reklamace s podobným problémem uběhl asi měsíc a stalo se mi to podruhé)...

    ... digikam i smile v pohodě, fotky seřazené, bohužel něšla přidat hudba rovnou (myslím, že sox v debianu je přeložený bez podpory mp3 či co), ale to jsem věděl, tak hupky rovnou do kdenlive (cinelerru jsem neměl odvahu před neznalými věci vůbec zapnout)...

    ... co dál ...

    ... vložit klip, uložit, BUM, spustit kdenlive, obnovit, chvíli dělat, BUM,BUM, chvlíli dělat ...ukládat, BUM ...

    co na to říct, když se mi to stane o samotě, nasere to, teď jsem si s linuxem připadal před kamarády zase jako idiot.

    ... Ještě, že nechtěli nahrát něco na flashku ...

    hádanky

    28.3.2009 14:30 | ostatní | Komentářů: 17, poslední 31. 3. 2009 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    ahoj,

    na nějakém školení jsme hráli takovou hru - pomocí uzavřených otázek (ano / ne) se řešila nějaká událost. Například: chlap se ráno probudí, podívá se z okna a zastřelí se - řeší se co se stalo, kdo to byl a podobně

    na školení mě to mo nebavilo, ale teď jsme byli lézt v Itálii a večer ve stanu to bylo o něčem jiném.

    nemáte někdo nějaký odkaz na další takové hádanky? Nemůžu nikde nic najít


    drupal - prosím pomoc

    18.6.2008 18:27 | ostatní | Komentářů: 14, poslední 19. 6. 2008 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    ahoj, mám problém, který asi nepatří do poradny ani do blogu, ale nevím, kam jinam se obrátit - tak nějak se trochu starám o tyhle stránky a dneska ráno jsem zjistil, že jsem měl asi návštěvu :-( jde o to, že registrovaný uživatel, kterému přidělím roli admin, se dostane k celému obsahu bez problému, ale jiný si ani neškrtne - zobrazí se mu uvodní stránka a to ani ne úplná - spíš takové torzo. Jinak stránky vypadají takhle na drupal forum jsem psal, ale zatím bez odezvy - zkouším si pohrát s právama, ale bez úspěchu. nevíte někdo, kde hledat problém?


    trocha historie

    7.11.2007 11:56 | ostatní | Přečteno: 1427× | Komentářů: 17, poslední 7. 11. 2007 | Hodnocení: 100 % (18 hlasů)

    ahoj,
    
    v některém svém příspěvku jsem se proflákl, že praděda sloužil za 1. republiky u letectva a že se mi možná podaří najít nějaký fotky - něco se podařilo a našel jsem i jeho letový deník.
    
                    
        

    ICQ

    29.9.2007 21:49 | ostatní | Komentářů: 39, poslední 1. 10. 2007 | Hodnocení: 92 % (12 hlasů)

    netušil jsem, že můj první blog vznikne z nasranosti - píšu si s kamarádem co má originálního klienta od ICQ a do konverzace mi skáče tohle:

    Ty nepoužívaš najnovšiu verziu ICQ? Chcem ti niečo odoslať, ale nedá sa - moje nervy. Choď na http://www.icq.com/download a stiahni si okamžite najnovšiu verziu!!!

    It's a shame you are not using the latest ICQ version, because I wanted to send:-$:-$=-O;-)O:-)O:-)O you something. Go to http://www.icq.com/download and download the latest version now.

    To je hanba, vy nepoužíváte poslední verzi ICQ, protože jsem vám chtěl něco poslat. Jděte na http://www.icq.com/download a stáhněte si nyní poslední verzi

    a to jsem myslel, že už mě moc věcí nepřekvapí ....

    tenhle blog nemá žádnou informační hodnotu - je to pouhý výlev

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.