Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Ahoj,
s přechodem na KDE 4.2.2 v debianu sid se mi vyskytl tenhle problém:
připojím flashku, nakopíruju něco malého, odpojím přes "upozornění na zařízení" a je to ok, když ale kopíruju něco většího, tak se vše tváří ok, ale nezobrazí se ikona v systray jako obvykle při přesunu nebo kopírování, ale v momentě kdy chci flashku odpojit a není zápis dokončen (asi - jak píšu, vše se tváří jako ok), tak zatuhne celý desktop (možná jen plasma)
- klávesové zkratky fungujou, systém běží, můžu přes krunnera, nebo yakuake spouštět aplikace, ale plocha ani panely nereagujou
nejde mi to moc přes prsty, ale v gnome to funguje jak má ...
moment, takže když to shrnu:
v roce 2009 v nejnovějším featurefull desktopovém prostředí na operačním systému budoucnosti blbne připojování flashdisku ...
... chápu to dobře?
ale co s tím? nechce se mi jít zpátky na 3.5.10 ani do gnome (i když tady začímnám být dost nalomenej )
nevím, jestli to má vliv - pokud odpojím v KDE disk ručně píše tohle:
marek@debian:~$ umount /dev/sdb1
/sbin/umount.hal: Unmounting /dev/sdb1 failed: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
marek@debian:~$ umount /dev/sdb1
umount: /dev/sdb1 is not mounted (according to mtab)
marek@debian:~$
vypadá to, že problém je vyřešen instalací nové verze devicenotifieru:
www.kde-look.org/content/show.php/New+Device+Notifier+with+Automount
zabití a nahození plasmy jsem zkusil, ale bez úspěchu, zkusím znova.
Jinak stejná situace - přes externí disk kopíruju jak divej malý, velký soubory a v pohodě. Flashka zlobí.
spíš mě trochu děsí situace, kdy zase někdo přijde a řekne - dej mi to na flashku a zase budu s linuxem za idiota, protože se kousne
Tiskni
Sdílej: