Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Prehravani videa z archivu ceske televize je pro vetsinu linuxovych distribuci temer neprekonatelny problem
V Ubuntu totem plugin nefunguje, mplayer plugin take nefunguje, Real Player se musi manualne instalovat a nastavit, v 64bit prostredi take moc dobre nefunguje, jedine reseni, jak otevrit video primo v prohlizeci, je pouzit vlc s vlc mozilla pluginem.
Ten sice wmv stream prehraje, ale ne od spravneho zacatku, protoze nerozpozna casove znacky (verze 0.8.6.) Chtel jsem nahlasit bug, ale drive nez jsem to udelal, tak jsem zkusil vyvojovou verzi 0.9.0 z PPA balicku. Zda se, ze ta jiz casove znacky rozpozna spravne, ale prohlizec pri opusteni stranky s videem spadne. Dalsi nevyhoda je ta, ze plugin sam o sobe nema ovladaci prvky, nelze tak video posouvat ci zastavovat, pouze prepnout do fullscreen a zpet.
I pres tyto nedostatky zustava mozilla vlc plugin jako nejlepsi reseni. Nevahal jsem tedy, a napsal do CT, zda neuvazuji rozsirit stranky archivu i pro vlc, spolecne i s ovladacimi prvky pro tento plugin. Prekvapive prisla pozitivni odpoved, ze se touto problematikou budou zabyvat, tak uvidime, jak se situace dale vyvine.
Nyni z jineho soudku - Ubuntu 8.10 vyjit s novym standardnim vzhledem. Zkusil jsem tedy kontaktovat cloveka, ktery dle meho nazoru dela jedny z nejlepsich stylu pro gnome, ktere jsem kdy videl. Prekvapive prisla take pozitivni odpoved, ze se jiz v Ubuntu Artwork teamu nekolik dni angazuje, doufam tedy, ze se vyvoj noveho vzhledu pohne tim spravnym smerem, protoze soucany newHuman styl nevypada moc pouzitelne. Kdo chce, muze vyzkouset zde.
Tiskni
Sdílej:
object
, ktery embeduje ten prehravac, nebo tak... Pro vyssi kvalitu dej ve VLC otevrit http://master.nacevi.cz/asx/ct24livewh.asx a jedes