abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1985 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Kukaččí vejce (Cliff Stoll)

    22.3.2012 20:18 | Komentářů: 30, poslední 29. 3. 2012 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Myslíte, že sa niekde ešte dá zohnať papierová verzia tejto knihy? V elektronickej podobe som ju čítal už niekoľkokrát, rád by som ju mal aj papierovú. (Ak je zachovalá, môže byť aj z druhej ruky.) Díky moc!

    Please, stop Nosferatu (plus anketa)

    27.1.2009 02:47 | Anketa | Komentářů: 117, poslední 7. 2. 2009 | Hodnocení: 57 % (14 hlasů)

    Nie som práve darca krvi, ale povedal by som, že po masáži dvoma upírími banermi už ním nebudem určite. Pôsobí aj na vás táto reklama odpudzujúco? Pohľad na krv mi nijak nevadí, ale priznám sa, že dnes som sa vždy po pár minútach na Abclinuxu radšej prepol niekde inde.

    Proti kampaniam na získanie darcov krvi principiálne nemám výhrady, rovnako proti (primeranej) reklame na Abclinuxu (z rovnakého dôvodu ju ani neblokujem). Ale čo je veľa, to je veľa :)


    Windows Vista, sebevražda istá

    21.9.2008 18:45 | Přečteno: 2226× | Komentářů: 28, poslední 7. 10. 2008 | Hodnocení: 68 % (22 hlasů)

    ... alebo ako sa zbaviť otravného ticha počúvaním neustáleho chrúmania disku.

    Najlepšie akčné filmy

    15.5.2008 15:30 | Komentářů: 111, poslední 22. 1. 2010 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    vymazane

    Najlepšie sci-fi filmy

    13.5.2008 23:21 | Přečteno: 25943× | Komentářů: 195, poslední 8. 12. 2012 | Hodnocení: 60 % (5 hlasů)

    Poslednou dobou si dosť brúsim zuby na nejaký super sci-fi film, ktorý by som ešte nevidel, alebo na ktorý som už zabudol. Aké sú vaše najobľúbenejšie sci-fi filmy (nie seriály)? Čo sa oplatí pozrieť?


    Ubuntu Notebook Edition + anketa

    1.10.2007 17:46 | Anketa | Přečteno: 2240× | Komentářů: 46, poslední 3. 10. 2007 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Boli by ste za samostatnú edíciu pre notebooky - Ubuntu Notebook Edition?


    Klávesnica notebooku a pár mapovacích hintov :)

    19.7.2007 00:47 | Přečteno: 2892× | Komentářů: 26, poslední 26. 7. 2007 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Som majiteľom Lenova 3000 C100 a už dosť dlhú dobu ma rozčuľovala absencia samostatných kláves Home a End, samostatných numerických kláves a idiotsky umiestnená klávesa Fn. To som teraz zvedavý, ako ste zvedaví :)


    abclinuxu à la Paris Hilton :) [+ anketa]

    1.4.2007 01:19 | Anketa | Přečteno: 5697× | Komentářů: 96, poslední 2. 4. 2007 | Hodnocení: 91 % (45 hlasů)

    Keby niekto v budúcnosti neveril :)

    Ktorá hackerka to bola?


    Zvýši sa rozšírením pamäte znateľne spotreba notebooku?

    24.3.2007 19:13 | Přečteno: 2339× | Komentářů: 37, poslední 3. 4. 2007 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Neviem, či by toto bolo vhodné riešiť v diskusnom fóre, preto to radšej dávam do blogu.

    Mám notebook Lenovo, s ktorým som spokojný, ale zisťujem, že 512 RAM-ky začína byť málo.


    Nefunguje Dark style na Abclinuxu (+ anketa)

    13.2.2007 00:03 | Anketa | Přečteno: 1322× | Komentářů: 25, poslední 14. 2. 2007 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Asi pred hodinou prestal fungovať /styles-dark.css. Stretol sa ešte niekto s týmto problémom?


    Sabayon Linux

    11.2.2007 12:20 | Komentářů: 30, poslední 2. 4. 2007 | Hodnocení: 29 % (7 hlasů)

    Tento zápis nemá informačnú hodnotu, ale nedá mi nepodeliť sa o dojmy. Nedávno tu niekde padla zmienka o tejto distribúcii, tak som si stiahol liveDVD a vyskúšal ju. Od bootscreenu až doteraz nemôžem lapiť dych :) Vyzerá to naozaj geniálne a keď bude trochu viac času, tak skúsim aj inštaláciu na disk. Chcel som sem dať pôvodne aj nejaké screenshoty, ale to proste treba vidieť naživo. Naozaj WOW :D


    OK Go alebo objavenie Ameriky

    10.11.2006 20:09 | Komentářů: 10, poslední 11. 11. 2006 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    Asi je to staré, ale ja som z toho stále v šoku :)

    Odporúčam sledovať najmä toho týpka s okuliarmi.


