Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Priehľadnú, ľadovú IceWM :)Tak schvalne, popis, v cem si tyhle dve steny lisi (hrat si totiz muzes i s IceWM, nastavovani se meze nekladou..., neni to spis tim, ze IceWM bys musel nastavovat "rucne" a do toho se ti nechce? :)
Rozdiel:
1) IceWM je veľmi dobre ručne konfigurovateľné a jeho ručná konfigurácia je takmer nutná (hoci existujú utility aj na to).
2) Niekto raz napísal, že IceWM funguje tak, že ho nevnímate (čo je podľa mňa veľmi výstižné označenie). Nie ako Windows, ktoré vám každú chvíľu oznámi, že MS Windows spravil toto, spadlo mu ono, proste neustále si uvedomujete, že ste v nich. V tomto ohľade sa pre mňa KDE vyrovnáva MS.
3) IceWM je sparťanské, neláka človeka so slabosťou pre eye-candy nastavovať hovadinky, čo by zase nebolo až také zlé, keby to nebolo na úkor záujmu o systém (čo v mojom prípade bolo).
Okrem toho sa obvykle neargumentuje, ale skôr používajú frázy "XY je super/nanič softvér a vy, čo ho ne/používate, ste ....".
Tomuto by som sa rád vyhol. Cieľom bolo, aby sa vyjadrili všetky strany a uviedli svoje dôvody, prečo áno alebo prečo nie.
Tie prkotinky môžu človeku život uľahčiť, ale aj naopak. Pre mňa bolo ich používanie zbytočné (pre niekoho iného nemusí), ale aj tak som s nimi strácal čas.
Mňa KDE brzdilo, možno je to vec pevnej vôle :)
Mňa KDE brzdilo, možno je to vec pevnej vôle :)Spis je to jen vec osobniho pocitu, jelikoz nepises, jaka konkretni funkce KDE ti vadi, krome te komplexnosti. Na to se da odpovedet tim, ze pokud chces stejnou funkcnost v IceWM, tak si pro to musis nainstalovat a nakonfigurovat extra aplikace (stejne jako je vetsinou muzes v KDE vypnout/nepouzivat). Takze se nam cela diskuse redukuje na: Proc nepouzivam KDE? Nelibi se mi. Tecka. Na to se da odpovedet: Mne ano. Tecka. Diskuse skoncena. ;)
mám pocit, že pracujem s grafickým prostredím a nie so systémomSmysl této věty mi uniká, to jako má KDE vlastní jádro, nebo glibc? Nebo je nějaký rozdíl v tom, že mám spuštěný xterm v KDE, anebo třeba v twm? Já si nikdy žádného nevšiml.
pramenila aj neustála potreba v ňom niečo nastavovať, pridávať nové ikony, applety do panela a podobné prkotinky, ktoré mi prekážali v tom, aby som sa dozvedel aj niečo o systémeTakže KDE může za to, že jsi ty sám přidával ikonky a aplety do panelu? Docela podivná argumentace, nezdá se ti? Nemluvě o tom, že nerozumím tomu, jak ti může ikonka, nebo aplet v KDE překážet ve zkoumání systému. Já v KDE kompiluji jádro, instaluji a odebírám balíčky. Když jsem kompiloval Gentoo, dělal jsem to v KDE v chrootu ze Slackware, měnil jsem rc skripty, a spoustu jiných věcí. Nic z toho mi žádný aplet a ani ikonka nezakázal ani neskrýval. Neobviňuj KDE z věcí, se kterými nemá nic společného. Jistě, KDE má hromadu nedostatků a nevýhod - nemá podobné HIG jako GNOME a aplikace podle toho taky vypadají. Málokdy je možné používat KDE program bez toho, aby byla v systému polovina knihoven. Zmatená struktura konfiguračních souborů (aspoň mě to tak přijde), ... .
Jistě, KDE má hromadu nedostatků a nevýhod - nemá podobné HIG jako GNOME a aplikace podle toho taky vypadají.Tj. jsou na rozdil tech v GNOME vesmes pouzitelne? :)))
No a u KDE aplikací si musím většinou vypnout polovinu zbytečných panelů, abych taky něco viděl, malá optimalizace by se hodila.Ano, taky nechapu, proc je naprosta vetsina defaultnich nastaveni v naproste vetsine programu uplne nahouby, zvlast GUI. Vypada to, ze bud na to vyvojari vubec nemysli, nebo se boji ukazat nejaky priklad dobreho nastaveni, aby "neovlivnovali". Takze nechaji to nejhnusnejsi/nejnepouzitelnejsi, co jde, jako default. Coz je podle me velka blbost, jelikoz vetsina lidi se do nastavovani nehrne, a tak jejich cely dojem vznika a zustava na zaklade te blbe konfigurace. BTW taky jeden z duvodu, proc lidem pripada na prvni pohled MS Windows hezci nez defaultni vzhled KDE nebo Gnome nebo cehokoliv podobneho. Doufam, ze treba ABCLinux 2005 vykroci tentokrat lepsim smerem, nakroceno ma :)
Vypada to, ze bud na to vyvojari vubec nemysli, nebo se boji ukazat nejaky priklad dobreho nastaveni, aby "neovlivnovali".A nebo cítí nutkání ukázat, "co všechno to umí". A proto nechají zobrazené všechny ikonky v toolbarech apod. Vždycky když vidím defaultní instalaci Konqueroru, tak mi jde hlava kolem... Naštěstí to stačí povyházet a už je skvěle použitelný.
...to jako má KDE vlastní jádro...
To asi nemá :) Ale vlastnú hlavu má a jej potreby sa nezhodovali s mojimi. Kým by som všetku automatiku povypínal, radšej použijem niečo iné.
Takže KDE může za to, že jsi ty sám přidával ikonky a aplety do panelu?Nič také som netvrdil. To by som zápis nazval Nepoužívajte KDE a nie Prečo nepoužívam KDE. Uviedol som moje dôvody, ktoré pre niekoho iného môžu byť úplne rozdielne.
Neobviňuj KDE z věcí, se kterými nemá nic společného.KDE neobviňujem, len mi v tomto ohľade nevyhovuje.
Já KDE používám a střídám s Blackboxem. Ikonky nepoužívám, protože neumím dvouklik a z myši mi bolí ruce. Fakt, to není vtip.No ale vypada to jako vtip, protoze nastavit si spousteni na "jednoklik" trva asi 2 sekundy.
/dev/ihi/brain
(ihi je integrated human interface Jde. Já to měl nastavené, ale další uživatele to mátlo.No, je fakt, ze prostredi, kde se stridaji uzivatele u jednoho uctu, nebude optimalne nastavene nikdy...
11:08:44 up 77 days, 10:32, 19 users, load average: 0.65, 0.58, 0.81
Tiskni
Sdílej: