Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Pocitac mi zacina po peti letech odchazet do vecnych lovist, problemy se zdrojem, chyby v pametech, nedostacujici vykon, tak bych si rad poridil novy strojecek.Notebooka nechci, ten mam pracovni, chci neco na klidne domaci uvolneni.
Protoze studijni leta jsou 2 roky pryc, s tim i pobyt na kolejich a moznost rozmanitych diskusi a moznost podivani na ruzne HW konfigurace, zacal jsem hledat na netu, co je vlastne "in".
Se zarazenim do pracovniho procesu taky ubylo dost volnyho casu, takze badani nad otevrenou bednou bych chtel zazit uz pouze minimalne, proto jsem pri hledani narazil i na pocitace Apple. Aplle je pro me porad "ta zelinarska firma", vim ze existuje ale nejak jsem vyvoj apple pocitacu nesledoval. Ale od te doby co do svych pocitacu zacal davat procesory Intel, tak jsem si rikal,ze to by mohlo byt neco pro me.
Vyhlidnul jsem si tedy Apple iMac 20 palcu a chtel jsem se vas touto formou zeptat, zda mate s timto pocitacem nejaky zkusenosti, jak je to s rozchozenim linuxu na tomto HW?
V CR se vetsinou setkavam s nazorem, ze lidi, ktery iMac nemaji, tak hlasaji "Apple bych si v zivote nekoupil" a lidi kteri Apple maji, tak hlasaji "nic jinyho nez Apple bych si v zivote uz nikdy nekoupil". Tak nevim co si vybrat, asi si ho pujdu nekam vyzkouset a uvidi se...
Cenu a rozsiritelnost bych tu resit nechtel, s tim bych se smiril, spis se mi libi, ze by nebyla zadna bedna pod stolem, mel bych i pekny LCD monitor, dalkovy ovladani, ... :)
Co me trochu mrzi, ze v teto konfiguraci je s grafickou kartou ati, a ne nvidia
Tiskni
Sdílej:
Vyhlidnul jsem si tedy Apple iMac 20 palcu a chtel jsem se vas touto formou zeptat, zda mate s timto pocitacem nejaky zkusenosti, jak je to s rozchozenim linuxu na tomto HW?Je nějaký důvod tam nenechat Mac OS X a cpát tam Linux, přinejmenším když pod Mac OS všechen hardware "just works"?
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
mac bych chtel, ale je to trochu drahej spas. jediny rozumny je mac mini kolem 20 tisic podle konfigurace. ale na tom se me nelibi, ze to je mala krabicka, do ktery se nepodivam - cerna skrinka (ikdyz je cela bila). ale stacit by mohla. nejradsi bych tak powermac s G4 nebo G5, ale to uz zase nemaji ani jako vyprodej. stacila by me moznost provozovat os x na pc ve virtualizaci, ale to licence a tim padem ani oblibene nastroje parallels a vmware neumoznujou