    EÚ uvažuje o zdanení e-mailov a sms správ

    30.5.2006 09:40 | Přečteno: 1025× | Komentářů: 17, poslední 30. 5. 2006

    Neuveriteľné.

    Stačí nájsť často používanú vec, hodiť na ňu "minimálnu" sadzbu a EÚ je o pár miliard bohatšia. Aby mohla financovať neefektívnu byrokraciu.


    Únava z politických blogov

    25.5.2006 22:23 | Přečteno: 931× | Komentářů: 24, poslední 26. 5. 2006 | Hodnocení: 60 % (5 hlasů)

    Aby som sa vyhol politike, nepozerám televíziu a nečítam noviny. Ešte prednedávnom to tu bolo vytapetované Win blogpostmi, vyriešilo to blokovanie užívateľov. Ak by som chcel ale blokovaním odfiltrovať politické blogposty, odfiltroval by som užívateľov, ktorých názory mi nevadia, no zároveň nemám záujem čítať ich politické zápisy.


    Rubikova kocka 2D

    16.5.2006 23:48 | Přečteno: 2067× | Komentářů: 10, poslední 17. 5. 2006

    Trúfol by si to niekto naprogramovať? :)


    V čom spočíva príťažlivosť klikacích nástrojov

    16.5.2006 09:30 | Přečteno: 1500× | Komentářů: 39, poslední 17. 5. 2006 | Hodnocení: 79 % (8 hlasů)

    Ako som dnes sedel na balkóne a fajčil, napadlo mi, že prednosť klikacích nástrojov nie je v samotnej možnosti niečo si naklikať namiesto napr. odkomentovania alebo prepísania konfiguračného súboru, ale v tom, že neznalého užívateľa dovedú vetviacou sa štruktúrou relatívne jednoduchou cestou k cieľu. Preto ak užívateľ vie, že si chce nastaviť niečo, čo sa týka napr. monitora, vyvolá si napr. Yast, klikne na položku Displej, pozrie sa, aké nastavenia sú k dispozícii a vyberie si z ponúknutých možností.


    Alternatíva 100$ notebooku - od Intelu (za 400$)

    7.5.2006 13:47 | Komentářů: 6, poslední 7. 5. 2006

    link

    Na môj vkus to má trochu malý displej.

    Bohužiaľ okrem obrázkov sa z toho článku človek veľa nedozvie.


    Aj toto je cesta :)

    11.4.2006 22:39 | Komentářů: 3, poslední 13. 4. 2006 | Hodnocení: 53 % (5 hlasů)

    Tak týchto hackerov by som chcel vidieť ;)

    Možno sa raz nájde podobný prostriedok aj proti spamu. Príjemne ma to pobavilo :) Držím im palce.


    Už viem, o čo mu ide

    7.4.2006 01:04 | Komentářů: 7, poslední 7. 4. 2006 | Hodnocení: 41 % (9 hlasů)

    Jindřich by totiž chcel mať všetky programy, ktoré používa vo Windows aj pod linuxom, aby ich mohol používať zadarmo a bez strachu a okrem toho by mal ešte zo seba dobrý pocit, pretože používa linux, takže by bol vo svojich očiach niečo ako guru.

    Veľkú časť jeho nenávistného postoja voči linuxákom tvorí to, že linuxáci ho s jeho windowsovskými nápadmi posielajú do hája, pretože vidia to, čo on nie, že totiž linux nie je Windows zadarmo.

    PS: Changelogy Slackwaru autor kvôli nepriaznivým reakciám zrušil, nečakajme však rovnakú úroveň inteligencie aj u Jindřicha. Takže tešme sa, kým jeho blogy nebudú tvoriť už len štvrtinu všetkých blogov, ale polovicu, až nakoniec budeme mať "Jindřichove blogy na abclinuxu".


    Prečo nepoužívam KDE

    23.8.2005 11:37 | Komentářů: 49, poslední 4. 10. 2005

    Keď som dnes čítal správičku o KDE, napadol mi dôvod prečo ho nepoužívam:

    Keď totiž pracujem s ním, mám pocit, že pracujem s grafickým prostredím a nie so systémom. Z toho (kým som ho ešte používal) pramenila aj neustála potreba v ňom niečo nastavovať, pridávať nové ikony, applety do panela a podobné prkotinky, ktoré mi prekážali v tom, aby som sa dozvedel aj niečo o systéme.

    Pre mňa bolo KDE hrubá stena medzi mnou a systémom, preto som ho prestal používať.

    Toto každopádne nie je pokus o flame, preto prosím všetkých flame-warriorov, aby neflamovali.

    Chcel by som vedieť, aký je váš názor na to, a či má niekto z KDE podobný pocit.

    vs


    Spinka vo Vim

    12.8.2005 15:07 | Komentářů: 5, poslední 13. 8. 2005

    Keďže som nechcel zahlcovať správičky, tak som si vytvoril blog.( A to som sa dušoval, že, ťfuj, blog nikdy :)

    Je to inak správa z roota od Petra Krčmáře.

    To je ono

    :) ROFL


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.