Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 20:15
Je to asi půl roku zpátky. Ono KV se odrážejí od povrchu a atmosféry, takže můžeš chytnout signál až tisíce kilometrů vzdálený, ale ty spojení jsou neopakovatelné (změní se počasí a zítra je na té frekvenci už úplně něco jiného). Taky jsem k tomu měl samozřejmě připojený pármetrový drát jako anténu.
Probíhalo to tak, že jsem měl náladu zkoušet KV (což mám tak dvakrát do roka), zapl v 20:00 večer rádio, náhodně potočil knoflíkem a slyším dost divnou češtinu, prokládanou čínštinou, nakonec mi moderátor ještě řekl název radia, a pak se zas jazyk změnil, tak šup google a fakt, 20:00 - 21:00, každé úterý - česká relace čínského rádia... To mě pak poser ;).
To tady radsi nerikej dvakrat
Ty woe, psal jsi, že nemáš prachy, ne?...já neřikal, že to mam domyšlený
Sluchatka - spickovy
Ovsem taky je treba zesak k nim a hudbu
I pro high bitrate mp3 je to skoda penez.
Pro poslech mp3 (jakychkoli) a zvukovych doprovodu filmu bych neresil ani zvukovku - nepoznate rozdil oproti integrovane (jakekoli) a nejake spickove externi.
>>>Abych nevyplaz naky dva litry + par stovek za stineny pozlaceny kabely jen pro lepsi pocit.
Pokud skutecne nepotrebujete zvukovku 7+1 apod vcetne vstupu 7+1 - linkove, symetricke, mikrofonni (kvuli michani signalu v sw mixu) tak jsou investice do takoveho hw zcela nesmyslne.
Navic interni zvukovka do pc pobezi v prostredi znacne kontaminace vf ruseni logikou takze bych s nejakym extra odstupem nepocital.
USB zvukovky taky nevim - jedine s externim napajenim pac nevim co tam chcou delat s 5 voltama z usb, na napajeni preciznich operaku je treba menic - spinany pochopitelne coz zase prasi takze vo nicem.
Driv jsem se o Hi-Fi zajimal docela dost. Dokonce jsem byl trikrat i na vystave top audio v Praze v hotelu Panorama - tusim ze to bylo v 96,7,8 roce. S prichodem vypocetni techniky a multimedii muj zajem tak nejak opadl (uz kvuli mp3 a tak)
>>>A pak by mi to treba jeste brucelo, protoze je komp v jiny zasuvce
Muze byt i ve stejne a stejne to bude tvorit smycku.
To jsem taky resil a vysledek:
Oddeleni audio signalu traficky - vo nicem - ztrata kvality zvuku.
Oddeleni napajeni notebooku (bohuzel zdroj ntb ma propojen zemnici kolik se zapornym polem 19 V vystupu) pomoci sitoveho trafa 220/220 V - OK
Jiste reseni je udelat si napajeci sitovy kabel pro pc pouze 2x tj bez zeme a soubezne s kabelem ze zvukovky do zesaku vest zelenozlute lanko pripojene na kastlu pc a zesaku.
Samozrejmosti jsou co nejkratsi propoje - uz kvuji kapacite a utlumu vysokych kmitoctu.
Jinak jsem presvedcen ze pro poslech mp3 plne dostacuji sluchatka jako treba Koss GT5 ci PortaPro a integrovana zvukovka i v mizernym (ovsem modernim - zadna 486 a win 95 ci 98) notebooku. Kdysi jsem mel moznost srovnat zvukovy vystup hp nx 6125 s externi usb Creative - model uz nevim - cena nekolik tisic kc a vubec me to nepresvedcilo - test na ruznych cd s ruznou hudbou - klasika, jazz, rock, elektronika.
Test probihal poslechem skladby na interni zvukovce a opetovnym poslechem te same na externi.
Porta Pro mam, ale kupoval sem si je spis k mp3 prehravaci kterej nakonec ani nepouzivam (je to smejd a po reklamaci mi poslali akorat novejsi model toho smejdu). Jinak do pc ani do zesiku s kabelem od Port Pro nedosahnu a nastavovat to nakou prodluzkou za pade z elektra se mi moc nechce.
>>>Jinak do pc ani do zesiku s kabelem od Port Pro nedosahnu a nastavovat to nakou prodluzkou za pade z elektra se mi moc nechce.
Toto ovsem jakakoli zvukovka nevyresi.
Nevidim duvod proc si neudelat prodlouzeni z kabelu 4x 0,25 - 0,75. Pro sluchatka neni treba jakehokoli stineni - no ono ani pro propojeni ze zesakem neni treba stinit pac vystup zvukovky je na velmi male impedanci.
>>>Hlavním důvodem jsou podle mně mizerné analogové obvody na výstupu většiny běžných desek
Na vystupu vetsiny beznych svabu pro zvukovky napr ALC 202 jsou jen kondenzatory pro oodeleni ss slozky a uz to jde na vystupni konektor. Stejne tak vstup.
Proste zesilovac pro sluchatka je primo soucasti obvodu
Jen blázen amigapower si koupí sluchátka za 18 táců...
Sou vetsi blazni a ne tak neskodny ...
Ale nektery netopejri prej poznaji rozdil mezi originalnim CD a palenym (pritom by to mela bejt bitove shodna kopie a tudiz znit stejne)Teoreticky je možné rozeznat lisovaný originál a nekvalitně vypálené médium, protože pokud vznikne při pálení dost neopravitelných chyb, musí se chybející mista dointerpolvávat a to už je slyšet. A když se ještě navíc použijí audio vypalovačky, které kopírují on-the-fly a narozdíl od specializovaných programů typu
cdparanoia
(které čtou špatná místa tak dlouho, dokud ho nepřečtou v pořádku) si nemohou dovolit víc než jedno jediné čtení, protože zároveň vypalují, a musí tedy pálit chybně přečtená dointerpolované data.
Při přehávání je tak slyšet až nadvakrát interpololovaný originál (jednou při čtení pro vypalovačku, podruhé při čtení přehrávající mechanikou) a něco takového je snad rozpoznatelné i bez netopýřího sluchu.
Prostě se nesmí zapomenout, že audio CD není a nebylo navrženo pro naprosto bezchybné čtení, ale pro rozumný kompromis mezi bezchybným čtením (vzpomeňte na tehdejčí úroveň technologií) a množstvím redundantních dat nutných pro opravy chyb. Proto byly později u datových CD přidány ECC kódy, protože u datových CD si, narozdíl od audia, chyby nemůžeme dovolit.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.