Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Konečně jsem se po několika letech dostal k tomu co jsem vždy chtěl objevit - iptables. Měl jsem z toho vítr že je to moc složitý, ale po chvíli jsem zjistil, že je to pohodová záležitost. Fakt se mi to líbí.
Chodím na youtube s Konquerorem a vždycky mně štvalo, že se zobrazovaly v "Related Videos" náhledy jen těch videí, které se vešly do toho malého rámce, jakmile se v něm zascrolovalo tak byly vidět jen bílé čtverečky místo náhledů. (neaktualizovaly se ty co předtím nebyly vidět)
Pak to mělo ještě jednu vadu na kráse a to, že se nedalo listovat v komentářích pomocí tlačítek: 1, 2, 3....
Teď mám ale v Archlinuxu Konqueror 3.5.9 a obě tyto funkce fungují ;-)
Udělalo mi to radost, a chtěl jsem aby to fungovalo i na Desktopu, kde mám Gentoo, ovšem tam mám taky verzi 3.5.9 a nefungují náhledy, listování v historii už je ale OK. Nevíte, čím to může být?
Ale stejně mě to potěšilo.
Před dvěma lety jsem si koupil notebook HP nx6110, v té době jsem s linuxem začínal, zkusil jsem tedy Ubuntu (pro začátečníky) zklamalo mě na něm tehdy dost věcí, především to, že vše bylo klikací a klikátka přepisovaly konfiguráky a bylo s tím dost takovýchto problémů.
Dneska jsem jen tak zkusil v Konqueroru (kdyz neni kurzor v žádnym formuláři) zmáčknout klávesu / což způsobuje v mnoho programech hledání, třeba v manu a ono to funguje. Stačí stisknout / a pak psát a postupně se označujou výrazy obsahující to co se píše. F3 potom najde další výraz odpovídající hledanému (Několikanásobný výskyt). Režim hledání se buď vypne sám po chvilce nepsaní, nebo klávesou esc.