Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Ty nepoužívaš najnovšiu verziu ICQ? Chcem ti niečo odoslať, ale nedá sa - moje nervy. Choď na http://www.icq.com/download a stiahni si okamžite najnovšiu verziu!!!
It's a shame you are not using the latest ICQ version, because I wanted to send:-$:-$=-OO
O
O you something. Go to http://www.icq.com/download and download the latest version now.
To je hanba, vy nepoužíváte poslední verzi ICQ, protože jsem vám chtěl něco poslat. Jděte na http://www.icq.com/download a stáhněte si nyní poslední verzi
a to jsem myslel, že už mě moc věcí nepřekvapí ....
tenhle blog nemá žádnou informační hodnotu - je to pouhý výlev
Tiskni
Sdílej:
marek - tak nepoužívej icq klienta, ale najdi si něco jiného - já mám gaim
Kráta - jo ale nemám chut někoho přesvědčovat všichni maji icq nemáš icq - nežiješnebudu klukovi, co dělá stavbyvedoucího a doma je jednou za 14 dní vysvětlovat jabber a podobně - kór, když celej jeho seznam kamarádů je na icq
Ukecávání lidí na jabber, jak se všude píše, není jen tak. Například můj bratr... má chronický odpor k opensource, absolutně neopodstatněný. Používá mirandu a když jsem všem kontaktům poslal, že s ICQ končim a kde mě najdou a jak se tam dostat tak mi napsal "nasrat!!". Přitom by to bylo o pár klicích (miranda má plugin a on ho má), ale prostě to bere jako "kravinu". Stejně tak bere jako kravinu linux, ale i windows XP a všechno co přesáhlo rok 2000. Takovej člověk se prostě ukecat a nedá a jsem pomalu i rád, že ho vídám jednou za 2-3 týdny doma a v kontakt listu ho nemám. On je schopnej za svoje názory i zabít a pokud snim někdo nesouhlasí tak hází věcma, tříšká dveřma atd...
Druhá poněkud vtipnější stránka věci je, že jsem patrně tu zprávu o tom, že končim poslal delší jak 400 znaků a tak to některý kontakty nedostaly a jen mi odepsali, že přišla prázdná zpráva a co že jsem to chtěl. Tohle neni komunikace... to je jakoby mohl hovor telefonem trvat jen 10sec.
A řešení? Sehnat co nejvíc lidí na jabber a se starými se rozloučit. Kdo chce komunikovat cestu si najde.
No moje situace dnes je taková, že jsem se snažil ukecat sestru, ať přejde na jabber (protože sestra slouží jak prostředek ke komunikaci se zbytkem rodiny), která nechtěla mít další program, login, atd jen aby si se mnou mohla psát. To celkem chápu. Pak jí začaly výpadky na ICQ, tak zkusila jabber, překvapivě ho i spousta jejích kamarádů používá a když vyšel QIP infium, tak už mi ani přes jiný protokol než jabber nepíše.
Partnerka by taky na jabber nepřešla, naštěstí má gmail, takže vyřešeno. Zbytek lidí co jsem měl v CL na icq mě stejně jenom otravoval, takže žádná ztráta. Píšu radši maily - má to větší úroveň. Nebo volám