Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 03:17
Nevíme, zda Eric již svými schopnostmi nestačil na současné nároky nebo jestli se prostě jen snižují stavy.
Od tohoto bodu už je to jen čirá spekulace.
vyfasuje oranžovou vestu a bude na návsi zametat psí exkremety
Možná by nebylo od věci si více vážit lidí, kteří se starají o komunitu, a neuchylovat se hned k vášnivým proslovům o ponižování – které jsou ponižováním samy o sobě.
+1Možná by nebylo od věci si více vážit lidí, kteří se starají o komunitu, a neuchylovat se hned k vášnivým proslovům o ponižování – které jsou ponižováním samy o sobě.
The issue with involuntary lay-off in the Netherlands is that IBM must abide by dutch law. They are not able to point at certain people and say “I want to keep this one because we need him”. Dutch law enforces a “mirroring principle” which protects younger employees from a “last in, first out” move. The law dictates that the company must create a matrix of functional groups and age groups and in every cell, the same percentage of people is laid-off: the ones with less years of employment are the first to go onto the list. This ensures that the age diversity will not change because of the lay-offs.
So my manager would not have been able to keep me from getting fired.
Dutch law enforces a “mirroring principle” which protects younger employees from a “last in, first out” move.Velmi by mě zajímalo co si od tohohle slibují. Soudruzi, takhle prosím ne.
Co z toho? To je snad jasné, že lidi, kteří nemají problém platit účty, se méně politicky radikalizují a mají větší ekonomickou hodnotu.Tohle je mi jasné, na druhou stranu si nemyslím že vynucenou positivní diskriminací dle věku zrovna něčeho takového dosáhneš. Představ si že se jako mladej dostaneš do kolektivu kde kvůli tvému místu bude uvolněn ze služeb nějaký senior. Jak se asi na tebe budou ostatní dívat a jak budeš asi v takovém prostoru svobodně ekonomicky rozvíjet… tohle už mi přijde spíš jako zoufalá snaha o zastavení nezastavitelného. A ještě ke všemu špatným směrem.
to je hrozně ponižující situace.ponižující bude pro tu polovičku těch 55+ , která tu práci nesežene, až budou muset sloužit těm, kteří jestě práci mají.
na jednoho důchodce pracovalo mnohem víc lidíTen podstatny ukazatel je HDP na hlavu, nikoli to, kolik lidi pracuje na jednoho duchodce.
Ten podstatny ukazatel je HDP na hlavu, nikoli to, kolik lidi pracuje na jednoho duchodce.S HDP roste i životní úroveň a důchodci logicky požadují větší důchod. Nakonec se ukazuje že i země s vysokým HDP mají problém pokud na velký počet důchodců je málo ekonomicky aktivních lidí.
Babička šla do důchodu v 53 letechMoje snad ještě před padesátkou.
myslim, ze se rika, ze trestala neviditelna rukaTo není trest. To je přece pocta. Ostatně kdo má 55+ a je na pracovním úřadě si může za to sám, protože schopný člověk by v takovém věku již dávno dělal CEO v nějaké fabrice a byl zajištěn na několik generací. Stát je zlo. Jo a ještě bych zrušil veřejné školství, protože to je za situaci přímo zodpovědné. Snad sem nezapomněl na nic.
Po case ty strasi vyhodi a protoze pro ne nebude uplatneni, tak skonci na pracovnim urade a u danoveho poplatnika.Já nejvíc žeru jak každého kdo má do řiti díru a nedejbože odvede nějaké malé daně nejvíc zatěžuje jaké všechny skupiny tím živí a je to zcela jedno jestli jsou to 55+, chronicky nezaměstnaní či nezaměstnatelní.
Snad sem nezapomněl na nic.Zdravotnictvi a Havel.
