Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Ahoj co JXP commander? A kolik jich vůbec je? Jaká je poslední verze? :-) Nějak to zamrzlo, v čem je problémek, můžu nějak pomoct, třeba že bych se na tom naučil C/C++ a dodal pár patchů:-). Mimochodem, učim se python abych mohl napsat ten obrázkový prohlížeč, tak se snad python bude hodit i na ten JXP commander (možná na nějaký ten modulek).
Weird Al Yankovic - White & Nerdy. U toho jsem se zasmál, pěkná parodie na Chamillionaire - Ridin' Dirty Ft Krayzie Bone. Vidím jak to se mnou může dopadnout až budu nerdík:-D Konec hlášení. EOF
Návod pro nováčky, kteří začínají s Debianem, jak si ho efektivně vyčistit. Všechny kroky mám odzkoušené v praxi.
Snažím se vzkřísit z mrtvých obrázkový prohlížeč, na Linuxu, s vývojovým prostředím Lazarus. Když zamakám, může z toho být alternativa k IrfanViewu...
Tohle mi navrhl kámoš, tak sem to semka šoupl.
Asi tři dny řešim pekelný problém s X Forwardingem přes SSH. Nakopně mě někdo trochu? please
Takový malý trik který se určitě bude hodit Jen tak jsem si pohrával v XTermu a pak jsem zkusil jistý příkaz a...
Nějak se mi nezdá oprávnění určitých souborů... Asi nic pro ty, co rádi čtou.
Jen tak ze zajímavosti jsem prohledával net, kde by se mohlo objevit tohle video, ale nic jsem nenašel. Vyhrabal jsem ho z archivu, takže kdyby se na to někdo chtěl mrknout, má na to pouze 30 dnů:)
Přichází doba odporného létavého hmyzu a pokud si přečtete tento zápisek, už nemusíte mouchy plácat plácačkou a dokonce ani zabíjet...
Článek na linuxjournal.com radí, jak si vyzkoušet na GNU/Linuxu UNIX V5 (z roku 1974) v emulátoru SIMH. V emulátoru SIMH samozřejmě spustíte i starší verze, nebo staré BSD a AIX. Emulátor emuluje opravdu mnoho starých mašin. Pokud byste chtěli vyzkoušet i jiné systémy než UNIX V5, mrkněte do archivu na tuhs.org, kde naleznete i V3. Na historii se můžete podívat zde.
Protože jsem si zřídil mailovou schránku na gmail.com a nerad používám RSS čtečky a chci mít vše na jednom místě, chtěl jsem si nechat posílat novinky do e-mailu, dlouho jsem hledal, ale našel jsem. R-Mail.org je jedna dobrá možnost, velice jednoduché-zadáte pouze adresu k RSS a e-mailovou adresu. Další možností, pokud dobře čtu anglicky je RssFwd.com, to jsem nezkoušel, ale mají tam hezký funkce a grafiku.
Tak jsem zase sledowal N@vu, Seznam zase "hacknut" a databáze čornuta... Tak mě zajímá co preferujete vy za nejbezpečnější freemail, přecijen je většina z vás zkušenější a znalejší.
napadlo mě...jestli vůbec provozovatelé serverů neprohlížejí osobní data...
Jestli jste majitelem osmibitových počítačů Commodore 64/128, možná se vám bude hodit následující zápisek...