Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Keby niekto v budúcnosti neveril :)
Ktorá hackerka to bola?
[update]: V ankete sa ružový štýl chápe ako ďalší alternatívny štýl. Aby sme si tu náhodou neodhlasovali niečo, čo budeme ľutovať :)
Tiskni
Sdílej:
Bolí z toho oči.To nevíš, že pro krásu se musí trpět?
A to, ze se zdejsi linuxovy portal dneska zobrazuje jako web spolku buzerantu, tak to je podobny priklad.Až na to, že ono pohnojení květináče je fuj doopravdy, protože hygiena atd. Ale „web spolku buzerantů“ je jenom váš předsudek, a to ještě poměrně čerstvý, před pár lety by si růžovou každý spojil se ženami (zase jiný předsudek).
A to, ze se zdejsi linuxovy portal dneska zobrazuje jako web spolku buzerantu, tak to je podobny priklad. Nikdo se tomu moc nezasmeje, ale vsechny to otravuje.To mě ranilo. Když jsem ty barvičky míchal, myslel jsem přitom hlavně na tebe, můj nejmilejší gf. bye rk
Je škoda, že to není původní nápad.Na HP je samozřejmě odkaz na "originál". Nechtěl jsem, aby to vyznělo, jakoby šlo o můj nápad.
to už netočím :)
To je nářez, dokonce i reklamy pěkně ladíBohužel mě autor tohoto blogu předběhl a udělal screenshot dřív, než jsem stihl barevně sladit i Google AdSense...
uživatelské nastavení je – snad jen pro dnešekNejsem sadista... opravdu "jen pro ten dnešnííí den"...– ignorováno.
kdyby to bylo jako, ze si to muzu alternativne zvolit jako napr bily/cerny root.czBude. Ostatně, měnit styly už šlo i dříve