Já nejvíc žeru jak každého kdo má do řiti díru a nedejbože odvede nějaké malé daněMate pravdu, ze to s tim danovym poplatnikem bylo takove omlete klise. nevim jak se mi to mohlo stat. Vlastne jsem chtel rici, ze mi pripada ta strategie IBM ekonomicky podivna. Zpocatku musi dat dost odstupneho a za praci, ktera se musi presto udelat ted zaplati vic. Vydelavat mohou ale pouze tehdy, kdyz budou mit zamestnance. Jedine ti mohou vytvorit tu nadhodnotu. Jestlize zavrou neco neproduktivniho, tak sice zamezi bankrotu, ale nebudou nic vydelavat.
Já nejvíc žeru jak každého kdo má do řiti díru a nedejbože odvede nějaké malé daně nejvíc zatěžuje jaké všechny skupiny tím živí…
Tak nějak. Už dlouho mám neodbytný pocit, že statisticky (čest výjimkám) mají nejvíc řečí o tom, co se platí z jejich daní, ti, kdo jich odvádějí nejméně. Viz též
A nás, daňové poplatníky, by zajímalo… No, já vlastně daně neplatím… Ale Iví je platí… No, Iví je vlastně taky tak úplně neplatí… No, prostě nás, potenciální daňové poplatníky, by zajímalo…
Dostanu se na pozoci hlavouna projektu vyvoje software (jednoho/vice), netusim, co se ve firme deje, ale chci se ukazat. Jak? usetrim neco z bugetu.
Na nejakem vecirku pri pokecu nad dobrou whiskey mi clovicek dohodi konzultantskou firmu, ktera vi jak na to (ze je pakistanska? zalezi na tom?). Slovo dalo slovo a je tu plan: ta firma je schopna dodat komplet team (ti jsou ale uz v indii, v pakistanu je jenom vedeni firmy), ktereho staci zaukolovat a pak jenom posbirat plody prace.
A cena? naprosto smesna - za cenu jednoho evropana mam tam cely team dvaceti lidi (a mozna vic!), takze propustim 10 lidi v evrope amma misto nich armadu nadsenych programatoru.
Navic, jak je znamo, v evrope procesy docela pokulhavaji, lidi se neradi drzi nejakych pravidel ... naopak, v Indii je to naprosto bezne a prirozene. To musi proste byt lepsi! a hlavne levnejsi! To budou (pro mne) odmeny!
Ze kvalita produktu jde ke dnu, ze zakaznici utikaji, protoze se nestihaji terminy, ... to se ukaze za dva-tri roky. Ale to uz budu v jine firme, na jeste hlavounstejsi pozici s perfiktni referenci, jak jsem to cele postavil na nohy
pan Kubeček spotřebuje veškeré prostředky , tak se vrátí do rodných Luštěnic
Technická poznámka: pan Kubeček se těžko může vrátit do rodných Luštěnic, protože (1) tam už bydlí a (2) narodil se v Kladně.
Jenže to právě vychází z té implikace, kterou považuji za zcela nepodloženou. A i kdyby náhodou byla pravda, že IBM v jedné zemi v roce 2016 vyhodila jednoho konkrétního zaměstnance kvůli tomu, že je mu 55, ani zdaleka to neznamená, že v roce 2029 udělá SUSE v jiné zemi totéž s někým jiným.
Nepočítám samozřejmě s tím, že je někde vytesáno do kamene, že za třináct let budu pořád pracovat v SUSE a na stejné pozici jako dnes. Ale za tu dobu se toho může stát tolik (včetně toho, že tu tou dobou už nemusím být buď já nebo SUSE), že pravděpodobnost, že nebude-li tomu tak, bude to kvůli tomu, že se někdo podívá do seznamu zaměstnanců a řekne si: "Hele, Kubečkovi je 55, vyhodíme ho!", nepovažuji za něco, kvůli čemu bych neměl mít klidný spánek.
to rika ten pravy
pekne spekulace nic vix ...
