Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Xfce ~ nuda.Náhodou mě to docela nalákalo minimálně to vyzkoušet.
Fersova reklama na to ucetnictvi byla dost zmatena, HTML 5 sem i tam, ale bordel z tohoNesouhlas. Rozhodně bych to nenazval reklamou, většina času byla věnována tomu, jak tu aplikaci udělali. Že si ji máš koupit zabralo pár vteřin.
Jedine, co se mi fakt libilo, byly tim padem akorat ty prednasky openSUSE Bastardu.Doufám, že nemluvíš o té ubohosti o KVM...
Crain se ukazal jako obycejny PR expert, takze prednaska o MeeGo nic extra.Já bych řekl, že byla dost dobrá. Byl jsem tam s ním prohodit pár slov. Jako jasné, nic hluboce technického. Kromě toho už jsem byl jen na dvou redhatích přednáškách, teda vlastně jsem zvládl kousek XFCE :).
Tak akorat stesti, ze to celkem slo na tech stancich (Ubuntu a okoli), ten typek, ktery chtel nacpat cele repozitare na jedno CD, byl uzasny
Aspon ze byla ta Distro Party...Beach volejbal měl přednost. Na party jsem byl při installfestu a gnomácký akci na SH. Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).
Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).Ještě kdyby tak byly přednášky na psaní čárek, spousta lidí je potřebuje jako sůl...
Prijde mi, ze si linux zase zacina podrezavat pod sebou vetev, kdyz se vyvoj desktopovych prostredi tolik rozchazi, a to vcetne takovych malickosti jako indikatory, systray a podobne...To vychází z představy, že „linux“ ve smyslu operační systém je jen jeden, ale ta představa je mylná. Jó, kdybys řekl, že si podřezává větev Fedora, nebo že si podřezává větev Ubuntu, to bysme si o tom mohli popovídat a případě zájmu z obou stran i pohádat :). Ale tohle je mlácení prázdné slámy.
Podle mě má autor pravdu.Že si linux pod sebou podřezává větev? Kdo je teda ten linux, který si podřezává tu větev?
Tím, že tu nebude nějaká společná specifikace nebo API třeba pro ty oznamovací bubliny, se zadělává jen na další nepříjemnosti.O žádném API autor nic nepsal.
Tiskni
Sdílej: