Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Dnes na novinkách vyšel článek informující o tom, jak děti v Panamě zabily nebohé neznámé stvoření, které vylezlo z jeskyně. Prý ze strachu ho umlátily. Prvně sem se tomu smál, ale pak sem si uvědomil, že to spíš udělaly z čisté zábavy a pak si ho vyfotily.
Takový pěkný . S velikým bříškem a tenkýma ručkama
. Ach jo. Určitě nebyl zlý.
Tiskni
Sdílej:
Kruhy v obilí je taky výmysl bulváru?
Takove prace a najednou pry vymysl bulvaru ... 
To by měl sosák. Tenhle nemá :-).
<break>
Právě tady tu značku sem nepochopil. Když píšu blok, tak mi to občas napíše, že ji tam mám někam dát. Tak ji tam dám, dám zopakovat náhled a ono mi to napíše že značku break tam nemůžu dát. Tak fakt nevím co si o tom mám myslet. 
<p>bla bla<p> <break> <p>bla bla bla<p>
A nebude mu to fungovat. Zapomněl jsi uzavírat tagy
<p>bla bla</p> <break/> <p>bla bla bla</p>
Takže ten break se tam dává uzavřenej?
Takže je v podstatě k ničemu, když tam jde dát stejně jen jednou.
Aha, tak teď už to chápu. Tak sem to tam mrdnul.
), tohle ať to je cokoliv umlátili určitě z čiré zábavy , lidé totiž ze strachu utíkají... když to umlátili, tak se toho určitě nebáli
</ hehe>
Ano ano, přesně jak to doufám uvidíme v pokračování filmu District 9 :)
O ničem oficiálním nevím, ale divil bych se, kdyby pokračování nebylo.
Docela by se mi líbilo, kdyby se vrátili a udělali na Zemi trochu bordel :)
Docela by se mi líbilo, kdyby se vrátili a udělali na Zemi trochu bordelA obyčejné lidi měnili v ně samé a domestikovali, ne? To opravdu chybí už jen rezonanční kaskáda a Kombajny.
No proč ne, neznám moc filmů kde by to lidi komplet projeli a emzáci vyhráli, to by aspoň byla změna :)
V knowing od proyase to absolutné většina lidí totálně projede... :D země úplně zničená. ale samozřejmě přežijí nějaké děcka co je zachrání mimozemšťani
(mrknout se nemužu bo jsem tu příšernou sračku smazal)
Hmm, vzhledem k tomu, že ten film už teď vydělal několikanásobek toho, co stál, tak je pokračování jisté úplně 100% A to nepočítám nadšené recenze i diváky. Otázka je jen kdy. (tipuju 2011 nebo 2012). A taky kdo to bude režírovat. Nepřekvapilo by mě, kdyby se toho ujal Jackson osobně.
nadšené recenzeAha, to vysvětluje, proč se mi to vůbec nelíbilo. První půlka nudná z podstaty stylu a druhá půlka nudná proto, že hned na jejím začátku bylo jasné, jak to dopadne. Fuj, tudy ne.


když by válka trvala maximálně pár hodin
ale to je fuk
za 24 hod dobít zemi ,zapíchnout obří citadelu do středu města kde by se tvořili z lidí krevetáci
One of the children told The Sun: "I have only seen that creature once before - and it was in the Tolkien film."
ROFL
Inak je to na 99% lenochod. Tu je este jedna fotka.
Jo máš pravdu, podle tý fotky to tak vypadá. Má ty sekáky na rukách. Ale třeba si příroda zkusila pohrát. Jako si pohrála dřív s náma, kdy sme byli jako lidi ještě ve vodě. Tady prostě zkusila zhodit lenochodovi srst a uzpůsobit ho životu v jeskyni ( podle informací vyšel z jeskyně, pravděpodobně tam i žil, když neměl srst ). Prostě to byl třeba další článek ve vývoji lenochoda. Třeba chodil i po dvou
. A oni ho sejmuli.
Možná je to fake, možná je to nějaká mutace lenochoda, možná je to dosud neznámý živočišný druh. Ale to co se stalo je děsné a bohužel hodně vypovídající o lidské nátuře. Pobavil mě jeden komentář na Novinkách (i když je to spíš smutné, než vtipné):
Ono:"bzííík škvrk tů brrr kwak" (přicházím v míru pozemšťané) Oni:"zrůdááá, zabte tooo, sejmi to voleee!!!!"
To mi připomíná jeden díl Simpsnů.
Mr.Burns po proceduře mající ošálit smrt na další týden: "Přináším vám lásku."Shodou okolností je to díl s mojim oblíbeným Spo...Leonardem Nimoyem, bohužel na název epizody si nevzpomenu.
Lenny: "Přináší lásku! Nenechte ho utéct."
Carl: "Zpřelamte mu hnáty."
...
Smithers: "To není obluda, je to pan Burns."
Willy: "Áááá, tak pan Burns. ZABÍT! ZABÍT! ZABÍT"
Ja ako človek som na vrchole potravinovej pyramídy, takže môžem zabíjať čo chcem. Deťom z Panamy by som dal čokoládu a pochválil ich. Tento humus zmutovaný by som tiež zabil. Celú tú jaskyňu by som prehladal a vyzabíjal všetko nenormálne čo by tam bolo.
Ak si myslel naozaj potravinovú pyramídu, potom by ho tie deti museli zabiť kvôli jedlu.
Tento humus zmutovaný by som tiež zabil.
Ty aj ja, aj všetci ľudia sú tu práve vďaka mutáciám.
aj všetci ľudia sú tu práve vďaka mutáciámnejen "ľudia" ... vsechno zivy ...
Naštudujte si chalani rozdiel medzi somatickou a genetickou mutáciu pretože trepete strašné blbosti.
Uz tu jen chybi komentar od hrdinu z Akta X.