nevim jak REDHAT ... ale ceske suse ma vekovy prumer 35 plus a nemecke +-40-45 s tim ze mnozi jsou daleko starsi a sehnat nekoho na misto tech nejstarsich je skoro nemozne ... vzhledem k tomu ze pro dnesni mladez je pocitac jen blackbox ..
vzhledem k tomu ze pro dnesni mladez je pocitac jen blackbox
pekne spekulace nic vix
Pred pár dňami som počul historku ako 15 z 15 žiakov gymnázia na otázku "aký typ pripojenia na internet máte doma?" odpovedalo buď "neviem" alebo "wifi". V meste s 55 000 obyvateľmi, kde je pomerne bežné ADSL, optika, 3G a LTE.A já bych ti řekl to samé. Na vesnici s pár sty obyvateli, kde je rovněž poměrně běžné ADSL, 3G a LTE. A navíc měli pravdu, protože oni se připojují na internet přes wifi a po praktické stránce je to pro ně daleko důležitější než technologie použité ISP v rámci poskytování služeb.
Ak dnešný teenager vie, ako funguje počítač, tak je to vzácna výnimka.Tak hlavně, že včerejší teenageři jsou všichni experti na hardware. :D
Ale v meste to tak celkom určite nebýva.Stěhoval jsem se z Prahy, kde jsem byl taky na wifině. Pohyboval jsem se mezi WISP, pracoval jsem pro ně, jezdil jsem na jejich konference. Takže jediný logický závěr je, že meleš hovna. :)
Druhý měl pro jistotu rovnou vytvořené nějaké speciální menu s hrama, takže příkazovku ani adresářovou strukturu vůbec nepotkal.Takove to menu po stisknuti F2? :) Jinak rec IMHO byla o programatorech, ne BFU.
Ak dnešný teenager vie, ako funguje počítač, tak je to vzácna výnimka.Prosím ukázat, že dnes je méně teenagerů, co vie, ako funguje počítač, než před 20 lety (odvozeno z data narození v profilu mimi.vx). Podle mě před 20 lety byli teenageři rozděleni na "vědí jak funguje počítač" a "nepoužívají počítač" a dnes na "vědí jak funguje počítač" a "používají počítač a moc o tom nevědí", přičemž absolutní velikost první skupiny je zhruba stejná.
You wish… Stačí se podívat do sousedních diskusí, když se začnou řešit programovací jazyky. Těch, kdo jsou ochotni přemýšlet o tom, co se při provádění jejich programu děje, je čím dál méně a typicky jsou to spíš ti starší. Ostatní pějí ódy na dynamické typování a trousí pohrdavé poznámky o "nadstavbě nad assembler". Jako všude, i tady se najdou výjimky, ale nemá smysl se tvářit, že v globálním pohledu tu ten posun není.
Čistě prakticky: ty zástupy čerstvých absolventů dychtivých lovit bugy v ksh nebo řešit specifické záludnosti architektury S/390 prostě nějak nevidím.
Ano, to je přesné: nabídka a poptávka. A tady byla řeč o tom, že firmy jako SUSE a RH by měly velké problémy nahradit některé starší vývojáře právě proto, že jsou experty na oblasti, které ta armáda laciných programátorů neřeší.
Nebo jinak: já chápu, proč to tak je. A vlastně bych z toho měl mít radost, protože tento trend zvyšuje mou cenu na trhu práce (a snižuje pravděpodobnost scénáře vykresleného v blogpostu). :-)
Ostatní pějí ódy na dynamické typováníA to ja si zase posledni dobou rikam, ze driv (cca deset patnact let zpatky) byla moda dynamickeho typovani mnohem vetsi. Dnes casto narazim na hadky o tom, jak je ktery typovy system spatny, protoze nedokaze podchytit takovy a makovy pripad.
Čistě prakticky: ty zástupy čerstvých absolventů dychtivých lovit bugy v ksh nebo řešit specifické záludnosti architektury S/390 prostě nějak nevidím.To by me asi bavilo. Skoda jen, ze nemam S/390... a cas... a nejsem absolvent. ;-]
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.