Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Xfce ~ nuda.Náhodou mě to docela nalákalo minimálně to vyzkoušet.
Fersova reklama na to ucetnictvi byla dost zmatena, HTML 5 sem i tam, ale bordel z tohoNesouhlas. Rozhodně bych to nenazval reklamou, většina času byla věnována tomu, jak tu aplikaci udělali. Že si ji máš koupit zabralo pár vteřin.
Jedine, co se mi fakt libilo, byly tim padem akorat ty prednasky openSUSE Bastardu.Doufám, že nemluvíš o té ubohosti o KVM...
Crain se ukazal jako obycejny PR expert, takze prednaska o MeeGo nic extra.Já bych řekl, že byla dost dobrá. Byl jsem tam s ním prohodit pár slov. Jako jasné, nic hluboce technického. Kromě toho už jsem byl jen na dvou redhatích přednáškách, teda vlastně jsem zvládl kousek XFCE :).
Tak akorat stesti, ze to celkem slo na tech stancich (Ubuntu a okoli), ten typek, ktery chtel nacpat cele repozitare na jedno CD, byl uzasny
Aspon ze byla ta Distro Party...Beach volejbal měl přednost. Na party jsem byl při installfestu a gnomácký akci na SH. Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).
Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).Ještě kdyby tak byly přednášky na psaní čárek, spousta lidí je potřebuje jako sůl...
Prijde mi, ze si linux zase zacina podrezavat pod sebou vetev, kdyz se vyvoj desktopovych prostredi tolik rozchazi, a to vcetne takovych malickosti jako indikatory, systray a podobne...To vychází z představy, že „linux“ ve smyslu operační systém je jen jeden, ale ta představa je mylná. Jó, kdybys řekl, že si podřezává větev Fedora, nebo že si podřezává větev Ubuntu, to bysme si o tom mohli popovídat a případě zájmu z obou stran i pohádat :). Ale tohle je mlácení prázdné slámy.
Podle mě má autor pravdu.Že si linux pod sebou podřezává větev? Kdo je teda ten linux, který si podřezává tu větev?
Tím, že tu nebude nějaká společná specifikace nebo API třeba pro ty oznamovací bubliny, se zadělává jen na další nepříjemnosti.O žádném API autor nic nepsal.
Tiskni
Sdílej: