Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Nadpis je parodii na firemni slogan ostravske cestovni kancelare Kovotour. Protoze jsme s touto cestovkou loni zazili nejhorsi dovolenou naseho zivota, rad bych i touto cestou varoval potencionalni cestovatele, kteri by chteli teto cestovce nebo zajezdu, ktery zprostredkuje nejaka cestovni agentura, naletet.
Uplne jsem se zdesil, kdyz jsem zjistil, ze zminovana cestovka nabizi vesele zajezdy do Cerne Hory dale. Po lonskem zajezdu se vetsina lidi vratila ze strevnimi problemy, ktere vznikly kvuli spinavemu prostredi letoviska Sutomore. Klienti byli ubytovani v hotelech Korali nebo Zlatna obala .
Radeji si ani nechci detailne vybavit vsechny vzpominky z teto dovolene, staci si precist recenze techto hotelu, loni jsem tam take jednu pridaval. Jak je videt, letos se nic nezmenilo a perfektni system cestovnich agentur chyta dalsi ovecky, kteri se lapi a jedou i letos na tu nejhorsi dovolenou, ktera muze cloveka potkat.
Preji vam hodne stesti, aby vas nekdo nenalakal na "vyhodnou super last minute" do "paradniho trihvezdickoveho hotelu Korali".
Takze pouceni zni - do Cerne hory (minimalne letovisko Sutomore) nikdy vice, a vubec nikam s Kovotour, staci si dat do google Kovotour site:spotrebitel.cz a mate cteni na cely vecer, co vsechno se na dovolene muze stat.
Preji vsem hodne stesti pri vyberu te spravne dovolene!
Tiskni
Sdílej:
Mne s pritelkyni (nyni jiz manzelkou) se v Cerne Hore libilo. Hotel Korali sice nebyl nic moc (prvni prideleny pokoj jsme kvuli zatuchlosti vymenili), ale stvala nas hlavne diskoteka pred hotelem a silnice za hotelem :( Jidlo bylo docela dobre, hrozni byli vsak nasi znami hladovi turiste, kteri dokazali sporadat klidne 5 az 10 moucniku :) Pujcili jsme si auto a trochu pocestovali okolo - priroda je nadherna a pamatky stoji za to.
Celkove hodnoceni bych dal tak 6,5 z 10 - a to zejmena kvuli tomu, ze mistni opravdu kaslou na neporadek a odpad casto klidne sypou primo z okna na stran...
Rád bych všechny upozornil aby černou horu-sutumore nezkoušeli s žádnou cestovkou , ono to není kovotourem ale prostě je tím místem je to nehorázné místo prodovolenou a najdou se mnohem lepší.