Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Všiml jsem si celkem nově vzniklé avatar mánie a tak mě napadlo udělat díl i pro nás, anime fandy. No, nebudu to zdržovat, o co jde víte, takže tady jsou:
Po přečtení jednoho komentáře pod zprávičkou o dalších Linuxových počítačích od Asusu jsem se trochu zamyslel nad tím, čím by bylo Eee PC přínosné pro mě a dospěl jsem k překvapivému závěru - rozhodl jsem se jeden z nich koupit. Na zpříjemnění cesty ve vlaku / v metru, nějaké to psaní skriptů, sledování anime a přenosný poznámkovník ideální zařízení. Když k tomu přidám i USB 4G modem, budu mít perfektní přístup na internet kdekoliv. Výhody které by mi oproti Eee poskytl plnohodnotný notebook pro mě nemají skoro žádný význam a 7" display stačí na lecos.
Můj první zápisek bude poněkud stručnější, ale co... :-)
Jak jsem nedávno zjistil na blogu, byl by zájem o jihočeský sraz. Navíc to vypadá že by nás bylo celkem dost. Hlavním problémem se ukázal být nedostatek ubytovacích prostor a špatná možnost dopravy.
O co jde? Mohl bych na jaře pro jihočeský sraz Abclinuxu a spřízněných serverů vyhradit naši chatu v Bechyni, klidně i na celý víkend. S organizováním podobných akcí už mám zkušeností dost.
Takže otázka zní: Kdo by měl zájem přijet? Pokud ano, byly by nějaké specifické požadavky na program a termín? (nepředpokládám že se bude celý den tlachat o Linuxu :-D )