Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
Xfce ~ nuda.Náhodou mě to docela nalákalo minimálně to vyzkoušet.
Fersova reklama na to ucetnictvi byla dost zmatena, HTML 5 sem i tam, ale bordel z tohoNesouhlas. Rozhodně bych to nenazval reklamou, většina času byla věnována tomu, jak tu aplikaci udělali. Že si ji máš koupit zabralo pár vteřin.
Jedine, co se mi fakt libilo, byly tim padem akorat ty prednasky openSUSE Bastardu.Doufám, že nemluvíš o té ubohosti o KVM...
Crain se ukazal jako obycejny PR expert, takze prednaska o MeeGo nic extra.Já bych řekl, že byla dost dobrá. Byl jsem tam s ním prohodit pár slov. Jako jasné, nic hluboce technického. Kromě toho už jsem byl jen na dvou redhatích přednáškách, teda vlastně jsem zvládl kousek XFCE :).
Tak akorat stesti, ze to celkem slo na tech stancich (Ubuntu a okoli), ten typek, ktery chtel nacpat cele repozitare na jedno CD, byl uzasny
Aspon ze byla ta Distro Party...Beach volejbal měl přednost. Na party jsem byl při installfestu a gnomácký akci na SH. Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).
Zklamaný určitě nejsem, nešel jsem na LE ani moc kvůli přednáškám, takže mě tam nemělo, co zklamat :).Ještě kdyby tak byly přednášky na psaní čárek, spousta lidí je potřebuje jako sůl...
Prijde mi, ze si linux zase zacina podrezavat pod sebou vetev, kdyz se vyvoj desktopovych prostredi tolik rozchazi, a to vcetne takovych malickosti jako indikatory, systray a podobne...To vychází z představy, že „linux“ ve smyslu operační systém je jen jeden, ale ta představa je mylná. Jó, kdybys řekl, že si podřezává větev Fedora, nebo že si podřezává větev Ubuntu, to bysme si o tom mohli popovídat a případě zájmu z obou stran i pohádat :). Ale tohle je mlácení prázdné slámy.
Podle mě má autor pravdu.Že si linux pod sebou podřezává větev? Kdo je teda ten linux, který si podřezává tu větev?
Tím, že tu nebude nějaká společná specifikace nebo API třeba pro ty oznamovací bubliny, se zadělává jen na další nepříjemnosti.O žádném API autor nic nepsal.