Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 02:06
Copak DEB balík poskytuje pouze své jméno a nic jiného ?DEB to, pokud vím, řeší zavedením virtuálních balíčků a tagem Provides. Ono to vlastně dává docela dobrý smysl: Když mám objekt, který může být obecně nabízen více balíčky, měl by být deklarován samostatně spolu s komentářem, co je zač a k čemu slouží.
build
IMHO neumí pořešit zapsání konkrétního souboru v BuildRequires:
.
Důležité je, že rozhodnutí je na mě, možnosti balíčkovacího systému mě neomezují. To co píšeš zní rozumně, ale nevidím to jako výhodu DEBu, spíše jako z nouze ctnost.Já to také nevidím jako výhodu, ale přijde mi, že to ani není jakkoliv podstatná nevýhoda. Konec konců není od věci, když balíčkovací systém vynucuje jistou dávku štábní kultury :)
File provides mohou být užitečné i jinak - např. snadno umožňují dotazovat se na obsah nenainstalovaných balíků.Jistě, ale to se dá zařídit i nekonečně mnoha jinými způsoby. On si nezávisle na tom nejspíš každý balíčkovací systém udržuje povědomí o tom, který soubor kterému balíčku patří.
Jistě, ale to se dá zařídit i nekonečně mnoha jinými způsoby. On si nezávisle na tom nejspíš každý balíčkovací systém udržuje povědomí o tom, který soubor kterému balíčku patří.Ano, ale to platí pouze pro nainstalované balíčky. U balíčků dostupných v repozitáři je to trochu složitější. pkglist APT-RPM repozitáře obsahuje i seznamy souborů (= file provides), o APT-DEB to, pokud jsem dobře informován, neplatí.
Ano, ale to platí pouze pro nainstalované balíčky. U balíčků dostupných v repozitáři je to trochu složitější. pkglist APT-RPM repozitáře obsahuje i seznamy souborů (= file provides), o APT-DEB to, pokud jsem dobře informován, neplatí.A je vyhledávání v obsahu nenainstalovaných balíčků natolik důležité, aby bylo nutné kvůli němu (hrubým odhadem) zdvojnásobit velikost meta-dat balíčků, která si z repository každý musí stáhnout? Není přirozenější naučit repository nějaký vyhledávací interface?
Není přirozenější naučit repository nějaký vyhledávací interface?Je to určitě jedna z cest. Malou nevýhodu tohoto řešení vidím v tom, že skladba použitých repozitářů se na každém počítači může lišit a takhle by se dalo vyhledávat pouze z těch oficiálních.
Je to určitě jedna z cest. Malou nevýhodu tohoto řešení vidím v tom, že skladba použitých repozitářů se na každém počítači může lišit a takhle by se dalo vyhledávat pouze z těch oficiálních.Já měl na mysli definovat rozhraní, které může implementovat každý repozitář. U těch oficiálních to samozřejmě Debian už dávno má.
[root@pclinuxos /]# apt-get install psi
Reading Package Lists... Done
Building Dependency Tree... Done
Suggested packages:
psi-i18n
The following NEW packages will be installed:
psi
0 upgraded, 1 newly installed, 0 removed and 54 not upgraded.
Need to get 0B/3170kB of archives.
After unpacking 6967kB of additional disk space will be used.
Committing changes...
Preparing... ########################################### [100%]
1:psi ########################################### [100%]
Done.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.