Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj, potřebuji pomoct s PyQt4...
Jsem v tom naprostý začátečník, ale snažím se...
#!/usr/bin/env python import sys from PyQt4 import QtCore, QtGui app = QtGui.QApplication(sys.argv) # MainWindow MainWindow = QtGui.QMainWindow() MainWindow.setWindowTitle("Picturerus") MainWindow.resize(300, 250) # MenuBar MenuBar = QtGui.QMenuBar(MainWindow) MenuBar.File = MenuBar.addMenu("&File") MenuBar.Edit = MenuBar.addMenu("&Edit") MenuBar.Image = MenuBar.addMenu("&Image") MenuBar.View = MenuBar.addMenu("&View") MenuBar.Options = MenuBar.addMenu("O&ptions") MenuBar.Help = MenuBar.addMenu("&Help") MenuBar.File.Open = MenuBar.File.addAction("&Open") MenuBar.File.addSeparator() MenuBar.File.Exit = MenuBar.File.addAction("E&xit") MainWindow.setMenuBar(MenuBar) #ToolBar ToolBar = QtGui.QToolBar(MainWindow) ToolBar.setMovable(0) ToolBar.Open = ToolBar.addAction("Open") MainWindow.addToolBar(ToolBar) MainWindow.show() sys.exit(app.exec_())
Můj problém je ten, že nevím jak správně napsat funkci, která se spustí po stisknutí tlačítka pod MenuBar.File.Exit
a vypne a vymaže program z paměti (prostě a dobře ukončit). Hraju si různě s app.connect, ale vždycky to nejde, nemůžu nikde najít správný zápis. A nebylo by lepší pro exit programu udělat extra funkci na kterou budou odkazovat ostatní tlačidla, abych to ke každému nemusel psát zvlášť? Kdyžtak díky za pomoc, a jestli jsem v kodu udělal chyby, nekamenovat prosím.
Jde o ten obrázkový prohlížeč podobný IrfanViewu, přijímám patche, opravy, nové funkce a tak..aby se na tom mohla podílet celá linuxová komunita (posiat na cyphr0(at)gmail.com, později bude web a někam pastnu zdrojáky). Ještě jsem nevymyslel pořádný název (název Picturerus mi připomíná Ruské pornostránky:)), ale to se časem ukáže. Tak se mějte
Tiskni
Sdílej:
Hraju si různě s app.connect, ale vždycky to nejde, nemůžu nikde najít správný zápis.Pre začiatok by si si mohol aspoň zbežne prebehnúť niečo o signáloch a slotoch. Ja som ale čo sa týka Pythonu úplná lama, takže s tým moc nepomôžem
app.connect(MenuBar.File.Exit, QtCore.SIGNAL("clicked()"), QtCore.SLOT("quit()"))
pvanek@pvanek:~> python
Python 2.5 (r25:51908, Nov 27 2006, 19:14:46)
[GCC 4.1.2 20061115 (prerelease) (SUSE Linux)] on linux2
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.
>>> import sys
>>> from qt import *
>>> a = QApplication(sys.argv)
>>> QMessageBox.about(None, 'caption', 'text')
Ale jinak nechť je každý svého štěstí strůjce. Mnoho štěstí s PyGTK. Heh, ale všechno zlé je občas i dobré, alespoň že sis nezvolil wx. Už se těším, až se dostaneš ke složitějším vecem, ehm, zblýzka
Ano, about dialog je to nejtěžší, co v Qt je :))) /kod/Diky za postup. Ano plácám kraviny.
Mnoho štěstí s PyGTKVždycky něco plácnu, tak to beru z5. Kašlu na PyGTK a zůstávám u PyQT, PyGTK je pro mě nepřehledný ani se mi vtom nepodařilo napsat menu, PyQT je jednodušší.
Už se těším, až se dostaneš ke složitějším vecem, ehm, zblýzkaChybí mi dokumentace v češtině, na anglinu nemám nervy, tak příště v pondělí na root.cz vyjdě další článek ze seriálu o PyQT, už se nemůžu dočkat.