abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    satelit

    14.12.2009 18:03 | Přečteno: 1351× | ostatní | poslední úprava: 14.12.2009 17:24

    ahoj,

    potřebuju doma poradit se zapojením satelitní tv do počítače - jedná se mi o toto: mám doma anténu od digi-tv a celem spokojenost a navíc mi za 260,-kč/měsíc dali dva set-top boxy nezávislé na sobě včetně karty a já bych rád zapojil satelit do počítače (debian unstable)

    v podstatě mám dvě možnosti:

    1) - spárovat set-top boxy a jeden zapojit přes obyčejnou tv kartu do počítač - dálkovým ovládáním bych přepínal v set-top boxu a na počítači měl naladěný jeden kanál, kde by mi tv běžela - vzhledem k tomu, že tyto set-top boxy umí i jakési časované přepínání, tak by se dalo vyřešit i nahrávání (např. přes cron)

    2) - koupit satelitní tv kartu do PC a nějak použít kartu ze set-top boxu a přepínání, nahrávání a podobně řešit přes počítač

    rád bych se přiklonil k variantě č. 2, ale nejsem si jistý legálností (spíš si jsem jistý, že to legální není) schánění kódů pro vysílání někde po netu (a zaroveň nevím jaká je podpora tohoto postupu pod linuxem) a potřeboval bych trochu poradit: - jaká karta by byla pro tento postup nejvhodnější a která je pod linuxem 100% podporovaná a která mi nějakým způsobem umožní tohle vyřešit        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.12.2009 18:10 vlanav | skóre: 24 | blog: Dlouhý den
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    14.12.2009 18:11 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Varianta č. 2 je legální – prostě dekódovací kartu místo v set-top-boxu použijete v počítači. Akorát musíte mít v počítači satelitní televizní kartu, která s dekódovací kartou umí spolupracovat. To umí třeba TechniSat SkyStar USB 2 HD CI nebo TechniSat SkyStar HD2, interní s TechniSat CI-Slot pro SkyStar HD2. Nevím, jestli zrovna tahle zařízení jsou v Linuxu podporována – ta interní karta by měla být, dokonce ji mám v linuxovém počítači, ale ještě jsem se nedostal k tomu ji zprovoznit.
    14.12.2009 18:32 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    ta druhá karta vypadá zajímavě - jen nevím, jestli náhodou nemá digi-tv dekódovací karty nějak spárované
    14.12.2009 20:14 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit

    Ano karta je sparovana s prijimacem. Na PC jina cesta nez kody neni.

    14.12.2009 20:26 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    to je smutný, takže v podstatě jakoukoli kartu podporovanou linuxem a dekódovací kartu neřešit?

    kam ty kódy zadávám - to se kaffeine, nebo mythtv po nich zeptá?
    14.12.2009 21:12 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit

    U Digi tv neni jina moznost nez pres kody.

    Jinak google opensasc-ng

    14.12.2009 21:41 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Proč se tedy prodávají karty se slotem na dekódovací kartu? A jakým způsobem je karta svázána s přijímačem – přijímač se na kartu podepíše? Já jsem tedy rozhodně nebyl upozorněn na to, že musím kartu dát hned do přístroje, ve kterém ji pak budu používat. A někdo po mně chtěl i vyzkoušení jeho karty v jiném přístroji – buď nevěděl, že mu v jiném přístroji nebude fungovat, a nebo se pletete vy.
    the.max avatar 15.12.2009 00:31 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Ne vsechny karty je nutne parovat s recieverem. Nicmene, kvalita obrazu na digi (a UPC) je NESKUTECNA TRAGEDIE!!!!!!! byt tebou, otocim parabolu na astru 23.5e, koupim SkyLink kartu, zaplatim si nabidku Multi a jem happy... Obraz a zvuk je NESROVNATELNY!
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    15.12.2009 00:45 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit

    V karte je zapsano nejake seriove cislo z prijimace, pokud se prijimac "neautorizuje", tak karta nevyda kody pro desifrovani.

    Zamknute jsou pouze nove karty, od urciteho data to, starsi nikoliv.

