Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 08:43
deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-experimental/ubuntu intrepid main(btw. nechápu, jak si to z tohohle mohl nepochopit...)
To chápeš správně. Z toho to skutečně nejde nepochopit. Taky odtamtud KDE 4.2 mám. Jenže můj problém je jiný.
když budu tenhle repozitář hledat přes PPA, tak ho prostě nenajdu. ani pomocí hesel kde, kde4 či kde 4.2. Celé PPA mi přijde jako velký zmatek. V tomto konrkétním případě si najdu repozitář s KDE 4.2 na stránkách kubuntu. Ale co když chci něco jiného? Co nemá vlastní stránky. Jak to v PPA najdu? Bojím se že nijak. A kdybych chtěl náhodou KDE 4.2.x s nějakými opravami tak to už nenajdu taky.
a zkoušel jsi to?
kde, kde4, kde 4?
Vyzkoušej a uvidíš sám. :-D
mimochodem ani heslo kubuntu nevede k cíli.
máte pravdu. Jsem slepý. moje vina.
Ještě mi prosím vysvětlete, jak v Launchpadu rozeznám balíky od nějaké "polooficiální skupiny" od balíků anonymních osobních repozitářů?
Moje představa je taková, že určité projekty jako Openoffice, Videolan, Wine a podobně by logicky měli mít svůj PPA archive, který by se dal považovat za "bezpečný", oproti té anonymní houšťi ve zbytku.
Samozřejmě, že všechny balíky musíš považovat za nebezpečné. To je snad jasné, když tam může vystavovat každý. Pokud chceš nějakému zdroji (víceméně) věřit, tak musí být uveden na domovské stránce daného projektu. Svoje PPA si může pojmenovat "VLC" každej Franta z Horní Dolní.
Pokud by mělo třeba VLC apt repozitář na Launchpadu, tak ho zřejmě uvede na svých stránkách. Pokud něco takového prostě jen vyhledáš na Launchpadu, tak nemáš možnost ověřit, že ten tým, co za tím stojí, je ten stejný tým, co stojí za projektem VLC. A ani Launchpad to těžko může nějak ověřit.
čímž se dostáváme zpět k mé otázce. Existuj něco jako build-service s oficiálními repozitáři různých projektů také pro Ubuntu?
ano. Ale ubuntu ho z nějakých důvodů nevyužívá. Všechny DEB distribuce buildservice bojkotují.
Launchpad je spíše na buildování, než na vyhledávání. Záleží, co očekáváš. Pokud jen chceš svůj projekt buildovat na různých architekturách a na svých stránkách programu poté zveřejnit návod, jak přidat jednotlivé zdroje, tak to je bez problémů. Pokud to nechceš kvůli buildování, ale kvůli vyhledávání, tak to asi ideální nebude.
Instaluješ cizí, neověřený software. Pokud si tedy ručně vždy na daném PPA neprocházíš i zdrojáky.
Jediné, co ti PPA zaručuje, je, že binárka odpovídá uvedeným zdrojákům. Nic víc!
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.