Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Samozřejmě, místo toho abych jednoduše něčím vyloupal klávesy jednotlivě, sem ji rozšrouboval celou, přičemž mi samozřejmě vypadaly všechny gumové podložky a já se začal potit, pač sem nevěděl jak tam zpátky patří. Klávesnici sem ještě behěm otevírání málem rozlomil, protože to na něčem stále pevně drželo a já nevěděl za boha na čem, dokud sem nepřišel na to, že pod jednou nálepkou se skrývá ten podělanej poslední šroubek.
Nakonec se mi podařila celá otevřít a já začal s vylupováním jednotlivých kláves. Potom co sem uviděl co se na mě usmálo po vyloupání všech kláves z numerické klávesnice, se ve mě začali svíjet veškeré vnitřní orgány, aby se následně roztančili v ďábelské tango. Takovej humus sem dlouho neviděl. Viz. nechutná galerie dole.
Z toho co sem viděl sem v rychlosti vylupoval jednu klávesu za druhou jak šílený, abych to mohl co nejdříve strčit pod vodu. Naštěstí to pod proudem šlo lehce a ani sem na to nemusel moc sahat.
Sestavování klávesnice byl celkem porod, nakonec sem čudlíky dal tak jak patří a gumové podložky taky. Vše sem zašrouboval... a zjistil, že chybí jakási gumová podložka co se válela u mé nohy, patřící pod světélka numlock capslock a scroll. S informacemi z internetu, že v každém zařízení se může nacházet kurvítko, jsem v klidu vyhodil podložku do koše. Zapojil klávesnici.. a nic... Následovalo opětovné rozebrání klávesnice, hrabání v koši pro podložku a opětovné smontování. Hned po rozebrání mi bylo jasné, že tam ta podložka je potřeba, aby přitlačovala klávesnicový plošný spoj na spoje vyleptaný na plošnáku pro ty diody scroll caps a num.
Teď už klávesnice funguje, zároveň sem si dal do PC novou cdrom, kterou mi však linux nenašel. A to proto,že sem málo vsunul kšandu .
No a to je asi vše co sem chtěl říct. Teď už se můžete jen kochat obrázky.
Tiskni
Sdílej:
root@martin-debian:/var/log# dmesg | grep cdrom root@martin-debian:/var/log#nenalezeno
Jinak sem očividně čistotné člověk, juchůů.Čo dokazujem priloženým foto
Taky bych se do toho moh pustit, pár kláves se mi už zaseklo a věčně do ní mlátit aby to vyskočilo a chytlo se za chvíli jinde asi nebude nejlepší řešení. A nebo se vrátím v čase a místo moderní Geniusky začnu používat 14 let starou IBM která snad ani nejde rozdělat (zkoušel jsem to několikrát) a je tak robustní, že bych s ní moh hrát baseball (bez nadsázky)