Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Protože jsem docela retardovaný počítačový nadšenec, který sedí u PC, nemám práci, zdevastované tělo, tak rozhodl že s tím něco udělám.... Zajímám se o magii a duchovno, zkrátka o spiritualitu a k tomu se samozřejmě hodí i nějaké ty bojové sporty ze kterých jsem docela nadšený...
Jiu-JitsuToto je brazilský nebojový sport, kde jde jen a pouze o sebeobranu bez účelu někoho bít. JJ se může učit kdekdo, protože vyžaduje i minimální fyzickou náročnost... Proč bych to rozepisoval když už to někdo napsal že, pro více informací jsou tu linky:
www.jiujitsu.cz - Dobré české stránky
bjj.org - Velice povedená stránka, kde naleznete dobře předvedené techniky (foto+video), články, rozhovory... Nejspíš nejlepší stránky
www.jiu-jitsu.net - Další stránka, ale obsahem je chudší než předchozí.
www.brazilianjiujitsu.com - Informace o Jiu-Jitsu v angličtině (historie, odkazy).
Katalog na seznamu a google...
Něco na to odreagováníMarlitanovo stránky o astrálním cestování, relaxačních technikách a telekinezii. Na internetu je spousta těchto a podobných věcí, důležité je ale soustředění a meditace...
Tiskni
Sdílej:
Dělal jsem judo pár let, rád bych ho dělal zase. Kde bych vzal čas, nevim. Cítil jsem se líp, víc jsem snes, i proto, že jsem byl mladší. Je to příjemnej pocit, bejt svěží a pružný
Viděl jsem Shaolina, filmy o kung-fu, dost se mi líbily, v jednom je hláška, když ho natočí na kameru ... "nikdy jsem si nevšim, jak jsi rychlý"
...starsi a krehci
V Indianovi Jonesovi je scéna, kde někoho, kdo se předvádí s uměním zastřelí. Taky přístup. Ona je to i nevýhoda, když soupeř ví, co použijete, tak je (může být) ve výhodě.