Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dneska jsem jen tak zkusil v Konqueroru (kdyz neni kurzor v žádnym formuláři) zmáčknout klávesu / což způsobuje v mnoho programech hledání, třeba v manu a ono to funguje. Stačí stisknout / a pak psát a postupně se označujou výrazy obsahující to co se píše. F3 potom najde další výraz odpovídající hledanému (Několikanásobný výskyt). Režim hledání se buď vypne sám po chvilce nepsaní, nebo klávesou esc.
Stejným způsobem, avšak pouze v odkazech se dá hledat klávesou ' (apostrof). A jak už to tak v KDE bývá, dají se klávesy změnit v "Nastavit klávesové zkratky".
Hledání byla jedna z mála věcí o které jsem si myslel, že v tom je Firefox lepší. A on to umí stejně i Konqueror (Akorát ne přes Ctrl+F ). Mile mě to potěšilo
Byl jsem ještě malý kluk, když jsme si koupili do rodiny nový počítač s faxmodemem, že budeme mít internet jsem používal ikonku Internet, co byla ve všech panelech Widnows (ty v počítači byly z obchodu), všem jsem potom jako nejzkušenější člen rodiny vysvětlil, co to je internet a jak ho používat, ačkoliv jsem uměl akorát otevřít www.seznam.cz, protože to byla domovská stránka v městské knihovně, kde jsem se to všechno naučil.
Potom jsem zaslechl i o Googlu, nejdřív jsem vůbec netušil jak to zapnout a co to je, ale pak jsem zjistil, že je to jenom stránka a začal ji používat. Google našel rozhodně víc a kvalitnějších stránek, než Seznam. Kamarád byl jednou u mě na návštěvě a začal mi nadávat za to, že používám Internet Explorer, já jsem mu řikal, že mi to vyhovuje, že zobrazuje stránky a to mi stačí, ale ten fanatik mi do počítače nainstaloval Firefox, tak jsem ho začal používat a postupně se s nim naučil. Ocenil jsem bezpečnost, nový funkce a říkal si jak je FF super. Ve chvíli, kdy jsem se učil css jsem začal navíc nesnášet IE.
Potom jsem se počítačově osamostatnil, vyrobil jsem si svůj první počítač a na něj dal na zkoušku Debian, ve kterém jsem se zabydlel a Firefox byla jasná voba. Docela dlouho jsem ho používal, ale byl hrozně línej a tak jsem začal zkoušet jiné prohlížeče, až jsem našel. Po týdnu používání Konqueroru jako prohlížeče, jsem přestal mít rád Firefox, prostě Konqueror je super.
Moudrý závěr z toho plyne: Nemůžeš odsuzovat, ani hájit, když nemáš rozhled.
Tiskni
Sdílej:
Potom jsem zaslechl i o Googlu, nejdřív jsem vůbec netušil jak to zapnout a co to je, ale pak jsem zjistil, že je to jenom stránka a začal ji používat.No, to jeste nic neni