Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Samozřejmě, místo toho abych jednoduše něčím vyloupal klávesy jednotlivě, sem ji rozšrouboval celou, přičemž mi samozřejmě vypadaly všechny gumové podložky a já se začal potit, pač sem nevěděl jak tam zpátky patří. Klávesnici sem ještě behěm otevírání málem rozlomil, protože to na něčem stále pevně drželo a já nevěděl za boha na čem, dokud sem nepřišel na to, že pod jednou nálepkou se skrývá ten podělanej poslední šroubek.
Nakonec se mi podařila celá otevřít a já začal s vylupováním jednotlivých kláves. Potom co sem uviděl co se na mě usmálo po vyloupání všech kláves z numerické klávesnice, se ve mě začali svíjet veškeré vnitřní orgány, aby se následně roztančili v ďábelské tango. Takovej humus sem dlouho neviděl. Viz. nechutná galerie dole.
Z toho co sem viděl sem v rychlosti vylupoval jednu klávesu za druhou jak šílený, abych to mohl co nejdříve strčit pod vodu. Naštěstí to pod proudem šlo lehce a ani sem na to nemusel moc sahat.
Sestavování klávesnice byl celkem porod, nakonec sem čudlíky dal tak jak patří a gumové podložky taky. Vše sem zašrouboval... a zjistil, že chybí jakási gumová podložka co se válela u mé nohy, patřící pod světélka numlock capslock a scroll. S informacemi z internetu, že v každém zařízení se může nacházet kurvítko, jsem v klidu vyhodil podložku do koše. Zapojil klávesnici.. a nic... Následovalo opětovné rozebrání klávesnice, hrabání v koši pro podložku a opětovné smontování. Hned po rozebrání mi bylo jasné, že tam ta podložka je potřeba, aby přitlačovala klávesnicový plošný spoj na spoje vyleptaný na plošnáku pro ty diody scroll caps a num.
Teď už klávesnice funguje, zároveň sem si dal do PC novou cdrom, kterou mi však linux nenašel. A to proto,že sem málo vsunul kšandu .
No a to je asi vše co sem chtěl říct. Teď už se můžete jen kochat obrázky.
Tiskni
Sdílej:
root@martin-debian:/var/log# dmesg | grep cdrom root@martin-debian:/var/log#nenalezeno
Jinak sem očividně čistotné člověk, juchůů.Čo dokazujem priloženým foto
Taky bych se do toho moh pustit, pár kláves se mi už zaseklo a věčně do ní mlátit aby to vyskočilo a chytlo se za chvíli jinde asi nebude nejlepší řešení. A nebo se vrátím v čase a místo moderní Geniusky začnu používat 14 let starou IBM která snad ani nejde rozdělat (zkoušel jsem to několikrát) a je tak robustní, že bych s ní moh hrát baseball (bez nadsázky)