Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Konečně jsem se po několika letech dostal k tomu co jsem vždy chtěl objevit - iptables. Měl jsem z toho vítr že je to moc složitý, ale po chvíli jsem zjistil, že je to pohodová záležitost. Fakt se mi to líbí.
Chodím na youtube s Konquerorem a vždycky mně štvalo, že se zobrazovaly v "Related Videos" náhledy jen těch videí, které se vešly do toho malého rámce, jakmile se v něm zascrolovalo tak byly vidět jen bílé čtverečky místo náhledů. (neaktualizovaly se ty co předtím nebyly vidět)
Pak to mělo ještě jednu vadu na kráse a to, že se nedalo listovat v komentářích pomocí tlačítek: 1, 2, 3....
Teď mám ale v Archlinuxu Konqueror 3.5.9 a obě tyto funkce fungují ;-)
Udělalo mi to radost, a chtěl jsem aby to fungovalo i na Desktopu, kde mám Gentoo, ovšem tam mám taky verzi 3.5.9 a nefungují náhledy, listování v historii už je ale OK. Nevíte, čím to může být?
Ale stejně mě to potěšilo.
Před dvěma lety jsem si koupil notebook HP nx6110, v té době jsem s linuxem začínal, zkusil jsem tedy Ubuntu (pro začátečníky) zklamalo mě na něm tehdy dost věcí, především to, že vše bylo klikací a klikátka přepisovaly konfiguráky a bylo s tím dost takovýchto problémů.
Dneska jsem jen tak zkusil v Konqueroru (kdyz neni kurzor v žádnym formuláři) zmáčknout klávesu / což způsobuje v mnoho programech hledání, třeba v manu a ono to funguje. Stačí stisknout / a pak psát a postupně se označujou výrazy obsahující to co se píše. F3 potom najde další výraz odpovídající hledanému (Několikanásobný výskyt). Režim hledání se buď vypne sám po chvilce nepsaní, nebo klávesou esc.