abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Shadow avatar 9.9.2009 08:34 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Pár fotek koček mám i já na webu ve své fotogalerii, měl bych je také odstranit?
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    robotics avatar 9.9.2009 08:47 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    Raději taky. V 09:09:09  09.09.09 to vypukne. Tak rychle.

    Shadow avatar 9.9.2009 09:09 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Strašně mě to mrzí, ale obávám se, že na to už je v tuto chvíli pozdě. Na stranu druhou, zdá se, že ještě žijeme. Kupodivu.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    Dalibor Smolík avatar 9.9.2009 08:35 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    Já jsem na tom lépe, mám jen jednu. Zato plno psů. Doufám, že na ně se to nevztahuje.

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    9.9.2009 08:45 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    :-D

    houska avatar 9.9.2009 09:08 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    jeste te vyzyvam aby ses priste oblekl
    houska avatar 9.9.2009 09:09 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    sakra ... o fous ;)
    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 09:14 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Sphynx a malej pinďour. Ani jedno nemá nic společnýho s Devonrexama ani se mnou. Máš ve své zbírce víc fotek penisů, nebo se zajímáš jen o ty kde jsou i zvířátka?
    houska avatar 9.9.2009 09:21 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    promin ... jsem povrchni

    Sphynx = hnusna kocka
    Devonrex = hnusna kocka

    tudiz
    Sphynx = Devonrex

    a myslel jsem ze plati i malej pindour z fotky = amiga

    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 09:32 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Trauma z dětství? Ojel tě Devon Rex na pískovišti? Jinak si nedovedu vysvětlit tvoje věčný rytí... .. .
    houska avatar 9.9.2009 09:57 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    me to bavi :)

    ... dobre uz budu hodnej

    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 10:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    me to bavi :)
    To je mi jasný, ale jednou se trefíš že budu mít blbou náladu a do toho ještě ožralej (stav debil) a já se neudržim, začnu ti tady zbytečně nadávat a udělám ze sebe zase před všema čů....
    houska avatar 9.9.2009 10:25 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    začnu ti tady zbytečně nadávat a udělám ze sebe zase před všema čů....
    ... mno tak to bych tedy vazne nerad ... ;)
    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 10:44 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Nechci nadávat nikomu, to je to. Tvůj způsob humoru mi docela i sedí, věř mi že se tomu i zasměju. Když sem ale ožralej, sem kokot... .. .
    houska avatar 9.9.2009 10:52 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Když sem ale ožralej, sem kokot... .. .
    tak to je dobry si priznat ... ale pamatuj ze sebechvala smrdi
    9.9.2009 21:36 mektige
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Hele ten tvůj avatar vypadá spiš jako hovno než jako houska :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 22:33 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    houska avatar 10.9.2009 08:59 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    :D trefa ... jis tohle pecivo casto ze se ti to plete?
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.9.2009 09:06 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Sadámův E-shop teď určitě brzy nabíhne housky pletené z hoven ;-)
    10.9.2009 14:47 mektige
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Teď koukám že ve světlém stylu to vypadá docela dobře, ale v ofic. tmavém jak jsem řekl :-). Trochu bych ji zesvětlil ať i něm lépe kontrastuje.
    robotics avatar 9.9.2009 09:10 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    Zdá se že devátou hodinou byla myšlena devátá hodina večerní.

    houska avatar 9.9.2009 09:12 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    no jasne dava to smysl: 9/9/09 21:09:09
    robotics avatar 9.9.2009 09:14 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    9 PM. 9 post meridiem

    9.9.2009 09:37 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    OT: Ten link by chtěl buď rozdělit, nebo vložit do A - takhle je příliš dlouhý a odsouvá obsah pod konec pravého sloupce.
    9.9.2009 10:12 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    =^..^=

    9.9.2009 13:33 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera

    Dneska je především tzv. "Strongest Day", 0⑨.0⑨. '0⑨.

    Hehe.

    |🇵🇸 avatar 9.9.2009 16:05 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Ty se směješ, ale já byl kvůli tomu datu ve fyzice furt u tabule, jsem devátý ve výkazu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    robotics avatar 9.9.2009 17:34 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    kotyz avatar 9.9.2009 20:16 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    boze ty si ale komediant :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    |🇵🇸 avatar 9.9.2009 20:23 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    A což takhle huffnout si tygra? (Viz Kvakorův odkaz.)
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    kotyz avatar 9.9.2009 21:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    ten patri mezi non-huffable :-D to dokaze jenom chuck norris :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 9.9.2009 21:06 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    ...on vám to za 3 minuty Jirka nandá! :-D
    kotyz avatar 10.9.2009 15:54 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    a nenandal! :-P
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 11.9.2009 01:39 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    ...protože ábíčko blbě časuje uveřejňování blogů, já automatice nevěřim, tak sem to tam ráno střelil růčo ;-)
    10.9.2009 14:36 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    9.9.09 Skutečně byl osudový den - zapsal jsem se na I-P na Matfyz.
    10.9.2009 17:22 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    To ma byt co? :o) Pokud vim, obor "IP adresa" nevedeme.
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    10.9.2009 17:24 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    Informatika - programování. Vidím, že pomlčkou jsem problém zaměnění za pojem "IP adresa" nevyřešil :-D
    10.9.2009 17:29 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výzva pro Amigapowera
    No tak skolu jsi trefil dobre... ted mame par let na to Ti zborit nazory na Programovani :o)
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.