Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Neda mi to, abych neupozornil na sveho oblibeneho autora obrazku na pozadi. Vladstudio nyni poskytuje trimesicni registraci zdarma, je pak mozne si stahnout veskere jeho vyvory ve vsech moznych rozliseni, vcetne rozliseni pro 2 monitory.
Rad bych se kratce zminil o ne zrovna tradicnich zpusobech instalce Ubuntu.
Na nedavnem skoleni databazoveho systemu MySQL bylo receno, ze nejvetsi brzda vetsich databazovych systemu je I/O pristup na disk, virtualizace databazovych systemu se tedy obecne nedoporucuje.
Prehravani videa z archivu ceske televize je pro vetsinu linuxovych distribuci temer neprekonatelny problem
V tomto strucnem zapisku bych rad polemizoval o nastaveni PC, kde bych rad zjistil, zda se nekomu podarilo nastavit sve PC pro provoz dualbootu Windows a Linux spolecne na diskovem poli raid0
Zacinaji se tu objevovat diskuse o Asus EEE, dovolim si pridat par mych osobnich zkusenosti.
Uz dlouho jsem nic nenapsal, tak to trochu musim napravit, takove strucne shrnuti, co se posledni dobou stalo, krome kazdodenniho zivota jsem zkusil taky ruzny druhy nakupovani.
Tak jsem se take musel ponorit do taju databazoveho systemu MySQL, abych se pokusil vyresit nasledujici problem.
Rad bych zde nakousnul tema - pouziti Linuxu v prumyslu, konkretne v oblasti prumyslove automatizace.
Nadpis je parodii na firemni slogan ostravske cestovni kancelare Kovotour. Protoze jsme s touto cestovkou loni zazili nejhorsi dovolenou naseho zivota, rad bych i touto cestou varoval potencionalni cestovatele, kteri by chteli teto cestovce nebo zajezdu, ktery zprostredkuje nejaka cestovni agentura, naletet.
Dovolim si upozornit na zajimavy clanek, ktery vysel na softpedia.com, konkretne tady.
Clanek se zabyva myslenkou spojeni Linuxu a Windows za pomoci remotedesktop, kdy se neprenasi cela obrazovka, ale pouze jednotlive aplikace.
Po dlouhe dobe jsem opet zapnul tu bednu, kde mezi reklamou davaji obcas i nejake ty porady.
Pri reklamnich znelkach jsem docela ziral...
Asi pred masicem jsem premyslel, zda zakoupit iMac nebo klasicke PC. Nakonec vyhralo klasicke PC.
Pocitac mi zacina po peti letech odchazet do vecnych lovist, problemy se zdrojem, chyby v pametech, nedostacujici vykon, tak bych si rad poridil novy strojecek.Notebooka nechci, ten mam pracovni, chci neco na klidne domaci uvolneni.