Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Ahoj co JXP commander? A kolik jich vůbec je? Jaká je poslední verze? :-) Nějak to zamrzlo, v čem je problémek, můžu nějak pomoct, třeba že bych se na tom naučil C/C++ a dodal pár patchů:-). Mimochodem, učim se python abych mohl napsat ten obrázkový prohlížeč, tak se snad python bude hodit i na ten JXP commander (možná na nějaký ten modulek).
Weird Al Yankovic - White & Nerdy. U toho jsem se zasmál, pěkná parodie na Chamillionaire - Ridin' Dirty Ft Krayzie Bone. Vidím jak to se mnou může dopadnout až budu nerdík:-D Konec hlášení. EOF
Návod pro nováčky, kteří začínají s Debianem, jak si ho efektivně vyčistit. Všechny kroky mám odzkoušené v praxi.
Snažím se vzkřísit z mrtvých obrázkový prohlížeč, na Linuxu, s vývojovým prostředím Lazarus. Když zamakám, může z toho být alternativa k IrfanViewu...
Tohle mi navrhl kámoš, tak sem to semka šoupl.
Asi tři dny řešim pekelný problém s X Forwardingem přes SSH. Nakopně mě někdo trochu? please
Takový malý trik který se určitě bude hodit Jen tak jsem si pohrával v XTermu a pak jsem zkusil jistý příkaz a...
Nějak se mi nezdá oprávnění určitých souborů... Asi nic pro ty, co rádi čtou.
Jen tak ze zajímavosti jsem prohledával net, kde by se mohlo objevit tohle video, ale nic jsem nenašel. Vyhrabal jsem ho z archivu, takže kdyby se na to někdo chtěl mrknout, má na to pouze 30 dnů:)
Přichází doba odporného létavého hmyzu a pokud si přečtete tento zápisek, už nemusíte mouchy plácat plácačkou a dokonce ani zabíjet...
Článek na linuxjournal.com radí, jak si vyzkoušet na GNU/Linuxu UNIX V5 (z roku 1974) v emulátoru SIMH. V emulátoru SIMH samozřejmě spustíte i starší verze, nebo staré BSD a AIX. Emulátor emuluje opravdu mnoho starých mašin. Pokud byste chtěli vyzkoušet i jiné systémy než UNIX V5, mrkněte do archivu na tuhs.org, kde naleznete i V3. Na historii se můžete podívat zde.
Protože jsem si zřídil mailovou schránku na gmail.com a nerad používám RSS čtečky a chci mít vše na jednom místě, chtěl jsem si nechat posílat novinky do e-mailu, dlouho jsem hledal, ale našel jsem. R-Mail.org je jedna dobrá možnost, velice jednoduché-zadáte pouze adresu k RSS a e-mailovou adresu. Další možností, pokud dobře čtu anglicky je RssFwd.com, to jsem nezkoušel, ale mají tam hezký funkce a grafiku.
Tak jsem zase sledowal N@vu, Seznam zase "hacknut" a databáze čornuta... Tak mě zajímá co preferujete vy za nejbezpečnější freemail, přecijen je většina z vás zkušenější a znalejší.
napadlo mě...jestli vůbec provozovatelé serverů neprohlížejí osobní data...
Jestli jste majitelem osmibitových počítačů Commodore 64/128, možná se vám bude hodit následující zápisek...