abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:55 | Zajímavý software

    Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 18:22 | IT novinky

    V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Bezpečnostní upozornění

    Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 05:22 | IT novinky

    Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.6. 16:00 | Komunita

    Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.6. 13:11 | IT novinky

    Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 338 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne

    16.3.2008 23:56 | Přečteno: 1462× | Ostatni

    Uz dlouho jsem nic nenapsal, tak to trochu musim napravit, takove strucne shrnuti, co se posledni dobou stalo, krome kazdodenniho zivota jsem zkusil taky ruzny druhy nakupovani.

    Protoze pracuju v pomerne rusnem prostredi (ano, nekoho napadlo dat programatory a mechaniky do jedne mistnosti, proto cely den posloucham vrtacku a bouchani kladivem), premyslel jsem o porizeni spuntu do usi, nejlepe spojenych se sluchatky. Nakonec jsem poridil Ultimate Ears Super 3 Studio , hraji vyborne, basy nejsou tak silne, zato stredy a vysky to zcela vynahrazuji. Chvili to byl oproti Koss Porta Pro nezvyk, ale jsem uplne nadsen. Mel jsem kliku, ze kamarad se zrovna vracel z USA, tak mi je nakliknul na americkem amazonu. Kdyz jsem mu rikal, ze v CR stoji 3x tolik, tak se ptal - "To tam nekdo kupuje?". Rekl bych, ze asi nekupuje... Takze v praci mam ted klid, okolni zvuk izoluji uplne dokonale, blbinku na rootu jsem si pak paradne vychutnal.

    Casto koukam na stranky Vladstudio, tapety a hodiny na plochu jsou perfektni, ale v rozliseni 1920x1200 vetsinou nejsou zdarma, to byla skoda, kdysi jsem koukal, kolik by stala registrace, platil se tam nejaky rocni prispevek, ktery mi prisel docela drahy, ale ted maji velikonocni nabidku, ze za 20 dolaru je mozne ziska celozivotni neomezeny pristup, tak jsem si rikal ze to zkusim a pres paypal jsem si pristup zaplatil, fungoval temer okamzite.

    A do tretice - pri kontroly posty jsem nasel e-mail od ebay, ze mi nabizeji poukaz na 20E, kdyz objednam zbozi za vice nez 80E. Tak jsem si opet rekl, proc ne, a nakliknul pro pritulku botky Lowa Renegade GTX, ktery jsme stejne meli v planu koupit. Vysledna cena cca o 2000Kc nizsi, nez v CR.

    Kamarad z USA by se opet zeptal - to tam u vas v CR nekdo kupuje?

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Milan Lajtoš avatar 17.3.2008 00:25 Milan Lajtoš | skóre: 22 | blog: /blog/babraq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Ja som si prednedavnom kupil Razer ProTone m100 v ciernom prevedeni a myslim, ze som dobre investoval.. Hlavne sa s nimi skvelo spi, co bola jedna z najvacsich podmienok, ktore musia splnat.. ;)
    “Every great achievement was once considered impossible.”
    stativ avatar 17.3.2008 17:17 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    A nebojíš se, že se na tom uškrtíš?
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    Milan Lajtoš avatar 17.3.2008 17:46 Milan Lajtoš | skóre: 22 | blog: /blog/babraq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Ani velmi nie.. Ved aj ked sa zaskrtim, tak to bude v spanku a pri dobrej hudbe, takze nie je co riesit.. ;)
    “Every great achievement was once considered impossible.”
    stativ avatar 18.3.2008 18:19 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Aspoň že ti to nevadí. Já bych se asi bál.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    17.3.2008 01:01 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    ta blbinka me dostala :-D (virtualbarbershop.ogg)
    17.3.2008 06:38 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    tohle je opravdu vychytaný. Pamatuju si, že dřív se prodávaly sluchátka (myslím že značky Sennheiser) který měly jen dva reproduktory a stejně dokázaly pomocí speciálního programu DSP procesoru (který byl dodáván v extra krabičce se vstupy) realistický šestikanálový zvuk. Byl tam i program, pomocí kterého jste si na stereo poslech umístili dvě "reálné" bedny kamkoli kolem sebe. Rozdíl proti normálnímu zvuku "uvnitř hlavy" byl prý markantní (bohužel jsem to neslyšel, čerpal jsem z časopisu Stereo&Video).
    To se těm 5.1 sluchátkům s X reproduktory uvnitř obřích mušlí lze jen zasmát.
    David Ježek avatar 17.3.2008 09:38 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    já osobně špunty této konstrukce nemám rád. představa že si "pseudogumovým" materiálem ucpu zvukovody je sice ok, ale fyzicky je mi to značně nepříjemné a po půl hodině musí ven. preferuji odjakživa raději klasická náhlavní sluchátka celouzavřené konstrukce. tam je i výsledný zvuk doslova lahoda.
    Michal Fecko avatar 17.3.2008 10:51 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Práve včera som si zaobstaral Koss Porta Pro a momentalne ich testujem s mojim osobným audiom (+1GB karta). Hrajú dobre, kupované na základe kamarátovej rady - štuple do uší mi nesedia - ich dlhšie nosenie je pre mňa trochu - nazvyme to - bolestivé/nepríjemné.
    17.3.2008 10:56 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Koss Porta Pro jsou vyborna sluchatka, take je pouzivam, za 800Kc se nic lepsiho asi sehnat neda, ale potreboval jsem izolovat okolni zvuk.
    Xeelee avatar 17.3.2008 15:11 Xeelee | skóre: 9 | blog: Xeeleeho diagnóza | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sluchatka, Vladstudio, a tak ruzne
    Já bych už pecky do uší nedal a tenhle typ navíc dává dost zabrat bubínkům. Mám už docela dlouho Sennheiser HD 215 a nemůžu si je vynachválit. Sice na mě všichni koukaj jako na největšího exota pod sluncem, ale ten zvuk za to stojí.
    Jak by řekl esperantista: „Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideo!“

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.