Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Xfce ~ nuda.Náhodou mě to docela nalákalo minimálně to vyzkoušet.
Fersova reklama na to ucetnictvi byla dost zmatena, HTML 5 sem i tam, ale bordel z tohoNesouhlas. Rozhodně bych to nenazval reklamou, většina času byla věnována tomu, jak tu aplikaci udělali. Že si ji máš koupit zabralo pár vteřin.
Jedine, co se mi fakt libilo, byly tim padem akorat ty prednasky openSUSE Bastardu.Doufám, že nemluvíš o té ubohosti o KVM...
Crain se ukazal jako obycejny PR expert, takze prednaska o MeeGo nic extra.Já bych řekl, že byla dost dobrá. Byl jsem tam s ním prohodit pár slov. Jako jasné, nic hluboce technického. Kromě toho už jsem byl jen na dvou redhatích přednáškách, teda vlastně jsem zvládl kousek XFCE :).
Tak akorat stesti, ze to celkem slo na tech stancich (Ubuntu a okoli), ten typek, ktery chtel nacpat cele repozitare na jedno CD, byl uzasny
Aspon ze byla ta Distro Party...Beach volejbal měl přednost. Na party jsem byl při installfestu a gnomácký akci na SH. Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).
Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).Ještě kdyby tak byly přednášky na psaní čárek, spousta lidí je potřebuje jako sůl...
Prijde mi, ze si linux zase zacina podrezavat pod sebou vetev, kdyz se vyvoj desktopovych prostredi tolik rozchazi, a to vcetne takovych malickosti jako indikatory, systray a podobne...To vychází z představy, že „linux“ ve smyslu operační systém je jen jeden, ale ta představa je mylná. Jó, kdybys řekl, že si podřezává větev Fedora, nebo že si podřezává větev Ubuntu, to bysme si o tom mohli popovídat a případě zájmu z obou stran i pohádat :). Ale tohle je mlácení prázdné slámy.
Podle mě má autor pravdu.Že si linux pod sebou podřezává větev? Kdo je teda ten linux, který si podřezává tu větev?
Tím, že tu nebude nějaká společná specifikace nebo API třeba pro ty oznamovací bubliny, se zadělává jen na další nepříjemnosti.O žádném API autor nic nepsal.
Tiskni
Sdílej: