Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
Xfce ~ nuda.Náhodou mě to docela nalákalo minimálně to vyzkoušet.
Fersova reklama na to ucetnictvi byla dost zmatena, HTML 5 sem i tam, ale bordel z tohoNesouhlas. Rozhodně bych to nenazval reklamou, většina času byla věnována tomu, jak tu aplikaci udělali. Že si ji máš koupit zabralo pár vteřin.
Jedine, co se mi fakt libilo, byly tim padem akorat ty prednasky openSUSE Bastardu.Doufám, že nemluvíš o té ubohosti o KVM...
Crain se ukazal jako obycejny PR expert, takze prednaska o MeeGo nic extra.Já bych řekl, že byla dost dobrá. Byl jsem tam s ním prohodit pár slov. Jako jasné, nic hluboce technického. Kromě toho už jsem byl jen na dvou redhatích přednáškách, teda vlastně jsem zvládl kousek XFCE :).
Tak akorat stesti, ze to celkem slo na tech stancich (Ubuntu a okoli), ten typek, ktery chtel nacpat cele repozitare na jedno CD, byl uzasny
Aspon ze byla ta Distro Party...Beach volejbal měl přednost. Na party jsem byl při installfestu a gnomácký akci na SH. Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).
Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).Ještě kdyby tak byly přednášky na psaní čárek, spousta lidí je potřebuje jako sůl...
Prijde mi, ze si linux zase zacina podrezavat pod sebou vetev, kdyz se vyvoj desktopovych prostredi tolik rozchazi, a to vcetne takovych malickosti jako indikatory, systray a podobne...To vychází z představy, že „linux“ ve smyslu operační systém je jen jeden, ale ta představa je mylná. Jó, kdybys řekl, že si podřezává větev Fedora, nebo že si podřezává větev Ubuntu, to bysme si o tom mohli popovídat a případě zájmu z obou stran i pohádat :). Ale tohle je mlácení prázdné slámy.
Podle mě má autor pravdu.Že si linux pod sebou podřezává větev? Kdo je teda ten linux, který si podřezává tu větev?
Tím, že tu nebude nějaká společná specifikace nebo API třeba pro ty oznamovací bubliny, se zadělává jen na další nepříjemnosti.O žádném API autor nic nepsal.