Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ahoj co JXP commander? A kolik jich vůbec je? Jaká je poslední verze? :-) Nějak to zamrzlo, v čem je problémek, můžu nějak pomoct, třeba že bych se na tom naučil C/C++ a dodal pár patchů:-). Mimochodem, učim se python abych mohl napsat ten obrázkový prohlížeč, tak se snad python bude hodit i na ten JXP commander (možná na nějaký ten modulek).
Weird Al Yankovic - White & Nerdy. U toho jsem se zasmál, pěkná parodie na Chamillionaire - Ridin' Dirty Ft Krayzie Bone. Vidím jak to se mnou může dopadnout až budu nerdík:-D Konec hlášení. EOF
Návod pro nováčky, kteří začínají s Debianem, jak si ho efektivně vyčistit. Všechny kroky mám odzkoušené v praxi.
Snažím se vzkřísit z mrtvých obrázkový prohlížeč, na Linuxu, s vývojovým prostředím Lazarus. Když zamakám, může z toho být alternativa k IrfanViewu...
Tohle mi navrhl kámoš, tak sem to semka šoupl.
Asi tři dny řešim pekelný problém s X Forwardingem přes SSH. Nakopně mě někdo trochu? please
Takový malý trik který se určitě bude hodit Jen tak jsem si pohrával v XTermu a pak jsem zkusil jistý příkaz a...
Nějak se mi nezdá oprávnění určitých souborů... Asi nic pro ty, co rádi čtou.
Jen tak ze zajímavosti jsem prohledával net, kde by se mohlo objevit tohle video, ale nic jsem nenašel. Vyhrabal jsem ho z archivu, takže kdyby se na to někdo chtěl mrknout, má na to pouze 30 dnů:)
Přichází doba odporného létavého hmyzu a pokud si přečtete tento zápisek, už nemusíte mouchy plácat plácačkou a dokonce ani zabíjet...
Článek na linuxjournal.com radí, jak si vyzkoušet na GNU/Linuxu UNIX V5 (z roku 1974) v emulátoru SIMH. V emulátoru SIMH samozřejmě spustíte i starší verze, nebo staré BSD a AIX. Emulátor emuluje opravdu mnoho starých mašin. Pokud byste chtěli vyzkoušet i jiné systémy než UNIX V5, mrkněte do archivu na tuhs.org, kde naleznete i V3. Na historii se můžete podívat zde.
Protože jsem si zřídil mailovou schránku na gmail.com a nerad používám RSS čtečky a chci mít vše na jednom místě, chtěl jsem si nechat posílat novinky do e-mailu, dlouho jsem hledal, ale našel jsem. R-Mail.org je jedna dobrá možnost, velice jednoduché-zadáte pouze adresu k RSS a e-mailovou adresu. Další možností, pokud dobře čtu anglicky je RssFwd.com, to jsem nezkoušel, ale mají tam hezký funkce a grafiku.
Tak jsem zase sledowal N@vu, Seznam zase "hacknut" a databáze čornuta... Tak mě zajímá co preferujete vy za nejbezpečnější freemail, přecijen je většina z vás zkušenější a znalejší.
napadlo mě...jestli vůbec provozovatelé serverů neprohlížejí osobní data...
Jestli jste majitelem osmibitových počítačů Commodore 64/128, možná se vám bude hodit následující zápisek...