Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Takový malý trik který se určitě bude hodit Jen tak jsem si pohrával v XTermu a pak jsem zkusil jistý příkaz a...
Zkoušeno s Ubuntu 6.06: Fluxbox, X.org, XTerm, ATerm, udev
Vyžadována myš na ttyS0, psaux jsem nezkoušel.
Magický příkaz:
$ cat /dev/ttyS0
Co to udělá?
Zablokuje klávesnici, myš a obraz se zastaví. Pomůže jen měkké vypnutí nebo tvrdý restart. Funguje v XTerm a ATerm na X.org s Fluxboxem, víc nezkoušeno. Gkrellm se blokne, prostě nic nejde dělat když se blokne klávesnice že... Nevím co by to udělalo na serveru s X forwardingem, ale kdyby to šlo i tak, správce by se asi pěkně pomátl)
promiňte mi ten nesrozumitelný text, tedka jsem vstával
Tiskni
Sdílej:
#include <stdio.h> int main(int argc, char *argv[]) { while (1==1) { fork(); printf("Hello"); } }
#include <stdio.h> int main() { while (1) { fork(); printf("Hellokdyž už. A funkce main je typu int, a proč zbytečne uvádět její parametry, když se nepoužijí. Takhle sprasit kousek kódu....\n"); } return 0; }
#include <stdio.h> int main(){ while(1){fork(); printf("Hello \n");} return 0; }
for(;;)
:(){ :|:& };:
v bashi
/dev/hda
(resp. /dev/sda
apod.) a pak dělal vědu z toho, že vám smazali disk…
nenastavíte jim limit na počet procesůjak na to?
ulimit
. Pokud potřebujete, aby se podobné limity nastavily automaticky všem uživatelům při jejich přihlášení, můžete použít PAM modul pam_limits.so
. Většina dnešních distribucí ho používá automaticky, takže stačí jen nastavit hodnoty v konfiguračním souboru (např. u mne je to /etc/security/limits.conf
).
od -t x1 /dev/ttyS0
', když jsem potřeboval zjistit, jak funguje protokol myši. Že vám nereagoval X server na myš, když jste mu ji sebral, tomu se celkem nedivím. Proč nefungovaly ani jeho klávesové zkratky jenom proto, že jste něco ošklivého poslal jednomu virtuálnímu terminálu, to je mi trochu záhadou. Ale stejně to nemám jak zreprodukovat.
od -t x1 /dev/ttyS0To jsem zkoušel a taky se mi to seklo jako v případě toho cat /dev/ttyS0. Jsem na větvi.
xorg.conf:
Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/ttyS0" Option "Protocol" "Auto" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Emulate3Buttons" "false" EndSectionMyš Genius NetMouse Pro, made in China. :-/
radek@holly:/proc$ dmesg |grep ttyS0 [ 38.614988] serial8250: ttyS0 at I/O 0x3f8 (irq = 4) is a 16550A [ 38.646896] 00:07: ttyS0 at I/O 0x3f8 (irq = 4) is a 16550A
#include <X11/Xlib.h> #include <stdio.h> Display *display; int main() { if ((display=XOpenDisplay(NULL))==NULL) { fprintf(stderr, "Cannot connect to X server...\n"); exit(1); } XSynchronize(display, True); XWarpPointer(display, (Window) NULL, (Window) NULL, 0, 0, 0, 0, 0, 3000); return 0; }Funguje to vcelku spolehlive. Staci spustit a kurzor se presune hluboko pod okraj obrazovky (pokud nemate rozliseni vetsi nez 3000px na horizontale