    15.12.2009 09:17 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Dají se k tomu někde najít nějaké informace? Na internetu jsem o tom, že by karta byla svázána s přístrojem nic nenašel. A i kdyby byla - tak si holt do té počítačové karty koupí novou dekódovací kartu, samotná karta není zas tak drahá.
    15.12.2009 17:14 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit

    Na cssf foru se toho da najit dost, popravde osobni zkusenost s timto nemam, ale kdyz stim ma problem celkem dost lidi...

    Kartu musi hlavne sparovat primo poskytovatel a je otazka zda umozni pouzit jiny prijimac, nez ten, ktery nabizi. Preci kdyz umozni pouzit kartu v PC ctecce, tak hrozi unik kodu z karty...

    15.12.2009 17:38 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Na cssf foru se toho da najit dost, popravde osobni zkusenost s timto nemam, ale kdyz stim ma problem celkem dost lidi...
    A vazbě dekódovací karty na přístroj jsem tam nenašel nic, naopak jsem tam našel rady „vyzkoušej kartu v jiném přístroji“. Pokud by karta v jiném přístroji nefungovala, byla by taková rada k ničemu…
    Kartu musi hlavne sparovat primo poskytovatel a je otazka zda umozni pouzit jiny prijimac, nez ten, ktery nabizi. Preci kdyz umozni pouzit kartu v PC ctecce, tak hrozi unik kodu z karty...
    Poskytovatel je třeba SkyLink nebo Gital – ti ale žádné přijímače nenabízí. Čtečka ke kartě v PC je úplně stejná, jako čtečka karet v set-top-boxu, k úniku kódů z karty může dojít stejně jako u toho set-top-boxu.
    15.12.2009 17:39 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    tak nějak to bude, protože když mi to doma zapojovali, tak jsem měl počítač na reklamaci a říkali, že přijedou znova až ho budu mít aby ty přístroje spárovali
    14.12.2009 22:10 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    TechniSat SkyStar HD jeste mozna nema ovladace pro Linux, Starsi ne-HD mela, ale u tyhle si to zkontroluj, jeste nedavno nebyly.

    Kazdopadne nejak spojovat jejich settopbox s PC dost dobre nejde... Takze kartu do kompu. Karty maj parovany s prijimaci, takze jedine softwarove dekodovani.

    Jinak na DigiTV velky bacha. Pokud rikas ze jsi spokojenej, dovoluju si tvrdit ze mas hodne malou a starou sklenenou TV. Protoze datovy toky na tyhle pseudo TV jsou tak smesne nizky, ze kdekoliv jsem to videl bylo mi z toho na bliti... Nez si to pustis na PC monitor, doporucuju blici kybl. To jen tak na upresneni me zkusenosti s touto sluzbou. Jo a HD uz od nich necekej vubec.

    Kup si satelitni kartu a pohraj si s tim. Nejprve s FTA kanaly. Software je spousta, pro zacatek szap a neco jako "mplayer /dev/dvb/card0/stream".

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    14.12.2009 22:22 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    nevím, tv mám asi 3 roky staré 82 CRT od philipsu (typ ted z hlavy nedám) a když srovnám digi-tv s kabelovkou tady z HB, tak výrazný rozdíl nevidím - asi nejsem moc náročnej

    ale dík za radu - nějak se tím zkusím prokousat

    15.12.2009 09:15 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    TechniSat SkyStar HD jeste mozna nema ovladace pro Linux, Starsi ne-HD mela, ale u tyhle si to zkontroluj, jeste nedavno nebyly.
    Tady na Abíčku v sekci HW je napsané, že už i jsou i k revizi 2.8.
    15.12.2009 17:35 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit

    Zrovna tento vikend jsem SkyStar2 rev 2.8 zprovoznoval a od verze 2.6.29 jsou ovladace primo v jadre.

    Aktualizoval jsem HW zaznam, ze podpora je kompletni.

    14.12.2009 20:39 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Přílohy:

    1.) DigiTV ma sparovane karty s primacom
    2.) Jednoznacne druhe riesenie
    3.) VDR:

    emerge vdr vdr-chanman vdr-femon vdr-fepg vdr-reelchannelscan vdr-sc vdr-softdevice vdr-skinreel vdr-streamdev

    Keby daco tak sa pytaj. Mimochodom 207 - . - 44 - . - 152 - . - 197 - / - vdr2.htm

    14.12.2009 20:40 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: satelit
    Příloha:
    Este som zabudol ...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.